Sayfa 199/504 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon
Arama sonucu : 4025 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: KFEIN Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

1. Ak ve gedik satışları tahtanın anasını belledi. Patron satış haberide demoklasi kılıcı gibi başımızda duruyor. Nerden bulaştık aq hissesine ya.

2. Patronun satacağı hisseler illa borsada satılacak diye bir şey yok. Haa borsada satılsa bile Verusa da olduğu gibi alıcısı hazır olur.

Asıl sorulması gereken soru bu adamlar böyle güzel bir sektörde böyle güzel bir şirketin hisselerini neden satarlar. Bu sorunun cevabı çok önemli. Ben kural olarak patronun hisse sattığı şirketin hisselerini almam ama şirket ve sektör o kadar güzel ki cazibesine kapılmamak elde değil.

Ahh şu imtiyazlı hisseler olmayacaktı da bir babayiğit gelip borsadan hisse toplayıp şirketi ele geçirecekti bak o zaman bu patronlar böyle mal satabiliyorlar mı?

3. Patron satışları çoğu hissede olağan şeydir, hisse artan düzenli kar açıkladığı sürece hisseyi sabit fiyatlarda tutmaları mümkün değil, aynı dolap hisee 6.50 lerdaykende döndü bir ay önce, hisseyi düşürdüler 6.30 Lara sonra, sonra bezdirmek için bşraz beklettiler, sonra 7.25 lere kadsr soluksuz yükselttiler.Hissede baskı var doğru ama bu borsanın da pozitife dönmesinin beklendiği önümizdeki günlerde hiiseyi daha fazla baskılayamazlar, biraz sabırları zorlayacak biliyorum ancak ben kısa sürede tekrar toparlayacağını düşünüyorum

4. 4 mil fazla verusa 7,2t fiyattan sattı yerli ve yabancı o fiyattan almadımı? Bankof amerika 7,15 lerden merill aracılığıyla hissenin %5 payını almadımı? Önümüzdeki 5 yılda 8 katı büyümesi beklenen sektör bu değilmi? Ençok büyüyen ilk 50 şirketin içine girmedimi? Ciro, kar, müşteri portföyü durmadan artmıyormu? Geleceğin sektörü yazılım değilmi? Yaw ben yanlışmı biliyorum arkadaşlar. Ben bu rasyolara bakarak buna yatırım yaptım. 5,6 gün önce aldığımda netaş 7,19, bu 7,17 idi. Netaş 5 günde %40 'dan fazla gitti. Şu bildimiz 6 aylikta 90 mil. zararı olan netaş. Zaten neolduysa kapa düşen 378 bin satış kaydı haberinden sonra oldu. Hissenin tüm aksiyonu o haberden sonra bozuldu. Bugünkü tek sevindiğim y.finans satışları 6,98 ort.ile 43 bin lot malı sıfır satışla karşılamasıydı .
    Son düzenleme : Cengo; 18-09-2019 saat: 18:58.

5. Sn cengo. Sonuna kadar haklisiniz ancak cok kisa vadeli hareketlerle sinir uçlarimiza dokunmak istemeleri normal diye dusunuyorum. Kfein de 2019 3 ve 4.ceyrekleri gormeden enseyi karartmamali bana kalirsa.bende cok umutluyum ilerisi icin. 2019 da portfoyune ekledigi yeni musterilerle yeni is anlasmalariyla nekadar guvenilir ve yetenekli bir sirket oldugunu ispatlamis oluyor. Simdi bu anlasmalarin ciroyu ve karliligi ne derece yukarilara tasiyacagini takip edecegiz. Buralardan asagiya indikce kendi adima maliyet dusururum. Bekleyen mutlaka kazanacak bu hissede. Sene sonu kar 20.000
    000 tl hayal olmasa gerek ,hisse fiyati o zaman rahatlikla cift hanelere ulasmali

6. Son borsaya kote haberinden sonra patronlar imtiyazlı hisselerle birlikte %50 nin az üstünde oy hakkına sahipler.

Yani bundan sonra satış yapmaları zor. Yaparlarsa şirketin kontrolünü kaybetme riskleri doğar anahtarı alırlar ellerinden

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Halka açıklık %65,5 olmuş. Adamlar utanmadan 378 bin satış için kayıt yaptırıyor. Evet çok bi rakam değil,belki satmıyacak bile ama yapılan hoş değil. Hissenin kimyasını bozdu totoşlar.

8.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Son borsaya kote haberinden sonra patronlar imtiyazlı hisselerle birlikte %50 nin az üstünde oy hakkına sahipler.

Yani bundan sonra satış yapmaları zor. Yaparlarsa şirketin kontrolünü kaybetme riskleri doğar anahtarı alırlar ellerinden

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Pardon kap a bakmadan yazdım yanlış olmuş. Kap ta ki bilgilere göre patronların oy oranı %48.38 lerde.

MEHMET TEVFİK BAŞKAYA nın kote ettirdiği hisseleri satması durumunda 2 puan daha aşağı gelerek %46,38 ler civarına gelecek.

https://eksiup.com/p/f7127773y3di

Sayfa 199/504 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •