Sayfa 204/504 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon
Arama sonucu : 4025 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: KFEIN Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Karizma06 Yazıyı Oku
    Bence yanlis bilgi veriyorsunuz. Kafeinin ilk işlem günü olmasî nedeniyle bu kadar marj oluştü. Smatriksin alınmasiyla alakali degil. Ayrica adamlar kafeinin halka arzindan elde edilecek gelirin sektörde faaliyet gosteren ve buyume odakli sirketlerin alinmasinda kullanilacagı o zamanki izahnamede var.

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Evet halka arzın ilk günü smartiks yazılımın satın alındığı haberi gelmiş. Yeni halka arzın ilk günü zaten yüksek volatilite olmasi normal.

Kisa süre sonra toparlanmış zaten.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

yazılım sektörüne yapılan her yatırım hızlı büyümeyi getirir burada kafa karıştıran 60 lar var amaçları millet dökülsün veya küçük beyniyle farklı niyet her neyse yazılım sektörü geleceğe yatırım demektir 1 e 50 zamanında aselsanı kaçıranlar 4 sene sonra bu sektörü konuşacak benim 4 yılda beklenti 1 e 20 ve üstü ben büyük oynuyorum burada alp60 gibi pazartesine oynamıyorum ki bu haberin olumlumu olumsuzmu olduğunu pazartesi fiyatına göre karar verecek kadar bilgisiz insanların burada kafa karıştırması canımı sıkıyor

3. Olumsuz algı neden oluşturayım, hissede ani dalgalanma olursa soğukkanlı olmakta fayda var diyorum, geçen seneki senaryo bu şekilde diye örnek veriyorum.. Ciddi miktarlarda yatırımcısı olduğum şirketten beklentim olmasa çıkarım zaten..

4.  Alıntı Originally Posted by MFRESTURE Yazıyı Oku
    yazılım sektörüne yapılan her yatırım hızlı büyümeyi getirir burada kafa karıştıran 60 lar var amaçları millet dökülsün veya küçük beyniyle farklı niyet her neyse yazılım sektörü geleceğe yatırım demektir 1 e 50 zamanında aselsanı kaçıranlar 4 sene sonra bu sektörü konuşacak benim 4 yılda beklenti 1 e 20 ve üstü ben büyük oynuyorum burada alp60 gibi pazartesine oynamıyorum ki bu haberin olumlumu olumsuzmu olduğunu pazartesi fiyatına göre karar verecek kadar bilgisiz insanların burada kafa karıştırması canımı sıkıyor
    Bu arada ağzından çıkanı kulağın duysun, beyin hesabını sen kendi üzerinde yap, sen bire atmışlara kumar oynamaya devam et ama yorumuna dikkat et

5. Hangi kagit olursa olsun ilk islem gunu volarite yuksek olur. Öz sermayeden alunacak bir akus neden kagisi etkilesin. Halja arzdan geken para var sirket buyuyor. Bazilari olumsuz algi yaratiyor.

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Kafein halka arzdan gelen nakitle smartiks yazılımı alıyor ve halka arz ediyor.

Smartiks yazilimda halka arzdan gelen nakit ile Compello yu satın aliyor.
    Gayet akıllıca ve başarılı işler bence. Yakında Compello nun halka arzını da duyarsak şaşırmayalım.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Ben olumsuz algı oluşturması yorumunu anlayamıyorum, burda bulunan herkes bu hissenin gelecekte güzel yerlere geleceğine inandığı için burdalar, bu hisse günlük al sat yapacak bir hisse değil ki, yani yorum yazarken bunu dipnot onlarak mı geçmem gerekiyor, o zaman biz kapa düşen hiç bir haber hakkında sonraki gün için yorum yapmayalım, bu işte totem ruhuna mı inanılıyor, geçenlerde bir arkadaş hissenin 6.40 lara düşüp 7 lerin üzerinde sattıklarını, böle yapanın kazanacağını yazdı, o zaman biz arkadaşında beyni hakkında yorum yapıp insanları yanlış yönlendirmesinden bahsedelim.. Böle bir şey var mı... Hissenin tabiki bu satın almadan etkilenmesi normal ve bunu konuşmak olumlu veya olumsuz olabileceğini söylemek neden burdaki yatırımcıları rahatsız etti.. Benim geçen seneki verdiğim örnek de hissenin borsaya açılış zamanlarına denk geldiği için votalite yüksek,hacim 12milyonlarda bunu yazdım zaten, bir arkadaşta çıkar hissenin yeni fiyatlanması olduğu için o günkü fiyatlarında oynaklık normal der,o da yorumunu yazar olay biter.. Bem sadece pazartesi açılışta böyle bir hareket olursa paniğe kapılmamak gerektiğini, eğer aynı senaryo gerçekleşirse hşssenin birkaç ay içerisinde yeni zirveleri görebileceğini belirtmek istemiştim.. peki burdaki herkesi mutlu edecek bir yorumla bu geceyi sonlandırayım: hisse güzel bir şirket aldığı için çok güzel yerlere gelecek, bire yirmi kazandıracak bu senenin sonunda, pazartesi açılışı da tavana yakın bekliyorum

8. 1e 20 nedir yahu. Sallarken bari tutarlı olsun. Bir yılda bu oranda kazandırması için 300milyon yıllık net kar yapmalı. Daha bunun senelik hasılatı bile 100milyonu bulmamış. Bu sene sonu için nasıl böyle bir hayal içine girersiniz ? Matematik öğretmeniniz kim sizin??
     Alıntı Originally Posted by alpr60 Yazıyı Oku
    Ben olumsuz algı oluşturması yorumunu anlayamıyorum, burda bulunan herkes bu hissenin gelecekte güzel yerlere geleceğine inandığı için burdalar, bu hisse günlük al sat yapacak bir hisse değil ki, yani yorum yazarken bunu dipnot onlarak mı geçmem gerekiyor, o zaman biz kapa düşen hiç bir haber hakkında sonraki gün için yorum yapmayalım, bu işte totem ruhuna mı inanılıyor, geçenlerde bir arkadaş hissenin 6.40 lara düşüp 7 lerin üzerinde sattıklarını, böle yapanın kazanacağını yazdı, o zaman biz arkadaşında beyni hakkında yorum yapıp insanları yanlış yönlendirmesinden bahsedelim.. Böle bir şey var mı... Hissenin tabiki bu satın almadan etkilenmesi normal ve bunu konuşmak olumlu veya olumsuz olabileceğini söylemek neden burdaki yatırımcıları rahatsız etti.. Benim geçen seneki verdiğim örnek de hissenin borsaya açılış zamanlarına denk geldiği için votalite yüksek,hacim 12milyonlarda bunu yazdım zaten, bir arkadaşta çıkar hissenin yeni fiyatlanması olduğu için o günkü fiyatlarında oynaklık normal der,o da yorumunu yazar olay biter.. Bem sadece pazartesi açılışta böyle bir hareket olursa paniğe kapılmamak gerektiğini, eğer aynı senaryo gerçekleşirse hşssenin birkaç ay içerisinde yeni zirveleri görebileceğini belirtmek istemiştim.. peki burdaki herkesi mutlu edecek bir yorumla bu geceyi sonlandırayım: hisse güzel bir şirket aldığı için çok güzel yerlere gelecek, bire yirmi kazandıracak bu senenin sonunda, pazartesi açılışı da tavana yakın bekliyorum

Sayfa 204/504 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •