Sayfa 388/504 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon
Arama sonucu : 4025 madde; 3,097 - 3,104 arası.

Konu: KFEIN Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

1. sirketin halka acıklık oranı 75. bunun anlamını tam bilmiyorum iyi mi

2.  Alıntı Originally Posted by adonisleo7 Yazıyı Oku
    sirketin halka acıklık oranı 75. bunun anlamını tam bilmiyorum iyi mi
    Gerçek anlamıyla; şirket hisselerinin bist'te işlem gören kısmı üstad.

3.  Alıntı Originally Posted by zelig Yazıyı Oku
    Gerçek anlamıyla; şirket hisselerinin bist'te işlem gören kısmı üstad.
    orası tamam. ama halka acıklık oranı arttıkça olumlu olumsuz mu bilemiyorum.. yorumlayabilecek olan var mı

4.  Alıntı Originally Posted by adonisleo7 Yazıyı Oku
    orası tamam. ama halka acıklık oranı arttıkça olumlu olumsuz mu bilemiyorum.. yorumlayabilecek olan var mı
    Olumludur bence ama o anlamda sermayesinin büyüklüğü de önemli; yani 500 milyon TL sermayeli ve % 75 halka açıklık oranı olan bir firma, 200 milyon TL sermayeli % 80 halka açıklık oranı olan bir firmaya göre daha likittir (yani göreceli olarak kağıdı sarsmadan istediğiniz zaman ve istediğiniz miktarda hisse alıp satabilirsiniz, hisseye veya hisseyi satarak nakde geçebilirsiniz) ve bu da daha çok kurumsal yatırımcı çekeceği anlamına gelir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    1,050
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by zelig Yazıyı Oku
    Olumludur bence ama o anlamda sermayesinin büyüklüğü de önemli; yani 500 milyon TL sermayeli ve % 75 halka açıklık oranı olan bir firma, 200 milyon TL sermayeli % 80 halka açıklık oranı olan bir firmaya göre daha likittir (yani göreceli olarak kağıdı sarsmadan istediğiniz zaman ve istediğiniz miktarda hisse alıp satabilirsiniz, hisseye veya hisseyi satarak nakde geçebilirsiniz) ve bu da daha çok kurumsal yatırımcı çekeceği anlamına gelir.
    Işık Ökte dün "https://www.youtube.com/watch?v=IXPX-snLdEk" videosunda bu konuya değindi; kfein vb teknoloji hisseleri iyi gidiyor yabancı da girmek istiyor ama giremiyor milyonlarca doları kaldıracak teknoloji hissesi yok benzeri ifadeler kullandı...
    Son düzenleme : zelig; 04-07-2020 saat: 10:53.

7. Bugünkü KAP'ta yer alan hisse satışını yorumlayacak kimse yok mu?

cok primli satıp kurtulmaya calışıyorlar.

Sayfa 388/504 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •