Sayfa 391/504 İlkİlk ... 291341381389390391392393401441491 ... SonSon
Arama sonucu : 4025 madde; 3,121 - 3,128 arası.

Konu: KFEIN Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Smartiks'in İmtiyazlı hisselerinin Oy çoğunluğunu topluyor şimdi de. İlginç bir durum doğrusu.
    Evet, oy hakkı % 49,8'e çıkmış bugünkü a grubu smart hissesi alımı sonucunda.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Çok para vermiş bence. Hisse başına 17.xx
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

3.  Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Çok para vermiş bence. Hisse başına 17.xx
    Onlar halka açık olmayan hisseler, 9 liralık SMART hissesi ile karıştırmayın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
     Alıntı Originally Posted by denetmenengin Yazıyı Oku
    Onlar halka açık olmayan hisseler, 9 liralık SMART hissesi ile karıştırmayın.
    Biliyoruz dostum. Onun için dedim çok para vermiş diye. İmtiyazlı hisse işini yasa ile kaldırmak lazım. %6 hisseye %50 oy hakkı saçmalık bir şey.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Ali Cem Bey, Kafein imtiyazlı hisselerini Mehmet Tevfik Başkaya'dan Hisse 7.5 lira iken, 10 liraya satın almıştı. Burada ise, Hisse 9 lira iken, yaklaşık 18 liraya satın almış. Onun için dedim çok para vermiş diye.

6. Bu alım işleminde çok ya da az ödediğini değerlendirebilmek için gelişmeleri izlemek gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta; 80 milyon TL üzerinde para kazandı geçen ay yaptığı Smartiks hisse satışı ile ve hala şirketi yönlendirecek oy hakkını elinde tutmuş oldu dünkü 17 milyon küsur TL tutarında A Grubu hisse alım işlemi ile.

7. İmtiyazlı hisse olayına ben de tamamen karşıyım.Halka açıklık oranı %50de fazla olmalı ve tek tip hisse senedi olmalı ki yerli ve yabancı nın iştahı kabarsın. Eskiler bilir KÖYTAŞ hissesi ni sahibi norsadan toplayarak ele geçirmişti, benzer olayda Cem Uzan borsada hisse toplayarak Sabancı nın Çukurova Elektrik şirketine sahip olmuştu. Borsanın böyle bir yanı olmalı. Sağlıklarla ve güzelliklerle kalın.

8. İmtiyazlı hisse iyi değildir. Kartonda olduğu hibi patron karı kendine dağıtır.

Sayfa 391/504 İlkİlk ... 291341381389390391392393401441491 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •