Sayfa 404/504 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454 ... SonSon
Arama sonucu : 4025 madde; 3,225 - 3,232 arası.

Konu: KFEIN Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

1. Bilançoda özellikle kötü çıksın diye çaba var sanki

Allah böyle soyguncu patronların çarptığı milyonları öbğr dünyaya bırakmadan bu dünyada da çıkartsın. Bilanço daha fazla nasıl kötü hale getirilşr ona uğraşmışlar.
    Allah hem bu dünyada hem öte dünyada bu kötü insanlardan hakkımızı alır inşallah.
    Hiç mi denetleme yok hu 6 aylıklarda spk da sorumlu herkes sorumlu

2.  Alıntı Originally Posted by adonisleo7 Yazıyı Oku
    bilancoya iyi diyenler hakkaten polyana galiba. hangi dunyadasiniz ya. alin size bilanco. mal caktilar. fiyata yansimayan hicbir bilnco iyi degildir. bedelsiz verecegini de asla dusunmuyorum.
    cok yuklu portoyum var zarardayim ve sirkete guven sifira indi.
    İlk çeyrek 5 milyon açıkladın da uzaya mı fırladın yani ne oldu ?? Uzun süredir bu forumda yazanlar hatırlayabilir , ilk çeyrek bilançosunu beğenmediğimi belirtip satıp çıkmıştım. Dün akşam da yazdığım gibi , bu kez gerçekten beğendim bilançoyu . Beklenti sunuyor öncelikle .İş sadece kuru kara kalsa bugün Bimin tavan olması gerekirdi . İlk ve 2. çeyrek bilonçalarda yer alan borçlanmaya bak , uzun vadeli borçlanmaya bak , öz kaynak artışına bak , nakit miktarına bak belki anlayabilirsin.
    Mal toplamak için süper fırsat buldu tahta yapıcı ,ben şahsen bugün taban olmasını bekliyordum belki hala olabilir ama moral bozacak bir durum olmadığı kanaatimi koruyorum. Kısa vadede bir haber düşeceğine eminim.Aksi takdirde durup dururken smart satışı yapmazlardı.
    Hatırladığım kadarı ile 3 ay önce beğenmeyip yerlere vuruyordun kağıdı , ne oldu da çok yüklü portföy oluşturdun ? Hep ağlama, hep şikayet .. Bildiğin bir şey varsa okuyup öğrenelim ,yoksa ortaya boş laflar atıp durma . Haziranda hisse satışı yapıp kasaya bu kadar para koyan şirketin hissesi Temmuz ve Ağustosta hareket göstermiyorsa ve hala iyi bilanço (size göre ! ) bekleyip ve nihayetinde hayal kırıklığı yaşanması en doğal sonuçtu zaten ! Biraz farklı düşünün , herkesin bildiğini biliyorsanız hiç bir şey bilmiyorsunuz demektir. Nokta !

3. gorcez bakalim

4. arkadaşlar merhaba,
    ben geçen hafta içerisinde çok düşük tutarlı kafein hissesi aldım, bu yıl içerisinde yaptığı iştirak satışından elde edeceği kar rakamı ile sektörünün en düşük pd sine sahip olacak şirketi olacağı düşüncesi ile aldım dı.
    ama gel görkü şirket bu iştirak satışını gelir tablosunda evirip çevirip bana göre hiç olmayacak geçmiş yıl karlarına ilave ederek bir nevi göz önünde olmaması için için uğraşmış, amacına da ulaştı ki hisse bugün %9 ile taban yaptı galiba.
    aldığım hisse tutarı düşük ama yapılan çok yanlış, yapılan iş doğru olmayınca da ben buna itiraz etmem gerekirdi ve cimer üzerinden şikayet ettim bu durumu,
    doğru olup helalinden edebince para kazanmak varken bu şekilde işlem olunca rahatsız oluyorum.
    şirket patronları bu hareketi ile gözümden çok düştü, borsa da bir kaç şirketleri daha var ama demek ki gözleri doymuyor, o gözlerde bir gün doyurulur inşallah hak ettiklerini bulurlar inşallah.

5. ali cem kalyoncu degermi adini lekeleyip uckagitci patronlar icinde adini andirmaya teknoliji şirketlerinin iflas holdingi mi olmak istiyorsun bu durumu bir şekilde düzelt vebal alma kasadaki parayla ne yapacağını tez elden açıklayıp hisseye sahip cik şirkete inananları yarı yolda bırakma

6. iyi niyetli düşünürsek, hisse senedi satışından oluşan gelirin vergisini ödememek için kara ekledi, nakiti muhafaza etti. bu işlemle hem sermayeyi artıracak ve/veya satın alma yapabilecek. kötü niyetli düşünürsek tezgaha geldik. ytd.

7. Şirket ikinci donem kar uretememis.
    Gerisi yalan..

8. Evet bilanço kötü, evet niyet kötü görünüyor ama

Arkadaşlar kriz dönemindeyiz. Paranın ve naktin kıymetinin arttığı dönemdeyiz. Her kriz bir fırsat yaratır. Kime krize nakitte yakalananlara. 113 milyon nakit para var kasada. Neredeyse hisse başı 6 lira nakit paradı ve borcu olmayan bir şirketten bahsediyoruz. Bu parayı doğru değerlendirip yönlendirebilirse korkunç karlar elde edebilir. Bu da işin pozitif tarafı. Büyük bir kriz yaklaşıyor görünüyor. Ekim ayı gibi çok büyük şirket alım fırsatları, faizlerin yükseldiği bu dönemde hiçbir şey yapmasa bile çok büyük gelirler elde edebilir. Dediğimiz gibi bu da bardağın dolu tarafı

Sayfa 404/504 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •