Sayfa 405/504 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455 ... SonSon
Arama sonucu : 4025 madde; 3,233 - 3,240 arası.

Konu: KFEIN Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

1. arkadaş lar iyi niyetle dusunecek bir durum yok, vergi ödememek şirkete verilmiş olan bir hak doğrudur( iştirak satısı vergi istisnasına tabi belli zarları da var tabi ki)
    ama burada şirketin yaptığı düpedüz gerkır tablosu ile oynamak amaçları da bu yılın karını düşük göstermek diye düşünüyorum, belki erklerinden gelde nakiti de göstermezlerdi ama o kadar da değil,
    bana göre yapılan art niyetli bir işlem, en iyi ihtimal ile şirket yönetimi bu durumu muhasebe departman hatası diye geçiştirmeye çalışması olur ama o zamanda o departmanın başındaki müdüre yol vermek düşer
     Alıntı Originally Posted by orka Yazıyı Oku
    iyi niyetli düşünürsek, hisse senedi satışından oluşan gelirin vergisini ödememek için kara ekledi, nakiti muhafaza etti. bu işlemle hem sermayeyi artıracak ve/veya satın alma yapabilecek. kötü niyetli düşünürsek tezgaha geldik. ytd.
    SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. belli şartları olacak

3. hisse satışı vergi muafiyeti sağlıyorsa gelir göstermek pek akıllıca değil. ancak geçmiş yıl karı değil de geçici olarak bir fon hesabında gösterilebilirdi. karı azaltan asıl sorun faailyet giderlerinin yüksekliğinde. bunun izah edilmesi gerek.ytd.

4. Arkadaşlar,
    gösterim, ufrs konsalide tablolarda böyle,
    VUK vergi dairesine verilende gelir tablosunda gösteriliyor.
    fakat bu kazancın, vergiden istisnası var...
    Oluşan algıyı yada konuyu anlayamayanları bir güzel öptüler...
    defalarca yazdık. Para orada duruyor...bir yere gittiği yok.
    Ve bu satıştan şirket çok güzel kar elde etti....
    Yeni bir umut var...bu kazanılan nakitle şirket ne yapacak...
    artık yeni beklenti budur....
    Diğer faaliyetleri de şirketin yatay seyirde olsa devam etmektedir....
    giden SMART payının azalması gelen 100milyon TL nakit...

Hem kekim dursun hem karnım doysun... böyle bir şey yok...
    Patron bir karar verdi SMART taki payını sattı...
    Nakte geçti hayırlısı olsun...

ytd.
    Saygılar..

5. merhaba,
    geçen hafta aldığım 100 lot hisseyi bugün sattım,
    patronun iştirak satış karını saklamak için yaptığı yada yaptırdığı alicengiz oyunundan sonra sattım,
    normalde sektörünün en ucuz pd sine sahip bunun için almıştım ama borsada bir çok şirketi olmasına rağmen böyle alicengiz oyunları peşinde olan patronun hissesinden para kazanmasamda olur,
    alsın başına çalsın şirketini,

6. Bir şirketin iştiraklerinden sorumlu direktörü kendi çalıltığı şirkette nasıl işlem y

Kap haberinde siz de okumuşsunuZ. Kafein in iştiraklerinden sorumlu direktörü kafein ile oynayabiliyor. Oynayabiliyor dediğim al sat yapabiliyor. Bu ne kadar adil bir oyun olur ki. Tüm hengame iştiraklerle ilgili kopuyor. Ve bundan sonrumlı direktör daha önce de birkaç kez yaptığı gibi elini kolunu sallaya sallaya hisse alıp satıyor. Öncelikle bu konuda yorumları alalım. Şimdi de hisseye bakın ben satıyorum diyor. Bir kere bu algı oluşmaması için eğer hakkı varsa bu bence etik değil kendi yaptığı işi bir kazanç aracı olarak kullanması hakkı yoksa ki herhalde hak verilmiş ki daha önce birkaç kez gördüğüm gibi bugün de satıp paylrını sıfırladı. Bence kağıdın son 6 ayındaki alsatlar incelenmeli. Sen spk olarak imkb olarak bu kadar önemli kararlar alan bu adamın al sat yapmasına izin verirsen asıl suçlunsensin spk sensin imkb. Maalesef ama öyle çıkıyor sonuçta. Öte yandan bunkadar rahatça sattım demesi de ilginç . Ters bir algı yaratıp asıl hareketin önünü açma çabası da olabilir. Neyse ben beklemeye karar verdim. Hisse başı 6 lira nakit kasada duruyor. İnşallah o nakti de saçma sapan yerlere çarçur etmezler. Bu ortamda bana versinler o parayı senede sermayenin 2-3 katı kadar kar ederim😀
    Not: yukarıda yazılanlar sadece muhabbet içindir . Alım satım tavsiyesi değildir

7. bence bu gibi işlemleri yapmaları yasak değilse de etik değil, her türlü bilgiye sahipsin diğerleri ise senin vereceğin yanlış doğru bilgi kadar bilgiye sahip,
    yani 50 milyonluk kara bu şekilde kayıt yapandan her şey beklerim onun içinde satıp çıktım, ne bu şirketine ne de diğer şirketlerine uğramam kolay kolay, acsel de bu patronun galiba o hisseden alıp satmıştım tekrar almak için takip ediyordum ama bu kolaydan sonra onuda kolay kolay almam, adamlarda her türlü olay var birde insanın gözünün içine baka baka yapıyorlar

8.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Kap haberinde siz de okumuşsunuZ. Kafein in iştiraklerinden sorumlu direktörü kafein ile oynayabiliyor. Oynayabiliyor dediğim al sat yapabiliyor. Bu ne kadar adil bir oyun olur ki. Tüm hengame iştiraklerle ilgili kopuyor. Ve bundan sonrumlı direktör daha önce de birkaç kez yaptığı gibi elini kolunu sallaya sallaya hisse alıp satıyor. Öncelikle bu konuda yorumları alalım. Şimdi de hisseye bakın ben satıyorum diyor. Bir kere bu algı oluşmaması için eğer hakkı varsa bu bence etik değil kendi yaptığı işi bir kazanç aracı olarak kullanması hakkı yoksa ki herhalde hak verilmiş ki daha önce birkaç kez gördüğüm gibi bugün de satıp paylrını sıfırladı. Bence kağıdın son 6 ayındaki alsatlar incelenmeli. Sen spk olarak imkb olarak bu kadar önemli kararlar alan bu adamın al sat yapmasına izin verirsen asıl suçlunsensin spk sensin imkb. Maalesef ama öyle çıkıyor sonuçta. Öte yandan bunkadar rahatça sattım demesi de ilginç . Ters bir algı yaratıp asıl hareketin önünü açma çabası da olabilir. Neyse ben beklemeye karar verdim. Hisse başı 6 lira nakit kasada duruyor. İnşallah o nakti de saçma sapan yerlere çarçur etmezler. Bu ortamda bana versinler o parayı senede sermayenin 2-3 katı kadar kar ederim��
    Not: yukarıda yazılanlar sadece muhabbet içindir . Alım satım tavsiyesi değildir
    Bir de bu adam sattığı 31.003 adet hissenin hepsini alırken duyurmamıştı KAP'ta. Alavere dalavere maalesef...

Sayfa 405/504 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •