Sayfa 99/504 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon
Arama sonucu : 4025 madde; 785 - 792 arası.

Konu: KFEIN Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

1. Bir topikte paylaşmışlar çok güldüm alıntı yapayım dedim
    Sehirde ve koyde yasiyan 2 eşşek arkadaşmis.sehirdeki eşek arkadasini ziyarete gelmis.bakmis arkadasinin durumu kötü sahibide sıkıntılı.Gel seni şehre götüreyim bak beni goruyorsun sartlarim çok iyi demiş.Koydeki esek yok sagol benim BEKLENTİM var demis.
    2-3 ay sonra şehirdeki eşşek tekrar ziyarete gelmiş bakmış durumu dahada kotulesmis.yine gel seni şehre götüreyim bak durumun kötüleşiyor demiş bizimkisi yine yok benim BEKLENTIM var demiş.3-4 ay sonra şehirdeki eşşek tekrar köye gelmiş bakmış köydeki eşek öldü ölecek yine demiş inat etme gel seni şehre götüreyim bizimkisi yine beklentim var deyince şehirdeki eşşek ulan nedir bu beklentin soylede bizde bilelim deyince
    Köydeki eşek bir sene önce sahibim birisiyle kavga ediyordu bir ara öyle bir kızdı ki seni bizim eşeğe ş.........dedi.iste ben onu bekliyorum demiş😁

2. Duran araca ne yorum yapalım şimdi.İleri gitse daha gider mi,ne zaman durur dersin,geri gitse daha ne kadar geri gider dersin.Bu araç gıpraşmıyor,o zaman biz de gıpraşmayalım...

ASUS_T00J cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. sabır dostlar sabır...teknik göstergelerden rsi dipten dönüş yapıyor...momentum da benzer durumdadır...bana yeni bir çıkış dalgası başlayacak hissi veriyor...macd da aşağıda kesişmek için yavaş yavaş yönünü yukarı veriyor..biraz daha dişimizi sıkalım..sabrın sonu selamettir..sabır acıdır ama meyvesi tatlıdır..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. obb dan teşvik felan çıkarmı

5.  Alıntı Originally Posted by istat Yazıyı Oku
    obb dan teşvik felan çıkarmı
    bu nedir dostum ??
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. devlet her türlü desteği veriyor yazılımlara....çok çok az vergi veriyorlar..kdv de sigortada daha bir çok konuda yardımcı oluyor...önleri açılmıştır...zamanla çok iyi karlar yapacaklardır..bir de son zamanlarda yerli yazılım kullanımında bir bilinçlenme var...kafein zaten turcell ,vodafone , türk telekom,thyao ,migros,hürriyet bir çok sigorta şirketi ve orta ve büyük ölçekli şirkete yazılım yazıyor...şu anda herhalde türkiyede önde gelen şirketlerdendir..ileride büyümesi daha da artacak beklentisindeyiz...

7. fonet yazılım ile kafein yazılım birbirlerine bir çok yönden benziyorlar...fonetin ödenmiş sermayesi 18 milyon iken kafeinin 19,750 milyon..ikisini de metro halka arz etmiş...ikisi de yazılım konusunda çok iyiler..fonet daha çok entegre hastane bilgi yönetim sistemleri konusunda uzmanlaşmış iken kafein ise telekominasyon ve diğer büyük şirketler konusunda uzmanlaşmıştır..

bu iki şirketin de şu anda bulundukları fk değerleri birbirine çok yakın....ikisin de de artan bir karlılık var...dün foneti incelediğimde maliyetlerin yüksek olmasının nedeni amortisman giderlerinin fazla olmasından kaynaklandığı bu yıl sonuna doğru bu gider kaleminin azalması dolayısı ile kar marjının artacağı yazılıyordu..büyük bir ihtimalle aynı durum kafein de de geçerli olmalı..

yanlız kafeinin türkiyenin en büyük şirketlerine satış yapıyor olması insana daha çok güven veriyor..

8. Borsa da ne yapar bilmem ama ülkemizin geleceği yazılım sektöründe. Bu sektöre çok ama çok ciddi yatırım yapmaz isek ülke olarak yaya kalırız düşüncesindeyim. Hatta size hayatımdan şöyle bir örnek vereyim, çocuk bu yıl üniversite sınavına girecek. Tek tercih yapacaz, ya çok iyi bir üniversitede bilgisayar mühendisliği yazcaz yada yazılım mühendisliği. Kişi olarak da yazılıma yönelecez. Benimde yazılım sektöründe beklentim çok fazla. Şirket olarak iyi yönetilirse ilerleyen yıllarda aklınızın hayal edemeyeceği fiyatlar göreceğini düşünmekteyim ve gelecek yatırımı mı kafeine yapıyorum ve yapmaya da devam edeceğim.

Sayfa 99/504 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •