Sayfa 485/504 İlkİlk ... 385435475483484485486487495 ... SonSon
Arama sonucu : 4025 madde; 3,873 - 3,880 arası.

Konu: KFEIN Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/984447

Şirketimiz üçüncü taraf bir telekom firması tarafından düzenlenen "Yazılım Ürünleri Grubu Lisans ve Bakım Anlaşması" konulu ihaleyi kazanmıştır. İhale bedeli 37.750.000 TL olup, 3 yıllık hizmet süresini kapsamaktadır.

Bu da arada kaynadı, taban yapmasınını biliyor da tavan yapamıyor.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2. 18'li rakamlara geldi, şaka gibi, ihale de güme gitti.
    Bu fon satışı tahtayı bozdu bence.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3. Cidden merak ediyorum bu tarz şirketlerin patronları kendi haklarında sosyal medyadaki yorumlari goruyorlardir hiç mi *****za avradiniza çocuğunuza soyunuza herseyinize küfür edilmesi sizi rahatsız etmiyor gerçekten ilginç..

4. Şirketimiz Yönetim Kurulu 24.12.2021 tarih ve 2021/24 sayılı toplantısında,

İştirak ve sermaye yapıları açısından daha sade bir yapıya kavuşulması ve operasyonel verimlilik artışı sağlanması amacıyla, Şirketimizin %6,43 oranında iştiraki olan Smartiks Yazılım Anonim Şirketi'nde sahip olduğu 862.500 adet A grubu ve 1.062.500 adet B grubu olmak üzere toplam 2.045.000 adet (%6,42) nama yazılı imtiyazlı hissenin tamamının borsa dışında beher pay başına 7,824 TL fiyatla 16.000.000 TL karşılığı Mad Yazılım ve Teknoloji Yatırımları Anonim Şirketi'ne satışına karar verilmiştir.

Yukarıda detayları verilen Finansal Duran Varlık Satışı işleminin, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-23.1 Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği'nin Önemlilik Kriteri başlığını taşıyan 6. Maddesinde düzenlenen sınırların altında kaldığı değerlendirilmiştir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/986091
    Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"
    Üç günlük dünyada değmez hiç bir şey kalp kırmaya/ dert etmeye. @borsa_tilkisi

5. Şirketimiz üçüncü taraf bir telekom firması tarafından düzenlenen "Yazılım Ürünleri Grubu Lisans ve Bakım Anlaşması" konulu ihaleyi kazanmıştır. İhale bedeli 37.750.000 TL olup, 3 yıllık hizmet süresini kapsamaktadır.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

07.12.2021 tarihli Özel Durum Açıklamamızda Kırgızistan Bişkek merkezli, telekomünikasyon sektöründe yazılım ürün ve hizmet sağlayıcısı olan "MEIR International KG" ye yatırım yapılarak şirket ortağı olunmasına ilişkin görüşmelere başlandığı bilgisi verilmişti.

08.12.2021 tarihinde (bugün), taraflar arasında karşılıklı hak ve yükümlülüklerin belirlenmesi ve müzakere süreçlerinin başlatılması niyetini içeren ve bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzalanmıştır.

Konu ile ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Şirketimiz Amerika merkezli üçüncü taraf bir global yazılım hizmetleri sağlayıcısı ile 01.09.2021 tarihinde yürürlüğe girmek üzere Test alanında "Hizmet ve Personel Tedariki" konulu Partnerlik Sözleşmesi imzalamış olup, ilgili sözleşme 03.12.2021 tarihinde (bugün) tarafımıza ulaşmıştır. Sözleşme süresiz olup, feshedilene dek yürürlükte kalacaktır.

Aralık başından beri KFEİN:
    1. ABD de Partnerlik sözleşmesi
    2. Kırgızistanda ortaklık görüşmesi ( sektörün gelişmeye açık bir pazarı)
    3. 37.7 mly tek kalem ihale alımı BÜRÜT YILLIK CİRONUN %22 sine karşılık geliyor.
    4. İştirak satışı ( Borsa fiyaının hayli üzerinde bir değerleme ile satıldı) 16 mly peşin para ile satış..

KAP larını yolladı ve her seferinde SATIŞ yedi....
    23.50 den 18.50 ye kadar verdiler...
    Yani BIST rekorlar kırarken bu kadar olumlu habere rağmen bırakın artmayı veya yerinde saymayı %20 üzerinde hisse değer kaybederek HALKA ARZ FİYATI olan 1.08 $ lar seviyesine kadar çekilmesini açıklayacak / açıklayabilecek varsa beri gelsin... temmuz 2021 de 3.46 $ / şubat 2021 de 5.12 $ kapanış 1.6$
    Kasasında DÖVİZ var / döviz borcu YOK..
    Yani ben çözemedim...

6. Bu ara da %11 iştirak olan PAPİL de 119 bin Avro ihale almış... PAPİL e de olumlu yansır mı ki?! yansırsa sn kalender'in bilanço tespitinde PAPİL fiyat kapanışı ile kurulan kolerasyon nedeni ile olumlu olabilir yıl sonu bilançosu açısından...
    Alınan ihale/ iştirak satışı / PAPİL ödemelerinin Agustos 21 itibari ile bitecekti ancak 31 milyonluk son taksit ileri tarihe ertelenmiş ödeme bu dönemde yapılmaz ise KAR ile kapatması muhtemel olacaktır.

Şu kapların 10 da 1 i başka hisseye gelse taklacı güvercinler gibi hoplata zıplata götürürlerdi...
    bu garibime de vayy senmisin KAP gönderen al sana SATIŞ... şeklinde çöktüler.. lakin çuvala sığmamaya başladı artık ne yapacaklar ?! illa ki ederini bulacak ama BIST in en çirkin en adi baskısı bunun açıklaması izahı yok...
    Son düzenleme : borsa tilkisi; 25-12-2021 saat: 10:14.

7. https://www.kap.org.tr/Bildirim/985591
    İsbankasi fonu bir yıl önce ortalama 3 dolar maliyetle aldığı malı neredeyse bir dolara satıyor hemde şirkete belkide halka arzından beri gelen en iyi ihale haberinin olduğu gün,ne tesadüftür ki isbankasi fonu geçen yıl o alımları yaparken ben Kafein'in değerini bulduğunu düşünüp hisseleri mi satmıştım ve o alışların birlerinin ricası ile kıyak yapmak için alındığını düşünüyordum, sonuç olarak iş fonu bu hisseleri satıyor sa yine rica minnet satıyordur ve yatırım zamanı geldi diye düşünüyorum, bakalım zaman ne gösterecek.

8.  Alıntı Originally Posted by borsa tilkisi Yazıyı Oku
    Şirketimiz Yönetim Kurulu 24.12.2021 tarih ve 2021/24 sayılı toplantısında,

İştirak ve sermaye yapıları açısından daha sade bir yapıya kavuşulması ve operasyonel verimlilik artışı sağlanması amacıyla, Şirketimizin %6,43 oranında iştiraki olan Smartiks Yazılım Anonim Şirketi'nde sahip olduğu 862.500 adet A grubu ve 1.062.500 adet B grubu olmak üzere toplam 2.045.000 adet (%6,42) nama yazılı imtiyazlı hissenin tamamının borsa dışında beher pay başına 7,824 TL fiyatla 16.000.000 TL karşılığı Mad Yazılım ve Teknoloji Yatırımları Anonim Şirketi'ne satışına karar verilmiştir.

Yukarıda detayları verilen Finansal Duran Varlık Satışı işleminin, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-23.1 Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği'nin Önemlilik Kriteri başlığını taşıyan 6. Maddesinde düzenlenen sınırların altında kaldığı değerlendirilmiştir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/986091
    7,82 tl den borsa dısında sattıgı hissenin borsadaki kapanış fiyatı 5.12 tl bunlar apdal mı anlamıyorum.
    bu nasıl bir tezgah bilemiyorum?

Sayfa 485/504 İlkİlk ... 385435475483484485486487495 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •