Sayfa 448/504 İlkİlk ... 348398438446447448449450458498 ... SonSon
Arama sonucu : 4025 madde; 3,577 - 3,584 arası.

Konu: KFEIN Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by orka Yazıyı Oku
    bende ikna oldum. kimse patrona güvenmiyor.
    Yok bende Stokholm sendromu var 😀 ben patrona güveniyorum, hissede ilginç işler oluyor, Papilon haberi çok olumlu bir haber değildi bence ona rağmen 50 kademeden fazla gapli açtı,farklı bir açıdan bakarsak olaylara artık Smart payımız gayet düşük ve kasadaki dünya kadar nakitte yok, onların yerine karmaşık bir şirketler olan Karmasis ve Papilon paylarımız var, yurt dışına açılma fikirleri vardı her ne olduysa vaz geçip yerli iki firmadan pay almayı tercih ettiler, Cem yaş tahtaya basmaz mutlaka bir bildiği vardır ama Papilon alımı bende soru işareti oldu, umarım gelecekte olumlu sonuçlar doğurur, hissede günlük inanılmaz marjlar oluyor, herkes şikayetçi olduğuna göre kimse bir fayda sağlıyamıyor, yada sağlayanlar yazmıyorlar, neyse önemli olan uzun vade, yıllıkda buradaki bazı arkadaşların beklediği kar rakamı oluşursa beklediğimize değer, umarım da öyle olur.

2. Papillon alımında siZinle aynı fikirde değilim. Püf noktalarından biri

Alıntı Originally Posted by EKSİPNOS35 Yazıyı Oku
    Yok bende Stokholm sendromu var 😀 ben patrona güveniyorum, hissede ilginç işler oluyor, Papilon haberi çok olumlu bir haber değildi bence ona rağmen 50 kademeden fazla gapli açtı,farklı bir açıdan bakarsak olaylara artık Smart payımız gayet düşük ve kasadaki dünya kadar nakitte yok, onların yerine karmaşık bir şirketler olan Karmasis ve Papilon paylarımız var, yurt dışına açılma fikirleri vardı her ne olduysa vaz geçip yerli iki firmadan pay almayı tercih ettiler, Cem yaş tahtaya basmaz mutlaka bir bildiği vardır ama Papilon alımı bende soru işareti oldu, umarım gelecekte olumlu sonuçlar doğurur, hissede günlük inanılmaz marjlar oluyor, herkes şikayetçi olduğuna göre kimse bir fayda sağlıyamıyor, yada sağlayanlar yazmıyorlar, neyse önemli olan uzun vade, yıllıkda buradaki bazı arkadaşların beklediği kar rakamı oluşursa beklediğimize değer, umarım da öyle olur.
    Papillon un bu sene hemen hemen hiçbir iş yapmadığını ve cirosunun çok düşük olduğunu ben de kabul ediyorum. Ancak asıl güzel haberin o taraftan gelebileceğini de düşünüyorum. Zira üzerinde çalıştığı oldukça önmemli teknoloji projeleri var. Bir tanesi eski Rus cumhuriyetleri için çalışılan sınırlara konulması planlanan ve pandemi sonrası geçişlerde denetlemelerde kullanılacak gözler. Buna benzer 15 20 tane önemli projeleri var. Aslında kamudan alabileceği büyük bir ihalenin rtalb örneğinde olduğu gibi dolaylı olarak güler yatırım holdinge olan etkisinin bir benzerini hayal ediyorum. İhale usulu çalışan papillon gibi firmalarda zaman zaman ciro düşüşleri olabilir. Şirketin asıl gerçek değeri ise alcağı yüklü ihalelerle ortaya çıkabilir. Bundan da dolaylı olarak kfein de olumlu etkilenecektir. Bunpapillpn tarafında verusa nın da ortaklığı var. Yani bence çok önceden bu şirkete iştirak etmeyi planlamaktaydılar. Diğer aldıkları şirket ise network güvenlik şirketi ve bence o tarafta da geleceğin sektörüne yatırım yaptılar. Söart trafında halen imtiyazlı hisselerle hakim ortaklar. Aslında 1 şirketin hisselerini satArak 3 şirkette ortaklık elde ettiler. Daha önce de söylediğim gibi kafein in patronunu hiç sevmem. Çünkü acımasız bir borsacı. Ama gene bu özelliğinden dolayı da satın almalarda doğru hamleler gerçekleştirdğini düşünüyorum.

Bugün 18 olmuş 17 olmuş 19 olmuş hiç önemli değil. Sabredebilenlerin, burada hem orta hem de uzun vadede karlı çıkabileceklerini düşünüyorum.

İlave olarak eklenen yeni iştiraklerinin etkisi ile 12 aylığında da olumlu gelişmeler beklediğimi ifade etmeliyim.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik bir küçük yatırımcının bitmeyen geyik muhabbetidir

3.  Alıntı Originally Posted by EKSİPNOS35 Yazıyı Oku
    Yok bende Stokholm sendromu var �� ben patrona güveniyorum, hissede ilginç işler oluyor, Papilon haberi çok olumlu bir haber değildi bence ona rağmen 50 kademeden fazla gapli açtı,farklı bir açıdan bakarsak olaylara artık Smart payımız gayet düşük ve kasadaki dünya kadar nakitte yok, onların yerine karmaşık bir şirketler olan Karmasis ve Papilon paylarımız var, yurt dışına açılma fikirleri vardı her ne olduysa vaz geçip yerli iki firmadan pay almayı tercih ettiler, Cem yaş tahtaya basmaz mutlaka bir bildiği vardır ama Papilon alımı bende soru işareti oldu, umarım gelecekte olumlu sonuçlar doğurur, hissede günlük inanılmaz marjlar oluyor, herkes şikayetçi olduğuna göre kimse bir fayda sağlıyamıyor, yada sağlayanlar yazmıyorlar, neyse önemli olan uzun vade, yıllıkda buradaki bazı arkadaşların beklediği kar rakamı oluşursa beklediğimize değer, umarım da öyle olur.
    Alınan iki firmanın uzmanlık alanları olan siber güvenlik ve biyometri bilişimin en önemli ve gelecek vadeden konularından, yurt içi ve dışı güzel iş ilişkileri getireceğini düşünüyorum, ytd

4.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Papillon un bu sene hemen hemen hiçbir iş yapmadığını ve cirosunun çok düşük olduğunu ben de kabul ediyorum. Ancak asıl güzel haberin o taraftan gelebileceğini de düşünüyorum. Zira üzerinde çalıştığı oldukça önmemli teknoloji projeleri var. Bir tanesi eski Rus cumhuriyetleri için çalışılan sınırlara konulması planlanan ve pandemi sonrası geçişlerde denetlemelerde kullanılacak gözler. Buna benzer 15 20 tane önemli projeleri var. Aslında kamudan alabileceği büyük bir ihalenin rtalb örneğinde olduğu gibi dolaylı olarak güler yatırım holdinge olan etkisinin bir benzerini hayal ediyorum. İhale usulu çalışan papillon gibi firmalarda zaman zaman ciro düşüşleri olabilir. Şirketin asıl gerçek değeri ise alcağı yüklü ihalelerle ortaya çıkabilir. Bundan da dolaylı olarak kfein de olumlu etkilenecektir. Bunpapillpn tarafında verusa nın da ortaklığı var. Yani bence çok önceden bu şirkete iştirak etmeyi planlamaktaydılar. Diğer aldıkları şirket ise network güvenlik şirketi ve bence o tarafta da geleceğin sektörüne yatırım yaptılar. Söart trafında halen imtiyazlı hisselerle hakim ortaklar. Aslında 1 şirketin hisselerini satArak 3 şirkette ortaklık elde ettiler. Daha önce de söylediğim gibi kafein in patronunu hiç sevmem. Çünkü acımasız bir borsacı. Ama gene bu özelliğinden dolayı da satın almalarda doğru hamleler gerçekleştirdğini düşünüyorum.

Bugün 18 olmuş 17 olmuş 19 olmuş hiç önemli değil. Sabredebilenlerin, burada hem orta hem de uzun vadede karlı çıkabileceklerini düşünüyorum.

İlave olarak eklenen yeni iştiraklerinin etkisi ile 12 aylığında da olumlu gelişmeler beklediğimi ifade etmeliyim.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik bir küçük yatırımcının bitmeyen geyik muhabbetidir
    Yok aslında bende uzun vade için aynı fikirdeyim sadece beklemediğim bir alım oldu, ben daha farklı bir alım bekliyordum, Papilon şu an ki mali tablolara göre verilen rakam çok yüksek gibi görünsede dediğiniz gibi ihale ve iş bağlantısı haberleri gelirse ki gelecektirde,burada da ister sevin ister sevmeyin Kalyoncu faktörü devreye giriyor, adam işi biliyor, el attığı şirketlerde fark yaratacaktır, ayrıca şirketler arası oluşacak sinerjide ilave ciro ve katmadeğer yaratacaktır, yıl sonu için kişisel tahminim sermayesinin üzerinde bir kar rakamı gelebilir ancak önemli olan tek seferler yada finansal gelirler değilde ciro ve kar marjı artışı kaynaklı olmasıdır.

5. arkadaşların yorumlarından da anladığım kadarı ile ya rezil olacağız ya vezir

6. Bu arada Smart hisse oranımız % 6,43 olmasına rağmen bu şirketteki oy oranımız % 49,8 ve satın alınan kontrol gücü sağlayan imtiyazlı 982.500 adet hisse tutarı henüz bilançoda gözükmüyor; sadece satın alma tutarı olan 17,429,550 TL para çıkışı gösterildi son bilançoda.

7. Gap de kapandı hayırlı olsun.

8. Genel kapanmaya oynuyor ya piyasa. Kafein i de hooop baskıla

Alıntı Originally Posted by EKSİPNOS35 Yazıyı Oku
    Gap de kapandı hayırlı olsun.
    İşte demek istediğim bu. Bir kağıdı toplamak istiyorlarsa endeks yükselirken baskıla. Nasıl olsa riskli bir süreç içindeyiz. PiyAsa sürekli zik zak lrda. Aşağıya düşüşü bekleyene kadar baskıla sat. Nasıl olsa düşüşü abartırıesın herkes pankikken daha alttan alırsın. Tersi ky sattıysa ve adam mal yüklüyse endeks düşse bile düşüşe dirençli ol.

Unutmayın kısa vadede her türlü spek kazanır. Burada para kazanabilmek için çok iyi sinirlere sahip olup hatta kağıdın günlük hareketlerini h takip etmemek lazım.

Kısa vadede ne ...k yiyorlarsa yesinler.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. Ky muhabbetidir sadece

Sayfa 448/504 İlkİlk ... 348398438446447448449450458498 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •