Sayfa 374/504 İlkİlk ... 274324364372373374375376384424474 ... SonSon
Arama sonucu : 4025 madde; 2,985 - 2,992 arası.

Konu: KFEIN Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Abdeladira Yazıyı Oku
    Üstad,asıl bu tarz uyarılarla kafa karıştırmasak daha iyi olur kanaatindeyim, ondan mı, sizin uyarıdan sonra kaç barem arkasında olduğu Kareli bile yakaladı ve geçti. Manipilasyona tabi ki herkes dikkat edecek, burada herkes farkında ama lütfen kağıdı da o kadar basite almayalım isterseniz, on sene sürecekse, böyle bir risk varsa tüm kağıtlar için var, kağıtta o kadar birşey yok derken, sizin uyarınızdan sonra yukarı yönlü hareketini yaptı, uçacak mı, kaçacak mı? Şelale olup akacak mı? İzliyoruz, ama daha sağlam done ve gerekçeler olsun ki kimseyi endişeli hallere sevketmeyelim, İllaki bir hareket olur ya da olmaz, ben burada bu hissede böyle uçacak kaçacak yönlü bir habere de rastlamadım doğrusu, bilmiyorum..
    hocam yanlışınız var ben uyarıyı yaptığımda 18.04 tü sonrasında 16,30 lara indi ben naçizane görüşlerimi paylaşıyorum. YTD

2. Kıymetli Üstadım, ifadelerinizde kesin beyanlar var da o sebeple söyledim ben de panik ve sıkıntıya mahal verecek keskin söylemlerlerden kaçınılmalı diye, yanlış anlamayın yoksa burası zaten dikkatli olma hususunda, dikkatin olması gereken en tabi mekanı.. Saygılrmla..
    YTD...
     Alıntı Originally Posted by scarface-t Yazıyı Oku
    hocam yanlışınız var ben uyarıyı yaptığımda 18.04 tü sonrasında 16,30 lara indi ben naçizane görüşlerimi paylaşıyorum. YTD

3. merhaba arkadaşlar bilanço tarihi ile bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.teşekkür ediyorum .

4.  Alıntı Originally Posted by gumus2929 Yazıyı Oku
    Beklediğiniz bir oran mevcut mu? Orta vade düşünüyorum açıkçası

BLA-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Küçük bir oran olacaktır ama bu şartlar altında bile temettü politikasına uyması olumlu bence. Genel Müdür nakit akışlarını bozmayacak bir tutar demişti ama gelecek seneler için ciro ve kar artışına da işaret etti konuşmasında, yani gelecek yıllarda daha verimli olacaktır. temettü oranı da. Umarım dediği gibi ilerler ve güzel bir yatırımcı kağıdı olur yıllarca tutabileceğimiz.

5. Çıkışlarda ardyz ı takip etmedi ama düşüşlerde ediyor, bu da komik oluyor. Yavrusu smart kadar olamadı. Tek iyi yan düşüşte hacim bayağı azaldı. Sağlıklarla ve güzelliklerle kalın.

Paylaşımlarım 6362 sayılı SPK nun ilgili maddelerinde belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz.

7. Biraz şeref biraz namus birazcık da vicdan koyarsan olur sana mis gibi yatırımlık hisse. Yıllarca tasi temettü al birlikte kazan ve büyü. Ama kansız vicdansız ******** oldumu gece gündüz yadedersin tüm gelmisini geçmişini. Ikinci şık için çaba sarfediyor gibi ama bakalım bizim kafein hangisi olmak istiyor.

8. 2020 beklentilerimizi paylaşalım bakalım,

Ciro= 155 milyon
    Net kar = 26 milyon
    tarihsel bilişim sektörü ortalama f/k=18
    Hedef Fiyat = 24

Evet beyler, bu beklentiler bu seneye ait hayal ürünü olmayan gerçekleri yansıtan beklentilerdir. Borsada yatırımlar böyle beklentiler üzerinden yapılıyor, 15-20 f/k bu sektör için gayet normal olmakla birlikte, amerikada yazılım sekötür f/k ortlaması 25 lere kadar çıkmıştır. Siz ne kadar katma değer üretirseniz f/k o kadar yüksek olur, beklentiler o kadar yüksek olur. Yok tahtacı varmış, spek varmış, indirmişler, basmışlar, kaldırmışlar bence bırakalım bu işleri. Yanlış fiyatlama gördüğümüz yerlerde fırsatları yakalamalıyız. Burada da yanlış fiyatlama var bence, sene sonu ciro ve karlılıkta artış bekleyen bir firmanın olması gereken fiyatı kesinlik 16 falan değil. 22-25 bandına yerleşip sene sonu bilançoyu beklemeli. Bugünden yarına yeni bilanço gelir, çok pozitif olur, fiyatlamalar yukarı kayar veya tam tersi. Bekleyip göreceğiz. Yatırım tavsiyesi değildir. Sadece borsanın 1 günde 2 günde vurgun peşinde koşulacak yerler olmadığını, beklentiler dahilinde orta-uzun vadeli yatırımlar yapılması gerektiğini unutmayalım, Şu da bilinsin ki bu şirketin cirosu 300 milyonları bulduğunda , 50- 60 milyon kar açıklamaya başladığında, ölüsü 50 lira yapacaktır. ve şunu da unutmayalım, kovid ile beraber teknoloji ve yazılım çağı başlamıştır. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Sayfa 374/504 İlkİlk ... 274324364372373374375376384424474 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •