Sayfa 486/504 İlkİlk ... 386436476484485486487488496 ... SonSon
Arama sonucu : 4025 madde; 3,881 - 3,888 arası.

Konu: KFEIN Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by yhekinoks Yazıyı Oku
    7,82 tl den borsa dısında sattıgı hissenin borsadaki kapanış fiyatı 5.12 tl bunlar apdal mı anlamıyorum.
    bu nasıl bir tezgah bilemiyorum?
    Satılan hisseler imtiyazlı, alan kişi hisselerin %6 sını alarak şirketin kontrolünü ele geçiriyor, borsadaki hisse fiyatından yüksek olması normal.

Normal olmayansa smartın tavan olurken kafeinin tepkisiz kalması, para smartın değil kafeinin kasasına girecek

2. Gerçekten de bu şirket yönetiminin ve de tahtacının ne yapmak istediğini anlayamıyorum.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by kalender Yazıyı Oku
    Satılan hisseler imtiyazlı, alan kişi hisselerin %6 sını alarak şirketin kontrolünü ele geçiriyor, borsadaki hisse fiyatından yüksek olması normal.

Normal olmayansa smartın tavan olurken kafeinin tepkisiz kalması, para smartın değil kafeinin kasasına girecek
    KFEİN in patronundan kurtulduk diye kutlama yapıyorlar..
    Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"
    Üç günlük dünyada değmez hiç bir şey kalp kırmaya/ dert etmeye. @borsa_tilkisi

4.  Alıntı Originally Posted by borsa tilkisi Yazıyı Oku
    KFEİN in patronundan kurtulduk diye kutlama yapıyorlar..
    Adamlar haklı

5.  Alıntı Originally Posted by borsa tilkisi Yazıyı Oku

Aralık başından beri KFEİN:
    1. ABD de Partnerlik sözleşmesi
    2. Kırgızistanda ortaklık görüşmesi ( sektörün gelişmeye açık bir pazarı)
    3. 37.7 mly tek kalem ihale alımı BÜRÜT YILLIK CİRONUN %22 sine karşılık geliyor.
    4. İştirak satışı ( Borsa fiyaının hayli üzerinde bir değerleme ile satıldı) 16 mly peşin para ile satış..

KAP larını yolladı ve her seferinde SATIŞ yedi....
    23.50 den 18.50 ye kadar verdiler...
    Yani BIST rekorlar kırarken bu kadar olumlu habere rağmen bırakın artmayı veya yerinde saymayı %20 üzerinde hisse değer kaybederek HALKA ARZ FİYATI olan 1.08 $ lar seviyesine kadar çekilmesini açıklayacak / açıklayabilecek varsa beri gelsin... temmuz 2021 de 3.46 $ / şubat 2021 de 5.12 $ kapanış 1.6$
    Kasasında DÖVİZ var / döviz borcu YOK..

Yani ben çözemedim...

Millet haberleri kullanıp giderken bunun gözü hep toprağa bakıyor.
    Nedir bunun sıkıntısı.

6.  Alıntı Originally Posted by kalender Yazıyı Oku
    Bu yılki bilançolar papil etkisiyle kötü geldi, yıl sonu da papilin fiyatına göre belki eksi, belki de bir kaç milyon kâr ile kapanacak gibi, tahtacı da bunu fırsat bilip baskılıyor hisseyi.
    PAPIL dün tavandı bugün ne olur akşam bakarız lakin 30 eylul21 deki 12.87 üstünde kapatacak (bugün taban olsa bile) ..
    16 milyon SMART satış geliri.
    kasadaki dövizler nedeni ile yaklaşık kabaca 6 milyon gibi kur farkı da yazacak.
    37.7 milyon ihaleden kasaya giren var mı bilmiyorum (3 yıllık çünkü) varsa bunları toplayınca sanırım haklısınız yıl sonu KAR açıklayabilir..
    Son düzenleme : borsa tilkisi; 31-12-2021 saat: 10:32.
    Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"
    Üç günlük dünyada değmez hiç bir şey kalp kırmaya/ dert etmeye. @borsa_tilkisi

7. Bugün de Papil tavana yakın ama Kfein ekside, ne hesapları var bunların yatırımcıyla arkadaş.
    Her şeyin fiyatı yükselirken bu hisse senelikte zarar yazdırdı, ayıp yahu.

8.  Alıntı Originally Posted by borsa tilkisi Yazıyı Oku
    PAPIL dün tavandı bugün ne olur akşam bakarız lakin 30 eylul21 deki 12.87 üstünde kapatacak (bugün taban olsa bile) ..
    16 milyon SMART satış geliri.
    kasadaki dövizler nedeni ile yaklaşık kabaca 6 milyon gibi kur farkı da yazacak.
    37.7 milyon ihaleden kasaya giren var mı bilmiyorum (3 yıllık çünkü) varsa bunları toplayınca sanırım haklısınız yıl sonu KAR açıklayabilir..

Ben hissede uzuncuyum, aylık alıma devam ettiğimden ucuza alım fırsatı verdiği için fiyatın düşmesi işime geliyor açıkçası, fiyatı çıksa da satmayı düşünmüyorum ama bu yıl inşallah 2021 in kaybını fazlasıyla telafi eder diye umuyorum. Bilançolar papilin negatif etkisinden kurtulup normal kâr gelmeye başlayınca fk da düşük kalacak, papilin fiyatı artarsa oradan da ekstra kâra katkı gelebilir.

Kafein dışında takip ettiğim yazılım hisselerinin çoğu da, xbilişim de aylardır teknik olarak düşüş trendindeydi, bu trend birkaç ay içinde sonlanacak gibi geliyor bana.

Sayfa 486/504 İlkİlk ... 386436476484485486487488496 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •