Sayfa 64/504 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon
Arama sonucu : 4025 madde; 505 - 512 arası.

Konu: KFEIN Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

1. GÜNÜN pastasi

2.  Alıntı Originally Posted by gercekhisseci Yazıyı Oku
    Dostum yazilim şirketlerini bir sanayi yada hizmet şirketi gibi düşünme yanilirsin?.hesapladigin bu kâra ben burda durmam😁ben çok entresan rakamlar bekliyorum önümüzdeki yıllara.
    Doğrudur dostum biz zaten şu anda minimum olabilecek karları yazdık...ekstradan gelecek karlar ile çok daha güzel karlar yazabilecektir...tabi fk değerini de yazılımlar için en azı olan 15 olarak ele aldım ki bu rakam çoğu sefer 20-25 tir...yeter ki bu büyüme oranlarını devam ettirsin....

bu gün 6,21 den tam da direncin üzerinden kapanış yaptı..artık bu 6,20 psikolojik kalesi bu gün yıkılmış oldu...yeni direnç 6,50 seviyelerinde...artık çıkmaya başlayınca agresif çıkmasını biliyor kafein...umarım p.tesi endekste de ciddi bir sıkıntı olmaz ve kafein de yıktığı bu kaleyi geçerek başka kalelere ulaşır.....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. HAFTALIK görünüm.

4. S&P Türkiyenin yabancı para cinsi kredi notunu BB- 'den B+ ya düşürdü.

5. arkadaşlar dün bir arkadaş kront ,link ....v.b yazılım şirketleri ile karşılaştırma istemişti...geçmişte kront hissesi alıp satmıştım az çok tanıyorum o hisseyi...ödenmiş sermayesi 14,268 milyon tl dir...2016 yılı sonunda yıllıkta 12,5 milyon kar yapınca ta 20 tl leri görecek kadar çıkış yapmıştı..bizim ödenmiş sermayemiz ise 18,9 milyon tl dir...bizim de bu yıl sonundaki kar beklentimiz 10-12 milyon tl civarıdır...2019 da çok daha güzel karlar yapma potansiyeli olacaktır..ortağımız verus girişim var..verus 2019 yanlış hatırlamıyorsam (geçen gün topikte paylaşmış idim ) şubat ayına kadar hisselerini satamayacak...2019 yılında güzel karlar yapınca büyük bir ihtimalle güzel yerlere çıkar...işte o vakit verus ortağımız satış yapacak diye düşünüyorum..

kront 2018 ilk çeyrekte 1,8 milyon zarar açıklamış idi biz ise 1 milyon kar açıklamıştık...ikinci çeyreklerde 3,7 milyon kar yapmış ve toplam karını 1,9 milyon olarak netleştirmiştir...kafein ise ilk çeyrekte 1 milyon ,ikinci çeyrekte ise 4 milyon kar yaparak toplam karını 5 milyona çıkarmıştır...

ikinci çeyrekte kront 3,7 milyon kar üretmişken ,kafein 4 milyon kar üretmiştir..kront halihazırda 9,90 fiyatında iken biz ise 6,21 fiyatındayız...

yanlız krontun amerikadaki iştirakinden 2017 yılı boyunca sadece 3 milyon ciro gelmişken, bu yıl 6 ayda 6,6 milyon ciro yapmıştır ki amerikada yapılan o satışlar sayesinde ilk çeyrekteki zararı ,ikinci çeyrekte kara çevirmeyi başarmıştır...krontun amerika pazarında önemli hedefleri var bakalım gerçekleştirebilecek mi ?? kafeinin de yurtdışına açılmıştır..

burada bilmemiz gereken önemli bir şey daha var yazılım şirketlerinde yapılan karlar büyük heyecanlara neden olmaktadır...çünkü bu şirketler genelikle fk 15-20 aralıklarından ,hatta kimi zaman 25 aralıklarından değerlenmektedirler...işte o yüzden 2016 yılında kront yıllıkta 12,5 milyon kar yapınca soluğu ta 20,00 larda almıştı...oysa kafein bile bu yıl sonunda rahatlıkla 10-12 milyon tl kar aralıklarını yakalayabilecektir...

o yüzden de dün eğer kafein 2019 yılı sonunda 18,5 milyon toplam kar yaparsa olabileceği fiyatı 14,7 tl olarak belirtmiştim...bu diğer yazılım şirketlerine baktığımızda mantığa çok uymaktadır...hata bazı arkadaşlar bu rakamı da beğenmiyorlar ve fiyatın daha yukarısı olması gerektiğini söylüyorlar...biz yine de hesap yaparken alt limitleri kullandık...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. sanayi şirketleri şu anda fk 5 değerinden dahi talep görmezken yazılım şirketleri çok daha fazla fk değerinden talep görmektedirler...çünkü yazılım şirketlerinin giderleri azdır...kar marjları çoktur...yazılım şirketlerinde insan yeteneği ve aklı ön plandadır...her an yapılabilecek güzel bir yazılım şirketleri çok güzel yerlere taşıyabiliyor...google ,facebook gibi şirketlerin değeri milyar dolarlardır...günümüzün de temeli teknoloji ve yazılıma dayandığı için bu sektör çok önemlidir...

malumunuz devletimiz de büyük destekler vermektedir..yerli ve milli yazılımların değeri çok fazladır...önleri her daim açıktır...yeter ki istikrarlı büyüsünler ve gelişip yenilensinler...

7. Netice itibariyle şirket güzel, pazarı güzel. Düştüğü yerden alınır ki biz de öyle yaptık, 7.xx lerden sattık 5.70 desteğinden itibaren geri toplamaya başladık. Hissemiz bebeklik çağini yaşıyor, büyürken huyunu suyunu iyice öğreneceğiz. 10 mu 14 mü 20 mi olur bilemeyiz, lakin pek çok hisseden daha iyi performans göstereceği ortada. Daha bunun temettüsü, bölünmesi vs olacaktır. Şahsen ben kar görünce kapatıp gidecek değilim. Her ay bütcem dahilinde ekleme yapacağım.

8. Daha henüz tekniği bile tam oluşmamış bir hissede 7 lerden sattik 5 lerden aldik demek yerine😁burada sorgulanmasi gereken bilanco beklentisiyle 5.07 'den temmuz başında yavaş yavaş yukarı hareket eden kfeinin bilanço açıklanmasıyla 27 temmuzdan sonra ralli ile 7.82 yi görmesi ve sonrasında 5.52 ye kadar ele vermesidir.sanki bilanco super gelmemis😁 bu tip hareketlerde bugün kazanırsın yarın seni de üzerler ortak.
    Daha 4 aylik bist geçmişi var bu mudur yani kfein?asansör yap ver ele.?
    Yarın öbür gün topik ağlama duvarı olmasin.sirket yöneticilerinin bu tarz hareketlerde engelleyici ve yatirimcinin yanında olduğunu bilmemiz gerekir.YTD

Sayfa 64/504 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •