Sayfa 181/240 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231 ... SonSon
Arama sonucu : 1918 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: PINSU - Pınar Su VE İçecek San. ve Tic. A.Ş

1. Sektörel bazda marka değerinin bugünkü piyasa değerini karşılayacak durumda bir şirket olduğunu unutmayınız, geçtiğimiz Ağustos ayında dolar kurunun 7 lira seviyelerine tırmandıktan sonraki dönemlerde Türkiye nin bilinen şirketlerinden bir çoğu borç ertelemesi adına konkordato ilan ettiler ,yaşar grubu ile ilgili aynı bağlamda şüpheler oluşmasına rağmen bu dönemi ticari faaliyetlerinde olumsuz bir tablo beyan etmeden yollarına devam ettiler,Borsada temeli sağlam birçok hisse bu baskılar nedeniyle değerleme sıkıntısı çektiler o nedenle 83000 seviyesinden bu yana yaşanan yükselişe aynı oranda tepkiler görülmedi..Özellikle yaşar grubu 2001 Banka krizlerinden bu yana ekonomik anlamda ayakta kalma konusunda önemli bir mücadele sergiledi,Bunca olumsuzluk dahilinde hissedeki dip seviyelerdeki işlemlerin hazımlı şekilde yürümesi teknik oluşum adına gayet normaldir, 2018 yılında başlayan düşüş trendinin sonlandığına dair sinyalller oluşmaya başlamıştır 1.29 seviyesinin destek haline geldiği ve ilk etapta 1.41 1.42 seviyelerine doğru hareketi onaylayan bir formasyon oluşumu başlamıştır. yol haritasının bu şekilde dikkate alınmasında fayda vardır..kalın sağlıcakla..!

genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve sermaye piyasasındaki alım satım kararlarınızı destekleyecek yeterli bilgiyi içermeyebilir...

2.  Alıntı Originally Posted by MANAMASUPER Yazıyı Oku
    Sektörel bazda marka değerinin bugünkü piyasa değerini karşılayacak durumda bir şirket olduğunu unutmayınız, geçtiğimiz Ağustos ayında dolar kurunun 7 lira seviyelerine tırmandıktan sonraki dönemlerde Türkiye nin bilinen şirketlerinden bir çoğu borç ertelemesi adına konkordato ilan ettiler ,yaşar grubu ile ilgili aynı bağlamda şüpheler oluşmasına rağmen bu dönemi ticari faaliyetlerinde olumsuz bir tablo beyan etmeden yollarına devam ettiler,Borsada temeli sağlam birçok hisse bu baskılar nedeniyle değerleme sıkıntısı çektiler o nedenle 83000 seviyesinden bu yana yaşanan yükselişe aynı oranda tepkiler görülmedi..Özellikle yaşar grubu 2001 Banka krizlerinden bu yana ekonomik anlamda ayakta kalma konusunda önemli bir mücadele sergiledi,Bunca olumsuzluk dahilinde hissedeki dip seviyelerdeki işlemlerin hazımlı şekilde yürümesi teknik oluşum adına gayet normaldir, 2018 yılında başlayan düşüş trendinin sonlandığına dair sinyalller oluşmaya başlamıştır 1.29 seviyesinin destek haline geldiği ve ilk etapta 1.41 1.42 seviyelerine doğru hareketi onaylayan bir formasyon oluşumu başlamıştır. yol haritasının bu şekilde dikkate alınmasında fayda vardır..kalın sağlıcakla..!

genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve sermaye piyasasındaki alım satım kararlarınızı destekleyecek yeterli bilgiyi içermeyebilir...
    destek kısmı hariç yazınıza katılıyorum
    teknik analize çok önem versemde
    derinliği olmayan tahtalarda destek ve dirençleri işlem yapanlar belirler

3.  Alıntı Originally Posted by MANAMASUPER Yazıyı Oku
    Sektörel bazda marka değerinin bugünkü piyasa değerini karşılayacak durumda bir şirket olduğunu unutmayınız, geçtiğimiz Ağustos ayında dolar kurunun 7 lira seviyelerine tırmandıktan sonraki dönemlerde Türkiye nin bilinen şirketlerinden bir çoğu borç ertelemesi adına konkordato ilan ettiler ,yaşar grubu ile ilgili aynı bağlamda şüpheler oluşmasına rağmen bu dönemi ticari faaliyetlerinde olumsuz bir tablo beyan etmeden yollarına devam ettiler,Borsada temeli sağlam birçok hisse bu baskılar nedeniyle değerleme sıkıntısı çektiler o nedenle 83000 seviyesinden bu yana yaşanan yükselişe aynı oranda tepkiler görülmedi..Özellikle yaşar grubu 2001 Banka krizlerinden bu yana ekonomik anlamda ayakta kalma konusunda önemli bir mücadele sergiledi,Bunca olumsuzluk dahilinde hissedeki dip seviyelerdeki işlemlerin hazımlı şekilde yürümesi teknik oluşum adına gayet normaldir, 2018 yılında başlayan düşüş trendinin sonlandığına dair sinyalller oluşmaya başlamıştır 1.29 seviyesinin destek haline geldiği ve ilk etapta 1.41 1.42 seviyelerine doğru hareketi onaylayan bir formasyon oluşumu başlamıştır. yol haritasının bu şekilde dikkate alınmasında fayda vardır..kalın sağlıcakla..!

Teşekkürler.
    Yaşar ölmeden,aile dağılmadan buralarda tatlı para kazanmak hayal.
    senin rengin deyip
    şişenin rengini seç diye kampanya başlatmış adamlar.
    Yine sokacaklar.

4. Alıntı : Şüpheci Kimse - Yaşar Grubu analiz

Yaşar Holding Son Gelişmeler:
    Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan Yaşar Holding ile TMSF'nin uzlaştığı haberi Yaşar Holding iştirak yatırımcıları açısından oldukça önemlidir.

Yaşar Holding'in AİHM'de haklı bulunduğu ve yüklü miktarda tazminat alma hakkı ihtimali olduğu bir ortamda TMSF ile herhangi bir nakit girdisi yaratmadan uzlaşması çok çok ilginçtir.

Not: Dava içeriğine yönelik detaylar için twitter üzerinden Moyan Bey'i @moyan_kusbakisi takip ediniz.

Geçtiğimiz aylarda Yaşar Holding'e yönelik bolca analiz yaptım. Analizlerimden çıkarılabilecek özet, Yaşar Holding'in mevcut operasyonları ile 250 Milyon Dolarlık 2020 Mayıs vadeli borcu ödemekte çok sıkıntı yaşayacağı ve varlık satış yollarına başvurma zorunluluğuydu. Bir diğer ihtimal ise Holding'in bahsi geçen dava sonucu olarak tazminat hakkı elde etmesi ile sıkıntılarını giderebilmesiydi. Bu konuyu bir analizimin sonunda, avukat olmamam sebebiyle yorum yapmam saçma, dava içeriğini sunan internet sayfasını ekleyerek kısaca sizlerle paylaşmıştım.

2020 Mayıs ayına sayılı aylar kala sıkıntılarınızı kökünden çözebilecek bir işlemi niye bırakırsınız? Benim aklıma masa altından el sıkışıldığı ihtimali geliyor açıkçası. Bu tamamen bir senaryodur ve ilave bir bilgim yok.

Ki bu haber sonrası Yaşar Holding eurotahviline alımlar geldi. Tek sebebin bu haber olduğunu iddia etmek yanlış olacaktır. Global faiz oranlarının düşüşü ve Filli Boya'nın satış fiyatının da olumlu etkisi olabilir.

Holding, tabii ki de, 250 Milyon Dolarlık borcunu yeniden borçlanarak finanse edebilir; ancak bu durum Holding'in sıkıntılarını azaltmaz. Borçlanma faizinin aynı seviyede kalmayıp yükselmesi ve borç kısıtlarının katılaşması beklenmelidir. Bu sebeple Holding'in ne yapıp edip, en azından, borcunu azaltmaya ihtiyacı vardır. Bunun da en olası yolu varlık satışlarıdır.

Bu sebeple, kesinlikle yatırım tavsiyesi olmadığını belirterek, kaybedersem sıfır üzüleceğim miktarda paramı, tüm halka açık Yaşar Holding iştiraklerine eşit miktarda bölerek yatırım yapmayı düşünüyorum.
    Alıntı bir yazı olup yatırım tavsiyesi olamaz...

5. 1,30 ve üzeri kapanışlar iyiye işaret
    bu hafta 1,41 denemesi bekliyorum

6. temmuzda dolar düştü
    faizler düştü
    satışlar arttı
    bilançoda iyileşme göreceğimizi
    bununda fiyatlara yansıyacağını düşünüyorum

7. pınar grubunun en karlı şirketi pınar su aslında
    sadece yatırımdan dolayı borçları var
    borçlar bittiğinde çok iyi temettü ödeyecektir

Sayfa 181/240 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231 ... SonSon

Yer İmleri