Sayfa 214/240 İlkİlk ... 114164204212213214215216224 ... SonSon
Arama sonucu : 1918 madde; 1,705 - 1,712 arası.

Konu: PINSU - Pınar Su VE İçecek San. ve Tic. A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by acemi353 Yazıyı Oku
    Sayın karayel09, Pınar Su ürünleri 20 ülkeye ihraç ediliyor ama bu ihracatı halka açık olmayan yaşar dış ticaret yapıyor. Kazancı da ona kalıyor. Ama yurt dışı fuarlara katılım ya da reklam v.s. gibi harcamaları hangisi üstleniyor acaba. Tahmin etmek zor değil.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    30 Haziran'da bu yorumu yapmışım ve 1 temmuzda kapta yayınlanan bildiride şirketin ydt ile yapmış olduğu işlemlerin piyasa koşullarına uygun olduğu belirtilmiş. Bu yıllık olarak yapılan rutin bir açıklama ve tesadüfen benim yorumdan bir gün sonra mı açıklanmış yoksa benim yorumuma cevap mı yazmışlar bilmiyorum. Eğer 2.si geçerliyse şirket buradaki yorumları okuyup cevap veriyorsa güzel bir gelişme. 9 buçukluk kurumsallık notunu hak ediyor gerçekten.

Pınar Su hissesinden ilk olarak 2012 yılında alım yapmıştım. Daha sonra kar ettiğim hisseleri sırasıyla satıp olan fiyatı artmayan pinsu almaya devam ettim. Yatırım yapıyorum düşüncesiyle elime para geçtikçe yine aldım. Şirketle ilgili güzel haberler gelmekteydi. Sudan daha karlı olan maden suyu işine girmişti. Üretim bantlarını yenileyerek maliyetleri düşürmüştü. Uludağ eteklerinde yeni bir kaynak aramaya başlamışlardı. V.s ... 90 li ve 2000 li yıllarda sürekli kar eden temettü veren bir şirket 2008 krizinden kötü etkilenmiş olabilir. Ama elbette işler bir gün yoluna girer ve kar etmeye başlar değil mi. Sonuçta su satıyor. Dünyanın en karlı işi olmasa da en az riski olan sektörlerden. Bu işi yapıp da zarar eden kim var ki. Hata yapmaya devam ettim. 2017 yılında kendi bütçeme göre yüklü miktarda alim yapıp ortalama düşürdüm. Aslında yaptığım şey zararı arttırmak oldu.

Uludağ'da kaynağı buldular. Son teknoljiyle fabrikayı kurdular. 3-4 yıldır da faaliyette. Ancak beklediğimiz bilançoyu bir türlü göremedik. Buhar olup giden sadece her yıl yüzlerce milyonluk satış gelirleri değil, devletten alınan teşvikler, bedelliden ve ybp satışından gelen para, bankalardan çekilen krediler... Sonra beklentimiz değişti. Yaşar holdingin yüksek borcu sebebiyle belki Pınar suyu satarlar diye umut ettik ama o da gerçekleşmedi.

Yaptığım doğru şeyse son 1 yıldır yani 1.20li fiyatlardan itibaren al sat yaparak hisse miktarını arttırmak oldu. Nihayet gectigimiz Nisan ayındaki yukselişte kademeli olarak ancak iyi bir ortalamayla hisselerin tamamını sattım ve sadece TL değil dolar bazında da kazançlı olarak ayrıldım. Son bilançoda belki durum değişir diye düşünüyordum. Evet değişmiş. Yılsonunda görmeye alıştığımız zararı 3 aylıkta açıkladılar.

Saygıdeğer Pınar Su yöneticileri, açıkladığınız rapora güveniyorum. Yaptığım yorumu geri aldım. Dürüstlüğünüzden şüphem yok. Her zaman küçük yatırımcının menfaatini düşündünüz. Ama kusura bakmayın, ilişkili taraflarla yaptığınız ve yapacağınız işlemler zerre kadar umrumda değil. Bu saatten sonra hissenizi ancak cüzi bir miktarda kumar oynamak için alırım.

Kalanlara da bol şans dilerim.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. pınsu puslu havayı sever. sağı solu belli olmaz. aniden hareketleniverir.. bunu hep yapıyor zaten
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

3. Geçen haftaki panik satışlara ve kâr realizasyonlarına rağmen
    pınsu hissesinde geçtiğimiz hafta 5 günlük net 43.919 lira para girişi olmuş.
    Bunu önümüzdeki hafta için olumlu sinyal olarak algılıyorum. Hayırlısı bakalım.

kaynak : https://borsapivot.com/gunluk-para-g...20&hisse=PINSU
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

4. 6 liralı fiyatları test etme zamanı gelmedi mi _?

5. Pnsut, Petun, Pinsu üçlü şekilde borsada olmalarının fazla anlamı kalmadı. Edinilen kaynaklarla Finasal olarak oldukça rahatlanmış görünüyorlar..
    Üçlü şirket birleşimi ile tek bir şirket haline gelmeleri ortaklık yararına olur. Yönetsel önemli tasaruflar sağlanır ve üç şirketin mali gücünün birlrşmesi yeni ticari ve yatırım girişimleri iyi bir sinerji olur. Yönetim de böyle bir yapılanma düşünüyor olabilir mi acaba!

6. Bence de bu üç şirketin birleşmesi gerekir. Belki söylediğinizi düşünüyor olabilirler, kimbilir

7. 6 aylık konsolide olmayan net zararı -24.478.318 lira
    bu şirket bu zararla nasıl ayakta duruyor anlamak mümkün değil.
    her bilançoda sürekli zarar açıklıyor

8. SAATLİKLERDE GRAFİKSEL DURUM

[IMG][/IMG]

Fırtına öncesi sessizlik mi acaba ??

Sayfa 214/240 İlkİlk ... 114164204212213214215216224 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •