Sayfa 222/240 İlkİlk ... 122172212220221222223224232 ... SonSon
Arama sonucu : 1918 madde; 1,769 - 1,776 arası.

Konu: PINSU - Pınar Su VE İçecek San. ve Tic. A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Gecen yıl gibi yğksek zarar açıkladı. Grubun sürekli zarar eden tek şirketi ve finasal borçlar bakımındanda en olumsuzu ama özsermayesine göre grubun en pahalı hissedi. hisse defter değeri 2 lira ama dört katına işlem görüyor

Hem finans durumu çok daha iyi olan hem her yıl yüksek oranda kar eden grubun diğer şirketleri defter değerine yakın fiyatta işlem görüyor, ama borcu çık yüksek olan ve hep zarar eden bu defter değerinin dört katına işlem görüyor, nasıl oluyor bu!
    Yatırımcısını bezdirdi. Hemen hemen kimse kalmadı. Hisseleri toplayınca roketi ateşlediler.2019 sonuna doğru 12 yıllık düşen kanalı kırdı. Başka bir sebebi olduğunu sanmıyorum. Bana göre sadece yaşar grubunun değil tüm borsanın en çürük şirketi.

Ama sormak istediğim birşey var. Siz yazınca farkettim. Geçen ay hisse fiyatı aynı iken PD/DD oranı 12'ye yakındı. Bilançodan sonra nasıl 4 e düşüyor. Bir ayda özsermayesi 3 kat artmış mı oluyor. Bilen birisi açıklayabilir mi?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

aylık takas

5. Dun yine guzel kazandik sayende .

6. Bir bokluk var ya bakalım şu kanunu etkisi mi

7. Yurdum borsasında hisse fiyatlanmaları saçma sapan!

Pınar grubunun mali olarak en kötü durumda olan, finans borcu çık yüksek, sürekli zarar eden şirketi PİNSU en yüksek oranda primlenmiş, özsermayenin 4 katına işlem görüyor!

Her bakımdan grubun en iyi şirketi, pek önemli miktar finans borcu olmayan, faliyetlerinde çok yüksel oranda kar üreten PETUN çok daha az primlenmiş, sadece özsermaye civarında işlem görüyor!

Borç miktarından,, Özsermayeden,cirodan, faliyet karından, FK dan nerden bakarsan bak abartılı bir orantısızlık dengesizlik! Tam bir borsa saçmalığı!

8. n oluyor bu pinsu ya ramazan ramazan yapılırmı bu

Sayfa 222/240 İlkİlk ... 122172212220221222223224232 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •