Sayfa 35/62 İlkİlk ... 25333435363745 ... SonSon
Arama sonucu : 489 madde; 273 - 280 arası.

Konu: PIMAS - Pimaş

1. Ayrıca bu haberin hemen öncesinde şirketin alım yaptığı hisseleri PİRAMİT menkul üzerinden satması da ilginç. Ortada çok bilinmeyenli bir denklem var. Speklerle şirket eküri mi ya da spekler hareket öncesi şirketten icazet alıyor mu almıyor mu? Bu soruların cevabını bilsek zaten burada olmazdık. Ya satıp çıkacağız ya da susup bekleyeceğiz. Ben ikincisini tercih ediyorum. Dolayısıyla takas bilgileri, hisse dağılımı vb. dışında başka paylaşım yapmayacağım. Sessizlik iyidir

Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Reaktörle aynı anda hemen hemen aynı şeyleri yazmışız Mükerrer olmuş

3. Sayin reaktor ve bir kelime dostlarim aynen size katiliyorum.yalniz sunda yuzde 100 eminim patron basindan beri spekle beraber.aslinda spk arastirsa cok ciddi belki 10 yil hapis cezasi yatacak kadar patronda sucu bullur.

LG-H818 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. 110 bin gören borsada hiç kusura bakmasınlar bu hissenin ederi 10 - 11 TL arasıdır. Bizim yaptığımız yatırımın karşılığı belki değil ama en azından bir şeyler kazandık diyebileceğimiz bir rakamdır. Bunu böyle idrak edebilmeliler.
    Son düzenleme : Reaktör; 22-08-2017 saat: 16:06.

5. Bu arada reaktörü de yeni üye yapmışlar Hisse nete ömrümüzü verdik oysa ki ...

6.  Alıntı Originally Posted by Reaktör Yazıyı Oku
    Nasıl her canlının bir karakteristik yapısı varsa her hisseninde bir karakteristik yapısı var. Bu hissenin karakteristik yapısının bozuk olduğunu net olarak söyleyebilirim. Pimaş şirket yönetimine yaklaşık 3,5 yıldır birçok sefer sözlü ve yazılı olarak eleştiride bulundum. Hakkımızı aramak adına. Nasıl 1991 yılında halka arzedilip milletin kucağına bırakıldıysa bugünde hissede hiçbir şey değişmediğini görüyoruz. Borsada hisse fiyatının yükselmesine etki eden belli kriterler vardır. Örneğin, şirket satışı, arazi satışı, birleşme, kar ve kar beklentisi vs... Saydıklarım yükselişe giden yolun temel taşlarıdır. 1996 yılından beri borsanın içerisindeyim. Pimaş hisse senedinide 1996 yılından beri tanıyorum. Son 3 yılda şirket satışı gerçekleşti, dünyanın en büyük pimapen devinin bünyesine dahil olundu, ödenmiş sermayenin 3 katı büyüklüğünde aktifte ki bir arsanın satışı için çalışma başlatıldı, şirket kar açıkladı, şirket birleşmesi için açıklama yapıldı fakat tüm bunlara rağmen düzeltmelerle belirlenmiş hissenin 2000 yılında ki zirve fiyatının üzerinde 1 hafta dahi durulamadı. Yani tam tamına 17 yıl önceki fiyatından bile işlem göremeyen bir hisseden bahsediyoruz. Dolar bazlı grafiği açtığımda işler dahada iç acısı. Peki şimdi aklıma şu soru geliyor. Birleşme kararı öncesi deceunnick neden mal sattı ? Sattığı malları kim neden aldı ? Birleşme haberinden sonra hisse neden yukarı gidip sonra aşağı bırakıldı ? Şirket yönetimi brüt takastan bu güne acaba legalitenin dışında işlemlerde bulundu mu?
    Endeksin 17 yıl öncesine göre % 1500 primli olduğunu düşünürsek sizce pimaş hissesi alanlar ne durumdadır ?
    sayın Reaktör hoşgeldiniz sizi eski forumdan hatırlıyorum çok aktiftiniz forum da eskiden halen aynı pimaş baksanıza. Ne yapacaz bu adamlarla. En başlarda tahtadaki spek lerin farklı olduğunu en azından pimaşın fıyat hareketleriyle şirket güdümünde olmadıgını dusunurdum egrpo ya oranla fakat son zamanlarda anlıyorum ki bunlar aynı ekip peki bu ekip bagımsız mı? Hayır bence kesinlikle degil brut takasta gunluk 3-5 bın lotlara dusen pastalar vardı ama sirket aldıgı bu kagıtları 1 yıl sonra elden cıkarma mecburıyetı dıyıp genel kurulda karar alıp bır 100 bın kusur bır 30 bın kusur seklınde satıp karşılanıyorsa alımlar demek ki burası belli ki ortak hareket. Pimaş sermayesi 36 m markalarını kiralamış zarar iştirak olan rusya durdurulmus zarardan kara gec pazarlama sırketı moduna gır arazin olsun 30 m dolar iste sermayenın neredeyse 3 katı marka degeri vs. Sen birleşme haberi gönder tabi öncesinde satın alma yaptılar neden ayrılma hakkından muaf olmak icin bu kısımı guzel yaptılar kendılerınce ee 5.40 da devre kesici ye 5.50 den dön yarı taban ol bugundr bas assagiya egpro ile ne güzel dünya ya hayırdır şirket mi batıyor kardeşim daha düne kadar hiç bir sey yokken 5 küsürlere cıkıp iniyordun. Şimdi bu durum ne peki dun tavan olan egpro yu cektın assagıya bildiğin diyorlar ki bizi şikayet edin bunun için çabalıyorlar bu 2 gundur yapılanlar alenen üç kağıttır. lotlar ellerinde toplu kucuk yatırımcı desen su pimaş ve egpro 2 elin parmaklarını geçmiyor aylardır takip edıyorum butun forumları. ya demek ki bılmedıgımız arsa satısına bırlesmeye vs oynayan buyuk yatırımcı toplandı onunla anlasamadılar felan dusundum bir ara yada baska durum birbirine girmiş durum da olaylar. en guzeli 5 küsürler den vedalaşmaktı yapamadik ana resme odaklandıgımız ıcın arsa satisini bekledigim icin yapabılene de helal olsun. Arkadaşlar duruma göre şikayetlerimizi hazırlıyıp spk vs. şikayetlerde bulunalım çünkü güzel at koşturuyorlar bunlara birisi dur demeli.

Yazdiklarim sadece kendi şahsi fikirlerim ve düşüncelerim olmakla beraber hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : opusmagnum; 22-08-2017 saat: 17:16.

7. Bende aksam spk Ya yazili mailli atacagim.

LG-H818 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 35/62 İlkİlk ... 25333435363745 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •