Sayfa 42/48 İlkİlk ... 324041424344 ... SonSon
Arama sonucu : 377 madde; 329 - 336 arası.

Konu: Hedef 5 senede 5 kat açık portföy takibi

1. Sn Kurtonder,
    Yönteminizi burada paylaşmanızda sakınca yoksa, bizler içinde çok faydalı olacağını düşünüyorum, tabi zahmet olmazsa.
     Alıntı Originally Posted by kurtonder Yazıyı Oku
    Aslında çok kendime özel bir yöntem değil.Bir tür filtreleme uyguluyorum.Bunu da twitterda PAŞA bey var.Onun gönderilerinden birinde görmüştüm.Bilanço zamanları nasıl alım yapılması gerektiği ile ilgili.Bunu kendimce uygulamaya çalışıyorum.Yani sihirli bir formül yok.İlk başta yöntem böyle değildi ama zaman içinde evrildi ve dediğim şekilde filtrelemeye döndü.Yani yöntem bu.Detayını açıklayamam şu an.Ama zaten twitterda var .

2. Hedefe varınca paylaşılacak

SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. 944 lot Vestl 20.14 verildi....Yerine 4133 lot 4.60 dan İnfo alındı.

4. Kesinlikle şevkinizi kırmak için yazmıyorum ancak şöyle bir gerçek var ki hedefinizi koyduğunuz tarihten itibaren-yani son 3,5 yılda maalesef döviz düz hesap 2,5 kat, gram altın da 3,5 kat artış gösterdi, yani gram altın alsaydınız yine bugünkü pozisyonda olacaktınız. Reel kazancınız maalesef ülke şartlarından ötürü pek yüksek olmamış, umarım hedeflerinizi yukarı yönlü güncellersiniz/var olan hedefinizi fazlasıyla aşarsınız ve ciddi bir reel kar elde edersiniz, bunca zahmetiniz de ödüllendirilmiş olur.

Daha önce bu konudan tabi ki dem vurulmuş, bence hedeflerinizle alakalı bunu aklınızda bulundurmakta fayda var.

Bir diğer husus da gördüğüm kadarıyla hisselerinizi değiştirme biçiminiz, nasıl bir kriteriniz var bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla tahmin ediyorum ki kısa vadede prim yapanları daha geride kalan kağıtlarla değiştiriyorsunuz. Bence hisseleri çeyreklik bilançolara göre değiştirmeniz daha uygun olur, eğer bozulma olursa elden çıkarırsınız-güzel devam ediyorsa şirket ne olursa olsun elde tutarsınız.

Son paylaşımlarınıza bakıp gördüğüm bazı hisseler çok iyi bilançolar açıklamışlar ancak yakın zamanda çok prim yaptığından elden çıkarmışsınız, ben bozulma olmadığı sürece bunları tutmanızın daha karlı olacağını düşünüyorum. Tabi ki sizin portföyünüz sizin kararınız.

Başarılar.
    Son düzenleme : Sabır taşı; 25-11-2020 saat: 04:21.

5.  Alıntı Originally Posted by Sabır taşı Yazıyı Oku
    Kesinlikle şevkinizi kırmak için yazmıyorum ancak şöyle bir gerçek var ki hedefinizi koyduğunuz tarihten itibaren-yani son 3,5 yılda maalesef döviz düz hesap 2,5 kat, gram altın da 3,5 kat artış gösterdi, yani gram altın alsaydınız yine bugünkü pozisyonda olacaktınız. Reel kazancınız maalesef ülke şartlarından ötürü pek yüksek olmamış, umarım hedeflerinizi yukarı yönlü güncellersiniz/var olan hedefinizi fazlasıyla aşarsınız ve ciddi bir reel kar elde edersiniz, bunca zahmetiniz de ödüllendirilmiş olur.

Daha önce bu konudan tabi ki dem vurulmuş, bence hedeflerinizle alakalı bunu aklınızda bulundurmakta fayda var.

Bir diğer husus da gördüğüm kadarıyla hisselerinizi değiştirme biçiminiz, nasıl bir kriteriniz var bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla tahmin ediyorum ki kısa vadede prim yapanları daha geride kalan kağıtlarla değiştiriyorsunuz. Bence hisseleri çeyreklik bilançolara göre değiştirmeniz daha uygun olur, eğer bozulma olursa elden çıkarırsınız-güzel devam ediyorsa şirket ne olursa olsun elde tutarsınız.

Son paylaşımlarınıza bakıp gördüğüm bazı hisseler çok iyi bilançolar açıklamışlar ancak yakın zamanda çok prim yaptığından elden çıkarmışsınız, ben bozulma olmadığı sürece bunları tutmanızın daha karlı olacağını düşünüyorum. Tabi ki sizin portföyünüz sizin kararınız.

Başarılar.
    14.03.2017 başlangıç tarihine göre ne o çok övülen altın ne de döviz benden fazla kazanmamış.Üstelik ben burada an be an paylaşım yapıyorum.Ama inanıyorum ki ne altıncılar ne dövizciler %100 bile kar etmemişlerdir 3 senede.Çünkü kitleler trene hep çok sonradan atlarlar.Eleştirenlerden bir kişi çıkarıp bana 3 sene önce döviz ya da altın aldığını ve hala elinde olduğunu ispatlasın kabul edeyim .Ama yok öyle bir durum.Laf olsun torba dolsun diye konuşuyorlar işte.Yani bu konu ile ilgili eleştirilerinize katılmıyorum. Diğer kısma ,portföy yönetimi ile ilgili olan eleştirilerinize ise saygı duyuyorum ama ciddiye alamıyorum maalesef.Herkesin yoğurt yiyişi farklıdır.

6. Sayın Önder bey;
    Öncelikle uzun süreli göstermiş olduğunuz disiplin, azim ve üstüne üşenmeyip forumda bunları açık bir şekilde paylaşmanız takdire şayan. Forumu uzun süre önce okumuştum. Tekrar denk gelince sizin başlangıç tarihinizden sonraki zamanda kendi yatırımlarımı gözden geçirdim. Benzer hisselerin sizinkine yakın tarihlerde kendi portföyümde olduğunu görünce hisse belirleme stratejinizi azda olsa tahmin edebiliyorum. Naçizane hisse satış fiyatı zamanına dair strateji değişikliği ve belli dönemlerde hissede bulunma ağırlığının azaltılıp kenarda beklenilmesi ile mevcut durumun çok daha üzerinde getiri elde edebileceğinizi düşünüyorum. Hedefinize ulaşmanız dileğiyle çalışmanızdan dolayı tebrik ederim.

Alıntı Originally Posted by kurtonder Yazıyı Oku
    944 lot Vestl 20.14 verildi....Yerine 4133 lot 4.60 dan İnfo alındı.
    infoyu sattınız mı?
    Akıl,adama sermayedir.

Alınıp satılan hisselere bakıyorumda ,elınızde dursa super olacakmıs.Mesela deva.
    Akıl,adama sermayedir.

Sayfa 42/48 İlkİlk ... 324041424344 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •