Sayfa 105/607 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 833 - 840 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1.  Alıntı Originally Posted by son Yazıyı Oku
    TL bazlı 2011 fiyatlarında....

Tecrübeliler efe78, jtucker ve nick hatırlayamadıklarım...

Yorumunuz var mı...

Syg,
    "Tecrübe yenilen kazıkların bileşkesidir" anlamında evet,tecrübeliyim,yani hissede oldukça eskiyim. Şirket yöneticilerini hiç beğenmiyorum.Marketlerde Pınar ürünü kalmadı raflarda,sanıyorum kapasitenin çok düşük bir yüzdesi ile üretim yapıyordur.Finansal oranlara bakarsan (F/K gibi)aslında çok uygun fiyatlarda,ama ya giderek karlarda azalma sürerse?
    Yani kısacası pek mutlu değilim,sıkıştık kaldık.

2. karlarsa azalma derken ? bunu nerde gördünüz

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Kâr da azalma değil de geçen yıla göre atış yok desek daha doğru.. Bunun nedenine bakmadım .. Bilançoyu incelemedim

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. yanı bu kur artışına rağmen bu finansman artışlarıma rağmen artışın olması bile mükemmel bence sorun hissenin sığ olması 300/500 lot ile kademeler düşüyor
    ve klasik bizde yatırımcı bunu almaz ama zarardan boğulmuş olam hisseyi alır öneündw bir kez bile temettü vermemiş bedelli yapmakdan bıkmamış hisseler daha kolay alıp satılıyor be malesef ky böyle akıllanmaz uslanmaz 😂

5. Hissenin sikintisi sig olmasi degil, pazar kaybediyor olmasi ve buyuyememesi. Pinar in sitesinde cok guzel yatirimci sunumlari var, acip bakin bir zahmet. 2014 de 24% olan pazar payi 18.5% lere gerilemis. 2013 senesinde yaptigi ceyreksel FAVOK 13 milyon TL imis, su anda da 13 milyon TL. Buyumeyen ve yerinde sayan sirkete kim neden yatirim yapsin, biraz gercekeci olalim. Buyuyen bir sirket PETUN un carpanlarinda olsa havada kapilirdi. Ama 2013 den bu yana gida fiyatlari 100% un ustunde artmisken cirosunu 30-40% arttirabilen faliyet karini ise hic arttiramayan bir sirkete yatirim yapmak su ortamda pek cazip gorunmuyor. Dusuk faiz ortami olsa temettusu icin bir talep olabilirdi, ama o da yok...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by scrat Yazıyı Oku
    Hissenin sikintisi sig olmasi degil, pazar kaybediyor olmasi ve buyuyememesi. Pinar in sitesinde cok guzel yatirimci sunumlari var, acip bakin bir zahmet. 2014 de 24% olan pazar payi 18.5% lere gerilemis. 2013 senesinde yaptigi ceyreksel FAVOK 13 milyon TL imis, su anda da 13 milyon TL. Buyumeyen ve yerinde sayan sirkete kim neden yatirim yapsin, biraz gercekeci olalim. Buyuyen bir sirket PETUN un carpanlarinda olsa havada kapilirdi. Ama 2013 den bu yana gida fiyatlari 100% un ustunde artmisken cirosunu 30-40% arttirabilen faliyet karini ise hic arttiramayan bir sirkete yatirim yapmak su ortamda pek cazip gorunmuyor. Dusuk faiz ortami olsa temettusu icin bir talep olabilirdi, ama o da yok...
    İyi de şirketin bu rakamlara göre pddd si 0.50 fk 4

7.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    İyi de şirketin bu rakamlara göre pddd si 0.50 fk 4

Carpanlarin ucuz oldugunu soyledim zaten, nedenini de soyledim. Carpani ucuz ve buyuyen sirketler varken PETUN a ilgi zor dedim.

Sirketin hic olmazsa enflasyon kadar buyuyecegini, karini arttiracagini dusunuyorsaniz guzel yatirim olur, ama son 5 senesine bakinca ben dusunmuyorum. Karini arttiramayan bir sirkete yatirim yapmaktansa parayi bankaya koyup 20% faiz almak daha mantikli su ortamda. Faizler 10% lara duserse o zaman PETUN u tekrar 8-10 FK larda gorebiliriz. Tabi bunlar benim kisisel goruslerim. Burasi borsa ne camur sirketler ne hareketler yapiyor...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by scrat Yazıyı Oku
    Carpanlarin ucuz oldugunu soyledim zaten, nedenini de soyledim. Carpani ucuz ve buyuyen sirketler varken PETUN a ilgi zor dedim.

Sirketin hic olmazsa enflasyon kadar buyuyecegini, karini arttiracagini dusunuyorsaniz guzel yatirim olur, ama son 5 senesine bakinca ben dusunmuyorum. Karini arttiramayan bir sirkete yatirim yapmaktansa parayi bankaya koyup 20% faiz almak daha mantikli su ortamda. Faizler 10% lara duserse o zaman PETUN u tekrar 8-10 FK larda gorebiliriz. Tabi bunlar benim kisisel goruslerim. Burasi borsa ne camur sirketler ne hareketler yapiyor...
    Karamsarsınız ama haklısınız..

Sayfa 105/607 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •