Sayfa 107/607 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 849 - 856 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. kur riski yok borç yok sadece yaşar holdingin euro bond tahvili var petuna düşen ise 50 mltn dolar 2021 vadeli

2. Yaşar Holding tarafından alınan 250 milyon dolar borcun 1/5 ine müteselsil kefil olarak katılan PETUN görülüyor ki borcun Yaşar Holding tarafından ödenememesi halinde asıl borçlu gibi muamele görecektir.
    Ne var ki,borcun ödenmesine 20,5 ay gibi uzun bir süre vardır.Yaşar Holding bunca zaman karlardan dolayı bünyesinde tuttuğu nakitleri kullanarak ve bundan sonra şirketlerinin karlarından aldığı temettülerle borcunu ödeyecektir diye düşünüyorum.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Dünyada buğday sıkıntısı var diye bi haber dinledim.. Buğday endeksi ne durum beyler , bi baksanıza

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Katarlı iş adamları Türkiye'de yatırım yapacak yer arıyor.Bizim patronlarda akıl,vizyon olsa onları ortak alır üretimi artırır.Hem kendi işleri düzelir,hem bizim hem de ülkenin...ama benim bu denyolardan hiç umudum,beklentim yok,göz göre göre batıracaklar şirketi.

5. yani pes doğrusu zarar eder desen anlarım iyi yçnetilmiyor anlarım kurumsal değil anlaım vizyon misyon yok dersin anlarım ama batacak demeni anlamam belki fiyatı 2/3 ünecek ama batacak demen ciddiyetten uzak bi açıklama

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Halka arzı şimdi yapsa defter değerinin en az 1.5x ile arz eder.. Yani 18 tl den aşağı halka arz olmaz kaldı ki dolardan kaynaklı yeniden değerlemeler yapıldıktan sonra 20 nin üstünde fiyat biçip millete satarlardı .. Lakin şimdi yapmaya çalışılan malı satarsan ben burdan alırım türünden

7. Yasar holdingingin eurobondlari ikincil pazarda, doviz bazinda yillik %30 getiri sagliyor. Mayis 2020 vadeli.
    Bu şu demek oluyor... Holdingin bu odemeyi yapamicagini fiyatliyor piyasa. Dunyada boyle bir getiri yok cunku.
    Ama tabi Yasar holding batsa, petuna ne olur. Bence birsey olmaz aksine, olumlu bile olabilir. Cunku holding satis yapmak zorunda kalabilir. Buda petun olabilir.
    Saygilar.

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by yldream Yazıyı Oku
    Yasar holdingingin eurobondlari ikincil pazarda, doviz bazinda yillik %30 getiri sagliyor. Mayis 2020 vadeli.
    Bu şu demek oluyor... Holdingin bu odemeyi yapamicagini fiyatliyor piyasa. Dunyada boyle bir getiri yok cunku.
    Ama tabi Yasar holding batsa, petuna ne olur. Bence birsey olmaz aksine, olumlu bile olabilir. Cunku holding satis yapmak zorunda kalabilir. Buda petun olabilir.
    Saygilar.

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İyi de euro almış ki geri ödemesi olacak, şirketin borcu yoksa aldığı o euroları ya tutuyor teminat gösteriyor ya da yatırım yapmış demektir, yatırım yaptıysa euro bazında hanesine yeniden değerleme ile kâr yazar ,ha yatırım yapmadıysa nakti kâr yazar, tl ye çevirdiyse bu sıralar yine kâr yazar, geri yani kısacası aldı ki geri verecek, ortada zarar görmüyorum, yurt dışı satışları bunu ayrıca zaten nötürlüyor.. Veee bu hisse toplu.. Eğer hisseden çıkılacak olsa idi emin olun 20 30 dan birilerini yemlerdi, bence birilerinin satışını aşağıdan toplama derdinde ya da piyasada kalan malı istiyor..

Sayfa 107/607 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •