Sayfa 160/607 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Petun Gurupta uzak
    ara en güzel
    bilanço yu Açıkladı
    yarın Olumlu yansar
    diye düşünüyorum.
    Y.T.D İRONİ BU YAZI

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Mevcut şartlarda kar benim açımdan olumlu sayılır. İlk 9 ayda karlılıkta geçen seneye göre yüzde 11 düşüş var, bunun da çoğu geçen sene 3. çeyrekte Çamlı Yem'den sıradışı bir kar gelmesinden kaynaklı. Bu durumun mevcut fiyatın içinde olduğunu düşünüyorum. Mevcut fiyat geçen senenin neredeyse yarısı. Kairos'un satışları da tamamlandı gibi, yani normalde dolara yeni ataklar gelmezse bundan sonra çok sert düşüşler olmaz diye tahmin ediyorum (sadece kişisel tahmin, sonuçta burası borsa )
    Baharda da net 75 kuruş temettü güzel olurdu.
    YTD

3. jtucker temettüyü 75 kuruş verirse zaten süper olur fiyatta bu sevilerde kalmaz bence direk 7 civarına atar eskisi gibi...bakalım bekleyip görecegiz ne kadar verecegini umarım sizin dediginiz gibi olur...

4. Sorular:
    1-mevcut hasılat ve kar rakamları,
    a) artar,
    b)aynı kalır,
    c)düşer.
    1-temettü:
    a)geçen yıldan çok olur,
    b)aynı olur,
    c) düşer.
    Bu sorulara artar cevabı verebiliyorsanız,umutlu olalım.
    Malum borsada beklentiler satın alınır.Ben yatay bir seyir bekliyorum.

5. Bu borsayı anlamak hakikaten gün geçtikçe daha zorlaşıyor. Sanki zarar eden Pınar et de , iyi sonuç açıklayan Pınar Süt.

Pınar Su bile bizim kadar düşmedi. Enteresan. Ya hakikaten kağıda ilgi olmasın istiyorlar , yada biizm bilmediğimiz birşey var.
    4,5 F / K değerindeki bir kağıt neden gitmez anlaşılır gibi değil.

Yasarlarda para kazanabilen son şirket olmus, yasarda kaldıkça bundan da bişey olmayacak anlaşılan....
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

7. Yani bu da şimdi kar etti ama bir sonraki mali tablolarda , bu da yüksek finansman gideri yazar bu da kar edemez diye düşünseler böyle bir ihtimal yok. Çünkü yüksek finansman gideri yazmanız için ya dövizli borcunuz olacak ve döviz yükselecek , yada yüksek banka krediniz olacak , faizler yükseldiğinden daha fazla finansman gideriniz olacak. Bu ikisi de zaten yok PETUN'da.

Yanı Pınar Su ve sütün yüksek banka kredileri var onlar yüksek finansman giderine devam edecekler birkaç çeyrek daha ama PETUN'da bu risk de yok. Normal ticari faaliyetlerine devam ediyor. Evet fazla büyüyemiyor , biraz pazar kaybediyor , brüt ve net kar marjları düşüyor ama kar etmeye devam ediyor. Zaten bu marjların düşmesinden ve satışlarını arttıramaması nedeniyle 11 liralardan 5 liralara geldi. Ama artık bunlar fiyatların içinde ve sonuç o kadar da kötü değil.

Yani yükselmemesinin tek gerekçesi var bence artık. O da Yaşar Holdingin tahviline kefil olması 50 milyon USD civarı. Bu borcu seneye Yaşar Holding ödeyemeyebilir çünkü temettü alacağı fazla şirketi kalamdı , elindeki nakitle de bunu ödemesi imkansız diye düşünüyor herhalde millet.

Ama tamam elindeki nakit o borcu ödeyemez , temettü de çok alamayacak doğru ama zaten bunlara güvenmiyordu ki o borcu ödemek için. Ya yenisi ile vadeyi uzatıp eskisini kapatacak , yada menkul gayri menkul birşey satacak komple borcu kapatacak.

Yani orada da çok gözüken bir risk yok aslında.

Ne yapmaya çalışıyorlar anlamış değilim. İnşaallah şu şirketi Yaşar satar da gerçek değerini bulur.

8. Pınar Et ve Un

Kapanış (TL) : 5.35 - Hedef Fiyat (TL) : n.a - Piyasa Deg.(TL) : 232 - 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 0.36 ?

PETUN Equity- Öneri :N.R Get.Pot.%: n.a Analist:

PETUN 3Ç18 Sonuçlar: İştiraklerden düşen gelirler nedeni ile zayıf net kar

Pınar Et 3Ç18'de yıllık bazda %39 daralmaya işaret eden 13mn TL net kar açıkladı. Şirketin FAVÖK'ü yıllık bazda sabit kalsa da, iştiraki Yaşar Birleşik Pazarlama'dan kaydedilen diğer gelirlerin düşük kalması nedeniyle net kar düşüş kaydetti. Şirket 2018 yıllıklandırılmış 0,8x FD/FAVÖK ve 4,6 F/K çarpanlarında işlem görüyor.
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

Sayfa 160/607 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •