Sayfa 168/607 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218268 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 1,337 - 1,344 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Krizdeyiz.Tüm iyi senetler bedava fiyatında.Spekler zaman kazanıyorlar. Mevduat faizlerinin düşmesi lazım ve mutlaka kısa sürede enflasyonun düşmesiyle de düşecek.
    Piyasada büyük bir durgunluk var.Kriz kendini göstermeye başladı.
    Bu durumda speklerin söz birliği etmişçesine yaptıkları; senetleri aşağıya çek.Veren buradan versin.Yüksekten mal yemeyelim.Stratejisi.
    Toksa PETUN,PNSUT harika senetler.Ancak değerleri faizler düşünce çıkacak ortaya.Bütün mesele bu.

2. Sanki bir dönüş sinyali verdi bugün. Bazı göstergeler AL'a döndü. Eğer yarın işlem hacmi de artarsa tekrar 5.45 denenebilir.

Artık biraz kıpırdaması lazım. Bu kadar ölü taklidi yaptığı yeter.

3. o kadar çok kafaya takmaya gerek yok...su akar yolunu bulur...beni ilgilendiren karlarda fazla bir düşüş olmaması ve önümüzdeki sene 2018 göre biraz daha fazla temettü verip vermeyecegi ilgilendiriyor...bu kadar karalar baglamanın anlamı yok zira türk trakör 80lerden 35 lere geldi bu sıralar böyle fiyatlamalar normal artık...bir süre buralarda oyalanacagız...ben buralardan çok az alım yapıyorum her ay...eger temettü verimide çok düşerse o zaman farklı hisseler arıyor olacagım...biraz daha sabır...

4.  Alıntı Originally Posted by konkasor34 Yazıyı Oku
    o kadar çok kafaya takmaya gerek yok...su akar yolunu bulur...beni ilgilendiren karlarda fazla bir düşüş olmaması ve önümüzdeki sene 2018 göre biraz daha fazla temettü verip vermeyecegi ilgilendiriyor...bu kadar karalar baglamanın anlamı yok zira türk trakör 80lerden 35 lere geldi bu sıralar böyle fiyatlamalar normal artık...bir süre buralarda oyalanacagız...ben buralardan çok az alım yapıyorum her ay...eger temettü verimide çok düşerse o zaman farklı hisseler arıyor olacagım...biraz daha sabır...
    2021 e kadar temettü nette 30 25 kuruşlara düşebilir.. Eurobond konusu netleşmeden karları kasada tutsa daha iyi olur
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

5. temettü artması lazım ki yaşar holdinge para geçsin o da tahvi faizini ödesin tam tersi olmalı sercan

6.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    2021 e kadar temettü nette 30 25 kuruşlara düşebilir.. Eurobond konusu netleşmeden karları kasada tutsa daha iyi olur

Borç Pınar Et'in değil ki parayı kasada tutsun. Tam aksine borç Yaşar Holdingin ve Yaşar Holding iştiraklerinden maksimum temettü almalı ki kasasındaki para artsın ve tahvil borcunu ödesin.

Ama 220 milyon EUR düzeyindeki borç temettü ödemesi ile de ödenmez. Zaten 2019 yılında Yaşar Holding Pınar Et dışında çok da fazla temettü alamayacak. Hepsi zararda. Pınar Süt bile bu seneyi zararla kapatabilir. DYO , Viking , Pınar Su zaten senelerdir zarar. Altınyunus Çeşme ve Marmaris Altınyunusda da gelecek olan en fazla 3-5 milyon TL'dir. PETUN da maksimum dağıtsa en fazla gelecek olan 35-40 milyondur onun da %55 civarı Holdingin. Yani PETUN'dan bile en fazla 20-25 milyon TL temettü gelir. Bununla 1,3 Milyar TL borcu ödeyemezsiniz.

Halka açık olmayan iştiraklerin mali tablolarını tam bilmiyorum ama Yaşar Birleşik pazarlama ile Yem fabrikasından biraz birşeyler gelirse gelir.

Ama her halukarda temettü ile o borcu ödeyemez. Ya tekrar yeni bir tahvil ihracı ile vadeyi uzatacak , ya da birşeyler satacak.

İnşaallah Pınar Eti satar da hem şirket gerçek değerini bulur hem de Yaşar'ın borç yükünden kurtulur.

7. Paranla Rezil ol.
    bunun Anlamı bu .
    En ufak birşey de
    Dolar hemen çıkıyor.
    Faizler hemen Artıyor
    sende çile bülbülüm çile
    Bana ne Yaşarım
    EUR Bont borcundan.
    Bana ne
    Dedim ya
    Paranla Rezil ol
    git.
    fall baktır yaşarlar
    borcu ödüyecekmi
    oduyemiyecekmi
    Y.T.D İRONİ bu yazı
    bu benim yorumum kimseyi bağlamaz

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. emirhan petun tek başına kimse almaz petun pnsut pinsu çamlı yem ve pazarlama tek kalemde satılmalı ki bi anlamı olsun ayrıca tahvilin ödenmesini kimse beklemiyor zaten beklentimiz yeni bir tahvil ile refinans yapması bu yönde açıklama rahatlatır öncelikşe petunu kısmende onstu diğerlerini konuşmaya getek bile yok bitikler zati

Sayfa 168/607 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218268 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •