Sayfa 182/607 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232282 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 1,449 - 1,456 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1.  Alıntı Originally Posted by terzico Yazıyı Oku
    Emirhan 06
    kızmana gerek yok
    kimse kimsenin elini
    tutmuyor.
    Peki sana bir iki soruda
    ben sorayım
    Yaşar holding bu borcu
    nerde kullandı ? Nereye kullandı?
    2- sorum Bu borcu nasıl
    ödüyecek bu ortamda ?
    3- Bu EUR Bont borcundan hariç
    şirketlerinde büyük
    borçları var.
    Bu şirketlerin ne kadar
    borcu olduğunu biliyormusun.?
    EUR Bont borcundan
    hariç borçlarını soruyor um.
    4-- piyasalarda daralma
    varmı ?
    yani durgunluk yokmu
    satışlarda düşüş olmayacak mı.
    5-- Bedeli sermaye artırımı ?
    çünkü paraya ihtiyaç
    var.
    şimdilik bu sorulara
    net yanıtlar verirsen
    sevinirim
    Emirhan06 şimdiden
    Teskurler .
    y.t.d ironi bu yazı
    bu benim yorumum kimseyi bağlamaz

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bak hocam sana inatla en az 3 defa 3 soru sordum ama sen inatla cevap vermedin. Sorularımı ümitle bir kez daha soruyorum belki cevap verirsin diye ama cevap vermeyeceğini de biliyorum. Sen cevap vermesen de ben senin sorularına cevap vereceğim çünkü biz şaibeli veya ne olduğu belli olmayan tipler değiliz , gerçek yatırımcıyız , saklanacak kaçacak halimiz yok , 3000 tane post yapıp sahip olmadığımız kağıtların sayfalarına yazmıyoruz.

Benim sorularım şunlar

1- Portföyünde Yaşar holding kağıdı var mı ? Varsa neden aldın ? Beğenmiyorsan neden satıp çıkmıyorsun ?

2- Portföyünde bu kağıtlar yoksa neden buradasın. Neden boş boş aynı şeyleri yazıyorsun ?

3- Neden sadece Yaşar holging kağıylarının sayfalarına yazıyorsun. Ne alıp veremediğin var. Hem kağıdın yok hem de bu sayfalarda iç karartan yazılar yazıyorsun. Bununla neyi amaçlıyorsun ?

Yine sordum yine cevaplamayacaksın biliyorum.

Senin sorularına gelince.

Benim bundan 1-2 ay önceki yazılarıma bakarsan bu borcun ne amaçla alındığını ve nerede kullanıldığını , ne zaman ilk olarak alındığını yazan benim.

Yaşar bu borsu 15 sene önce Yaşar Banktan dolayı devlete olan borcu kapatmak için aldı. Yani aldığı borç ile devlete olan hesabını kapadı. Yani bu para yatırıma , üretime değil yaşar bankın borcunun kapatılmasına gitti.

Bu borcu da bugüne kadar 3 kere vadesini uzatarak çevirdi çünkü bu kadar büyük bir borcu ödeyecek nakit varlığı yok ama mal varlığı var.

Şirketlerin borcuna gelince. Evet PETUN hariç diğer şirketlerinin kendi borçları da var. DYO , Viking , Pınar Su ve Pınar Sütün ayrıca kendi finansal borçları da var ama PETUN'un yok. Sadece 5 milyon TL gibi cuzi bir borcu var bankalara. O yüzden petuna yatırım yapıyorum da dyo veya pınar süte yapmıyorum. Petun hariç diğer şirketlerin rasyoları çok düzgün değil ama PETUN tertemiz ne faiz ödediği bir banka borcu var ne döviz borcu.

Yani yaşar holding ve diğer şirketlerin içinde bulunduğu risk petun için geçerli değil.

Evet piyasada daralma var ama geçen 10-15 senede piyasada daralma yokken de yaşar bu borcu kapamadı ki şimdi daralma var nasıl ödeyecek diyorsun. Bu borç ortak alınmadan , sermaye arttırılmadan , iştirak satılmadan yada gayrimenkul satılmadan ödenecek bir borç değil. Ama bunların hiçbiri petunun sorunu da değil. Eğer bu mal varlığı olmasa risk var derdim. Petun 50 milyon dolara kefil , yaşar batıyor ödeyemez borç petıuna kalacak petunun da batıracak derdim.

Ama ortada böyle bir risk görmüyorum. Yaşar holding sadece Pınar şirketlerini satsa toplam 600-700 milyon USD eder. Banvitin ve yörsanın kaça satıldığına açın bakın.

Kaldı ki olayın buraya geleceğini bile sanmam. Sadece DYO'nun İzmirdeki arsası 150-200 miyon USD eder. Şimdi imar sorunu da çözülmüş belki de yakında satılır. Oranın mülkiyeti holdingin mi dyonun mu bilmiyorum ama satılması elbet holdingin elini rahatlatır.

Bedelli sermaye artışını yaparsa holding yapar petun değil. Bunu yapması da borcun ödenmesini kolaylaştıracağı için petuna yarar baskıdan kurtulur kağıt. Dolayısıyla keşke yaşar holding bedelli sermaye arttırsa diyorum.

Neyse uzatmıyayım. Bence bu konuyu da kapatalım. Madem siz 1 yıl sonrası için karamsarsınız , ölmez sağ kalırsak 1 yıl sonra görüşelim bakalım kim batıyor kim çıkıyor.

2. Emirhan 06
    yazını okudum
    y.t.d

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    acemi düşünmeyen kim hocam siz misiniz

Güldürmeyin beni ya. Bu kadar yazınız içinde bir tane rakam , analiz , grafik hiçbir bilgi yok çıkmışsınız kenidinizi üstad görüyorsunuz.

Bir kere kim olduğunuz ve bu sayfada ne yaptığınız belli değil. Neden buradasınız. Her şirketin sayfasına girip yazıyor musunuz.

2500-3000 post yapmışsınız içinde bir tane bilgi yoktur muhtemelen.

Sizin kime hizmet ettiğiniz belli de artık yazmayacağım size cevap vermeyeceğim. Belli sizin kim olduğunuz ama başaramayacaksınız. PETUN'un kötü kağıt olduğuna inandıramayacaksınız kimseyi. En azından beni inandıramazsınız.

Bakın işinize ben 5 lira civarından toplayabildiğim kadar petun topluyayım siz de dilediğinizi yazın çizin.

Bozacının şahidi şıracı hikayesi gibisiniz.

Kalın sağlıcakla
    Hayallerine devam et, dostum..
    10 bin lot işlem var.
    Neyin kafasını yaşıyorsun.
    Git dinlen tatil yap, paranı ye,
    Saçların dökülmesin,pir sultan Emirhan

4.  Alıntı Originally Posted by grand2023 Yazıyı Oku
    10 bin lot işlem var.

Duyan da sanki hergün milyon lot işlem yapıyordu da bugün 10 bin lot yaptı sanır.

Kaldı ki son dönemde günü 150-200 bin lot işlemle tamamlıyor ki bu rakam petun için fena değil. Zaten ortalamaları belli. Zaten sizin korkunuz da bu. Aman kağıda ilgi artmasın sessiz sessiz buralardan toplayalım yoksa pahalı almak zorunda kalırız.

Kaldı ki işlem hacmi ayrı bir şeydir kağıdın rasyolarının iyi olması apayrı birşeydir. İşlem hacmi istiyorsan git bak batık Çemaş hergün 50 milyon lot işlem yapıyor. Patron gömdü bütün hisselerini KY'ye. Çok KY dostu isenin oraya gidiniz.

Benim tatile gitmeme gerek yok ben çok rahatım akşamları rahat uyuyorum. Petun gibi kağıdı almışım bu fiyatdan dünya batsa ancak benim param batar.

Bence siz buralardan uzaklaşın.

5. Emirhan sen niye bunlara cevap vermek zorunda hissediyorsun kendini, ben bu foruma 1 daha yazmıcam dedim, bu son olsun, bir insan bir hisseyi ya da bir Grubu bu kadar kötülüyorsa ya çok büyük bir kazık yemiştir. Ya da başka bir acısı vardır, hisse 10 lu fiyatların üzerindeyken bu hisseyi kötüleseler bu adamları taktir edicem, ama hisse dip yapmış, gerçi borsada dip diye bir şey yoktur ama, hisseyi kötülüyorlar, şirketi yerin dibine sokuyorlar, ben bu çakalların 5,25/5,50 seviyelrerinde 50 bin lot malını aldım, 4 lü seviyelere gelsin, arabamı satıp bir 50 bin lot daha alırım, ondan sonra çekilirim kenara, yesinler birbirini diye, bence sende artık bunlarla muhattap olma, ne halleri varsa görsünler.

6.  Alıntı Originally Posted by cunozan Yazıyı Oku
    Emirhan sen niye bunlara cevap vermek zorunda hissediyorsun kendini, ben bu foruma 1 daha yazmıcam dedim, bu son olsun, bir insan bir hisseyi ya da bir Grubu bu kadar kötülüyorsa ya çok büyük bir kazık yemiştir. Ya da başka bir acısı vardır, hisse 10 lu fiyatların üzerindeyken bu hisseyi kötüleseler bu adamları taktir edicem, ama hisse dip yapmış, gerçi borsada dip diye bir şey yoktur ama, hisseyi kötülüyorlar, şirketi yerin dibine sokuyorlar, ben bu çakalların 5,25/5,50 seviyelrerinde 50 bin lot malını aldım, 4 lü seviyelere gelsin, arabamı satıp bir 50 bin lot daha alırım, ondan sonra çekilirim kenara, yesinler birbirini diye, bence sende artık bunlarla muhattap olma, ne halleri varsa görsünler.

Sayın Cunazan , sizden ricam Pınar Süt sayfasına girip dün akşam saat 19:21'de Dadaş Ali rumuzlu üyenin yazısını okuyun Terzicoya hitaben yazdığı yazı. Zaten şu an en son yazı o fırsat bulursan oku.

Biz tabi daha yeni görüyoruz bu adamları ama demek bunlar eskiden beri varlar. Dadaş Aki diyor ki eskiden Pınar sayfalarına Yaşarların kavgalı olduğu kardeşleri aynı bu yazıları yazıyordu yada yazdırıyordu , sizin yazılarınız da aynı stil siz ne ayaksınız diyor.

Bunu ben de geçmiş 1-2 yazımda yazdım bu yazıyı görmeden önce. Sizin Yaşarlarla ne alıp veremediğiniz var da 3000 post yapmışsınız hepsi Yaşar şirketlerinin sayfalarında.

Demek ki bunlar bir grup , çete , birileri tarafından görevlendirilmiş , girin yaşarın sayfalarına kötümser yazı yazın demiş. Ama yazık adamlar konuları da çok iyi bilmedikleri için sadece kahve ağzı ile bunlar battı , borcu ödeyemez , kendinizi kurtarın tarzı hiçbir bilgi içermeyen boş boş laflar yazıyorlar.

Zaten ben de cevap vermem artık ne oldukları belli oldu ama bunlara hem Yaşar holdingin hem de form yöneticilerinin bir çare bulması lazım. Yoksa bunların demesi ile ne mal alırım ne satarım.

Kağıt olayına gelince ben de aynı fikirdeyim. PETUN bu fiyattan beleş ve tam evladiyelik kağıt. 1-2 post önce ben de yazdım , diğer kağıtlarda hedef fiyata ulaşayım hepsini satıp PETUN alacağım ve her sene temettü alacağım emekli maaşı gibi. Heee çok yükselir 15 lira olur o zaman satarım.

Ama buradan bir kere daha söylüyorum , diğer yaşar şirketleri için bunu diyemem ama PETUN bu borsanın en cazip 10-15 kağıdından biridir. Tersini söyleyen gitsin ilkokula yeniden başlasın. Ya zır cahildir yada kötü niyetlidir.

7.  Alıntı Originally Posted by grand2023 Yazıyı Oku
    10 bin lot işlem var.

10 bin lotu beğenmiyordunuz belki 250 bin lotu beğenirsiniz.

Tahtada son 1 haftadır işlem hacmi göreceli olarak arttı. Bu da yatırımcıların yavaş yavaş kağıdın çok sağlam ve ucuz olduğunun farkına vardığını göstyeriyor. Sizin için kötü haber. Hee benim için de kötü haber. Portföyümde PETUN var ama daha fazla arttıracağım 1-2 ay içinde , o zamana kadar buralarda dursa üzülmem yani.

8.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    10 bin lotu beğenmiyordunuz belki 250 bin lotu beğenirsiniz.

Tahtada son 1 haftadır işlem hacmi göreceli olarak arttı. Bu da yatırımcıların yavaş yavaş kağıdın çok sağlam ve ucuz olduğunun farkına vardığını göstyeriyor. Sizin için kötü haber. Hee benim için de kötü haber. Portföyümde PETUN var ama daha fazla arttıracağım 1-2 ay içinde , o zamana kadar buralarda dursa üzülmem yani.
    Bedelsiz verse 1e 8 verirde,neden pati yapıyor buralarda,
    2. Duayen Emirhan..
    1.duayen Terzi dir...

Sayfa 182/607 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232282 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •