Sayfa 188/607 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1.  Alıntı Originally Posted by Belekkimi Yazıyı Oku
    Sayın Emirhan06...
    kendini yorma. Ben denedim baktım adam bildiği iki kelimeyi aylarca tüm pınar hisseleri için yazıp duruyor. Ne yapalım herkese saygımızı var. Elinde hisse olmasa bile yazma meziyeti ne sahip arkadaş. Anlaşılan patronun adamı. Parayla tutsa anca bu kadar güzel olumsuz propaganda yapabilirdi. Bundada bir hayır vardır. Bol kazançlar..

eyvallah hocam zatem kim olduklarını çözdük. Grup halinde hareket ediyorlar bunlara 1-2 cümle ezberletilmiş devamlı tekrar edip duruyorlar.

Direk bana hitab etmezlerse cevap yazmam. Kendileri ne isterlerse yazsınlar.

Ama ben patronun değil spekülatörün , yada patronla ters düşen bir kuzenleri var. Selçuk Yaşarın yeğeni , Serhan mı ne , yada bunun adamları olduğunu düşünüyorum.

Almışlar görevi yapmaya çalışıyorlar ama keşke birşey bilip yapsalar bu görevi. O zaman daha etkili olabilirler.

Yani Yaşarın diğer şirketlerini borçtan vurabilirler de bari petun için de aynı argümanı kullanmasalar. Baksana petunun borcunun kaç olduğunu bile doğru yerden bakamıyorlar.

Papağan gibi 100 milyon borcu var 200 milyon borcu var deyip duruyorlar. O zaman git petkime bak kaç milyar borcu var , THY , Pegasus , tüpraş bunların milyar usd seviyesinde borçları var bunlar da mı batacak.

Bilanço okumayı bilmiyorlar , neye nasıl bakacaklarını bilmiyorlar tutturmuşlar batacak da batacak.

Herhalde kağıt buralarda dursun da iyice toplayalım istiyorlar. Bir de kendilerini ele veriyorlar. Biri diyor el mi yaman bey mi yaman göreceğiz , diğeri de diyor ki boşuna uğraşma KY bu kağıdı zıplatamaz. Yani bu itiraftır , bu kağıdın spekülatörü biziz yada bizim ağa babalarımız , bizden izinsiz bu kağıt yükselmez.

Hadi bakalım görelim ne kadar yutacaklar.

2. Yemin Ederim ki
    Ben kimsenin Adamı
    Değilim.
    Tekrar Diyorum Ben kimsenin Adamı değil günah Almayın .
    iftira atmayın yazık.
    En büyük yemin ederim ki
    kısa yazıcam.
    Benim dediğim ne yanlış
    Ne yalan
    borcu 183 milyon
    değil de yaklaşık 200 milyon demişim ki
    görecegız 12 Aylık
    bilançolarda borcu kesin
    200 milyonu geçecek
    ben bu işleri iyi bilirim.
    görecegız el mi yaman
    bey mi yaman
    görecegız beyler göreceğiz
    şimdi havandan su dövüyoruz.
    yazı kalır .
    bu yazıları saklayın
    son
    ben hiç birzaman yanlış
    yorum yapmadım.
    hep doğruları yazdım
    onun için kızıyorsunuz.
    y.t.d ironi bu yazı
    bu benim yorumum kimseyi bağlamaz.

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Petun-Haftalık.jpg
    İzlemeye devam. Bakalım yılbaşını nerede tamamlıycak.
    Attached Images Attached Images

4. Emirhan06 ve Rowing Bilgi içeren postlarınız için teşekkürler.

5.  Alıntı Originally Posted by terzico Yazıyı Oku
    Yemin Ederim ki
    Ben kimsenin Adamı
    Değilim.
    iftira atmayın yazık.
    En büyük yemin ederim ki
    kısa yazıcam.
    Benim dediğim ne yanlış
    Ne yalan
    borcu 183 milyon
    görecegız 12 Aylık
    bilançolarda borcu kesin
    200 milyonu geçecek
    görecegız el mi yaman
    bey mi yaman
    yazı kalır .
    bu yazıları saklayın
    son
    ben hiç birzaman yanlış
    yorum yapmadım.
    hep doğruları yazdım
    onun için kızıyorsunuz.
    y.t.d ironi bu yazı

200 olsa ne olur Terzico kardeş. 1000 kere dedim ki oran ile konuş sayı ile değil.

200 olsa toplam yükümlülük / toplam varlık 200 / 714 olur. Yani sen git bundan daha iyi oranı olan 15 tane daha şirket bul bulabiliyorsan koskoca BIST içinde.

Yaklaşık 350 şirket var. Aralarında dandirik tabela şirketlerini çıkar. Yatırım ortaklıklarını çıkar adam gibi sanayi şirketleri içinde bu orana sahip 10-15 tane şirket bulamazsın.

Şu anda 184 milyon olan borç aradan geçen 3 ayda 200 olabilir. Bunda acayip birşey yok.

Bu şirketin finansal borcu sadece bir şekilde artar. Zaten korkulması gereken finansal borçtur ticari borç değil. Finansal borcu da 5 milyon gibi cuzi bir rakam. 530 milyon özsermayeye karşılık 5 milyon finansal borç. %1 bile değil.

Sadece 1 şekilde finansal borç alır PETUN. Eğer Yaşar holding kreditörlere karşı nakit pozisyonunu güçlendirmek adına iştiraklerinin geçmiş yıllar birikmiş kar hesabından extra bir temettü ödeme kararı alırsa ancak o temettüyü ödemek için kredi alır. 180 milyon birilmii karı var petunun , yabi kabaca hisse başına 4 TL. Hepsini verecek hali yok ama hisse başına 1 TL yada 2 TL temettü vereceğim dese 45 yada 90 milyon TL borç alması lazım petunun. Ancak böyle kredi alır.

Bu durumda zaten bunu anons etseler petun hissesi 1 yada 2 TL prim yapar yani küçük yatırımcının zararı olmaz temettüyü cebe indirir.

Onun dışında bir yatırım yapmak isterse de kredi alabilir ama yatırım demek yeni kapasite demek. Yani onda da KY zarar görmez.

Sen eğer sadece KY dostu isen neden sadece Yaşar şirketlerinin sayfalarına yadığının mantıklı cevabını vermen lazım.

Bak Çemaşı 7 liradan 70 kuruşa getirdile , OYAYO'yu 10 günde 1 liradan 2,5 liraya götürüp sonra 1 liraya geri getirdiler , Kalkınma bankasını 3 ay içinde 5 liradan 60 liraya götürüp 20 liraya geri getirdiler , OZGYO'yu 11 liradan 1.2 liraya düşürdüler , Çin ticaret bankası ICBCT'yi 11 liradan 1 haftada 5 liraya indirdiler , gir o sayfalara da yaz biraz da görelim bakalım KY dostumusun.

Bu borsanın en sağlam 10 kağıdından biri olan PETUN'un sayfasına gelip bunlar batabilir , bunlardan cacık olmaz dersen biz buna itiraz ediyoruz. Bu kefalet olayından bir maraz çıkmadığı takdirde PETUN batmaz kardeşim. Bir şirketin batması için ya çok borcu olması lazım yada uzun seneler zarar etmesi lazım. İkisi de yok petunda. Borcu da yok zarar etmesi de yok. Zarar bile etse en az 10 sene üst üste senede 40-50 milyon TL zarar etmesi lazım ki batsın.

Senelerdir zarar eden viking ve dyo bile batmadı bu nasıl batar. Mantıklı olun biraz.

6.  Alıntı Originally Posted by terzico Yazıyı Oku
    Yemin Ederim ki
    Ben kimsenin Adamı
    Değilim.
    iftira atmayın yazık.
    En büyük yemin ederim ki
    kısa yazıcam.
    Benim dediğim ne yanlış
    Ne yalan
    borcu 183 milyon
    görecegız 12 Aylık
    bilançolarda borcu kesin
    200 milyonu geçecek
    görecegız el mi yaman
    bey mi yaman
    yazı kalır .
    bu yazıları saklayın
    son
    ben hiç birzaman yanlış
    yorum yapmadım.
    hep doğruları yazdım
    onun için kızıyorsunuz.
    y.t.d ironi bu yazı

Sayın duayen,bunlar golgelerinden korkan,hisseyi cilalayıp,vitrine koyan,veya denize ağ atıp,okeye 4.adam arayan, kronik kimselerdir,
    Bundan önceki yazılarınız, özellikle Emirhan pazarlama,ya yorgan olsun, malum kış ayı, çeker üstüne,horul horul........
    Neyse, eyyyy Emirhan pazarlama...
    Kurduğun senaryolar,film olsa,en iyi kaktüs ödülü alırdın...
    Anladın onu sen......

7.  Alıntı Originally Posted by Megursoy Yazıyı Oku
    Emirhan06 ve Rowing Bilgi içeren postlarınız için teşekkürler.

eyvallah kardeşim. Grafik bir trend değişikliğini işaret ediyor gibi ama 5.45 ve sonrasında 5.80'i bir türlü aşamıyor. Bunları aşamadığı sürece orta ve uzun vadeli yükseliş başladı diyemeyiz. En azından yılbaşına kadar 5.45 'i aşıp sağlamca durursa bir umut ıiığı yanar.

Teşekkürler grafik için.

8.  Alıntı Originally Posted by grand2023 Yazıyı Oku
    Sayın duayen,bunlar golgelerinden korkan,hisseyi cilalayıp,vitrine koyan,veya denize ağ atıp,okeye 4.adam arayan, kronik kimselerdir,
    Bundan önceki yazılarınız, özellikle Emirhan pazarlama,ya yorgan olsun, malum kış ayı, çeker üstüne,horul horul........
    Neyse, eyyyy Emirhan pazarlama...
    Kurduğun senaryolar,film olsa,en iyi kaktüs ödülü alırdın...
    Anladın onu sen......

işte adama 1000 tane rakam söyleyip yalanını gözler önüne seriyoruz ama adam da yüz yok ki heee hata yapmışım özür diliyeyim desin. Yağmur sanıyor ya rabbi şükür diyor.

Rakamla , bilgi ile , analiz ile karşıma çıkamıyorsun ancak böyle car car konuşan mahalle karıları gibi ona buna bok atmakla aşık atmaya çalışıyorsun.

Bak tartışmanın başından beri en az 3-4 kişi yazışmaları okuyup yorum yaptı. Bir tanesi de çıkıp da dedimi emirhan sen yanlışsın diğer arkadaşlar doğru dedi mi. Hepsi sizi haksız buldu ama siz aranızda hala daha üstad efsane , körler sağırlar birbirini ağırlar hikayesi.

Senaryoyu göreceğiz hocam , ama vakti geldiğinde sıvışmayın buralarda olun da o zaman kimin seneryosu gerçekleşecek görüşürüz.

Burası borsa her kağıt iner çıkar. Sağlam kağıt düşebilir çer çöp kağıtlar tavan tavan gidebilir. Örneği çok. Arz talep meselesi. Bir de spekülatör meselesi.

Petun daha da aşağı düşebilir benim derdim o değil. Ama bu kötü kağıt olduğu için değil spekülatör efendi öyle istediği için olur. Yoksa şirketin temelleri bozuldu diye değil.

Terziconun yine bir kibarlığı var kibarca cevap veriyor ama sen hakikaten laftan da anlamayan taş devri insanları gibi birisisin.

Bence acil ders al terzico üstadından.

Sayfa 188/607 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •