Sayfa 210/607 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Adam nasıl risk analizi yapıyor ya . Emirhan06 da bir şey biliyormuş gibi konuşuyor arkadaş.
    Gördün mü Emirhan06 analiz dediğin böyle yapılır, çok derin bi adam bu Terzico.
    Ne diyor :

Zamanında bir şirket battıysa demek ki pınar da batar .
    Oscarlık bir analiz.

Ytd

Öyle olmadığını anlatmaya çalışıyoruz ama çabalarımız beyhude

2.  Alıntı Originally Posted by terzico Yazıyı Oku
    Şüpheci Kimse: Yaşar Holding ve İştirakleri Üzerine Eurobond Senaryoları - 2 (link: https://suphecikimse.blogspot....ira....html?spref=tw ) suphecikimse.blogspot.com/2019/01/yasar-… #PETUN #PNSUT #DYOBY #AYCES #PINSU

ÖS 8:04 · 11 Oca 2019 · Twitter Web Client

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sayın Terziko güzel link paylaştınız.
    Teşekkürler ederim.
    Yanlız insan bir paylaşıldığını da okur.
    Çok yazık.
    Şüpheci kişi örneğinde bile pınar et 100 milyon USD diyor yani 500 trilyon. Peki dünkü piyasa değeri ne 200 trilyon. Yani 40 milyon USD.şuan ki piyasa değeri bilanço ve marka değeri ile örtüşüyor mu.
    gelelim diğer tarafa. Banvit 2017 yılında %74 u 900 trilyona satılmıştı. Şirket borca batıkken.
    Peki pınarın neyi borçlu. Holding. Peki borç ödenirken ne yapacak şirket ya yeniden borcu ertelenecek yada iştirak satacak.
    İştirakleri neler (pınar süt, et, su, dyo, Viking halka açık olanlar).. başka neyi var marka değeri, başka gayrimenkul.
    Şirketin riski azaltması için marka değeri olan ve alcisi her zaman olan iştiraklerinden bir veya birkaçını elden çıkarmalıki ileriki dönemlerde sıkışmaması için çok daha isabetli olacaktır.
    Satılması muhtemel ve iyi fiyat alabileceği pınar et veya pınar su dur..her iki sektör karlıdır. Ve her daim alıcısı vardır. Erikli, sırma vs bakın kaça satıldı..piyasa algı işi.
    Şirket İzmir'deki g.menkulu satsın hisseler uçar. Halbuki ne alaka dersiniz ancak bir yerde sorun varsa diğerlerinde olumsuz yönde etkiliyor...

Euro ve dolar bu kadar değerlendirilen Turk sirketleri çok daha ucuzlamıs durumda.
    Ortaklık veya satın almalar için iyi zaman...
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

https://emlakkulisi.com/guncel/yasar...rojesi/1507179

20 dönüm arazi nereden bakılsa 200.000.000 tl yapar ki daha kim bilir kaç tane arazi var.

Bu arada eski bir haberdir

Ayrıca 2018 Türkiye nin en zenginler listesinde ( 750 milyon dolar ile 1 milyar dolar arası) değeri ile 75. Sırada yaşar holding bulunuyor.
    Borç çevirilecek ama bunu nasıl yapacaklar bu planı paylaşması bile hisseye olumlu etki eder
    Son düzenleme : mehmet16; 11-01-2019 saat: 22:58.

4. 06/2018 bilançosuna 15,669,333 TL Yatırım Amaçlı Gayrımenkul girişi olmuş Bu konuda bilgisi olan varmıdır?

Saygılar,başarılar

5. Yeniden Değerleme Oranı 2018 için % 23,73 Bilançoya bu yıl giren bu Yatırım Amaçlı Gayrımenkule uygulanır mı?

Saygılar, Başarılar

6.  Alıntı Originally Posted by olgu Yazıyı Oku
    Yeniden Değerleme Oranı 2018 için % 23,73 Bilançoya bu yıl giren bu Yatırım Amaçlı Gayrımenkule uygulanır mı?

Saygılar, Başarılar

Olabilir uygulanabilir ama zaten PETUN'un sorunu bu değil ki ?

15 Milyonluk gayrimenkule %20 değerleme uygulansa öz sermaye 3 milyon artar. Zaten Özsermayesi 500 milyonun üstünde , 3 milyon daha artsa ne olur.

Sorun bunlar değil , sorun Holdingin borcuna kefil olması , kurun yukarı gitmesinden dolayı artan risk , holdingin borcu ödemek için henüz bir aksiyon açıklamamış olması ves..

Sorunu bu. Yoksa yeniden değerleme yapması yapmaması çok sorun değil.

Bir de PETUN özelinde satışların yeterince artmaması , tonaj ve pazar payı kaybı , gerileyen brüt ve net kar marjı vesaire. Bir de böyle bir sorun var ama bu sorun yukarıda saydığımın yanında devede kulak kalır. Zaten bu sorun kağıdı buraya kadar düşürmezdi.

Karlılık düşüyor ama bu kağıdın %60 oranında düşmesine sebep olacak kadar bir sorun değildi.

Asıl sorun Holdingin borç sorunu.

7.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Olabilir uygulanabilir ama zaten PETUN'un sorunu bu değil ki ?

15 Milyonluk gayrimenkule %20 değerleme uygulansa öz sermaye 3 milyon artar. Zaten Özsermayesi 500 milyonun üstünde , 3 milyon daha artsa ne olur.

Sorun bunlar değil , sorun Holdingin borcuna kefil olması , kurun yukarı gitmesinden dolayı artan risk , holdingin borcu ödemek için henüz bir aksiyon açıklamamış olması ves..

Sorunu bu. Yoksa yeniden değerleme yapması yapmaması çok sorun değil.

Bir de PETUN özelinde satışların yeterince artmaması , tonaj ve pazar payı kaybı , gerileyen brüt ve net kar marjı vesaire. Bir de böyle bir sorun var ama bu sorun yukarıda saydığımın yanında devede kulak kalır. Zaten bu sorun kağıdı buraya kadar düşürmezdi.

Karlılık düşüyor ama bu kağıdın %60 oranında düşmesine sebep olacak kadar bir sorun değildi.

Asıl sorun Holdingin borç sorunu.
    Güzel yorum yapmışsın
    Zaten satışlar hızla düşüyor.
    Tonaj Artmıyor düşüyor
    Fiyatlar zam yaparak ciro
    Artırıyor kısır bir döngü
    Zaten Pınar lar Eski pinarlar
    değil şimdi bir sürü rekabet
    var bir sürü güzel markalar
    var.
    bunun için zor günler bunları bekliyor . gerçi patronlar ceplerini
    doldurdular .
    Adamların borç umrunda değil
    selim yaşar evler şenlik.
    yüzüne bak kısmetin kapansın
    kızlarla arasında bir çekişme var.
    yönetim çok kötü .
    12 Aylık bilançolar çok kötü gelecek göreceksiniz .
    birde çok borclu şirketler
    çeviremeye bilir borcunu
    iyi niyetli insanlar değıl.
    bizim burda borsa olmaz
    bu benim yorumum kimseyi bağlamaz
    Y.t.d ironi bu yazı

8.  Alıntı Originally Posted by terzico Yazıyı Oku
    Güzel yorum yapmışsın
    Zaten satışlar hızla düşüyor.
    Tonaj Artmıyor düşüyor
    Fiyatlar zam yaparak ciro
    Artırıyor kısır bir döngü
    Zaten Pınar lar Eski pinarlar
    değil şimdi bir sürü rekabet
    var bir sürü güzel markalar
    var.
    bunun için zor günler bunları bekliyor . gerçi patronlar ceplerini
    doldurdular .
    Adamların borç umrunda değil
    selim yaşar evler şenlik.
    yüzüne bak kısmetin kapansın
    kızlarla arasında bir çekişme var.
    yönetim çok kötü .
    12 Aylık bilançolar çok kötü gelecek göreceksiniz .
    birde çok borclu şirketler
    çeviremeye bilir borcunu
    iyi niyetli insanlar değıl.
    bizim burda borsa olmaz
    bu benim yorumum kimseyi bağlamaz
    Y.t.d ironi bu yazı

Terzico kardeş , arkadaş bir soru sordu ona cevap yazdım sadece. Yoksa sakın seninle aynı çizgiye geldiğimi düşünme.

Sen benim yazdıklarımı beğenince kendimden şüphe ettim acaba yanlış birşey mi yazdım diye

Arkadaş o gayrimenkulün değerlemesi yapılırsa ne olur anlamında bir soru sormuş sadece ona cevap verdim. Ordan gelecek 3-5 milyon TL o da kaydi bir değer bizi kurtarmaz dert o değil dedim.

Yoksa kötü bir senerya çizmedim. Yani Viking , DYO , Su ve hatta bu sene için Süte istediğini de umrumda olmaz ama Petuna laf söyletmem.

PETUN bu borsanın en sağlam bilançosuna sahip 10 şirketinden biridir. Ve çok kötü bilançolar açıklayana kadar da öyle kalacak.

Faaliyetinden zarar etmez ama karlılık problemi var bu bir gerçek. Ama bu kadar karlılığa 4.90 fiyat hala daha beleş.

Bir de ben şundan kesin emin oldum senin Yaşarlarla kesin bir alıp veremediğin var. Ya senin ya bir yakınının. Sen sadece yatırımcı olarak burada yorum yapmıyorsun bu adamlarla bir davanız var sizin.

Devamlı selim yaşara , o aileye laf sokup duruyorsun. Bunların kuzenleri bu işi yapıyordu. Senin onunla bir bağlantın var bundan eminim ben.

Sayfa 210/607 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •