Sayfa 214/607 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 1,705 - 1,712 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

Alıntı Originally Posted by diabl0 Yazıyı Oku
    Ben bugun aldim petunu ama hep takibimde yasar grubunun baskisindan dolayi fiyati dusuk. Ayni durumu dgzte yasadim 2tl dan alip 4tl sattim ama 18leri gordu. Ondada doganin tek kar eden sirketi oydu.
    Potansiyeli cok yuksek bir hisse ederinin 4 de 1 fiyati ve
    0 borca sahip tek yasar hissesi. Bazi arkadaslar neyin kafasini yapmis bilmiyorum ama karlilik ve temettu veriminde ilk 5 girer endekste.
    2016 da 14tl hedef fiyati vardi bu hissenin.
    Kafanizi fazla takmayin bence dip olusumu tamam donus verdi. Yabancida gordu alima gecti. Sadece citi bugun aldigi lotu 152bin normal zamanda 10 gunluk hacmidir. Satanin malina talibim. Bugun globlin 30bin lotu vardi 5.09 ve kademe 1 saatte eridi. Az akilli olun

SM-P602 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    herkese merhabalar .
    petun özelindeki tespitleriniz doğru ve yerinde tespitler .
    bugün citi alışını nerden gördünüz resim paylaşırsanız iyi olur ve unutmamak lazımki yaklaşık 6 ayda citi 4 milyon lot satış yaptı ,10 tlden bu yana sürekli satan tek kurum citi oldu diğer tüm kurumlar hisse sayısını artırdı.

petun düzelirmi ? yüksek ihtimalle evet belki . ama önce bistin boğa piyasaına girmesi gerek bence

herkese bol kazançlar...
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

2.  Alıntı Originally Posted by Hisseci44 Yazıyı Oku
    herkese merhabalar .
    petun özelindeki tespitleriniz doğru ve yerinde tespitler .
    bugün citi alışını nerden gördünüz resim paylaşırsanız iyi olur ve unutmamak lazımki yaklaşık 6 ayda citi 4 milyon lot satış yaptı ,10 tlden bu yana sürekli satan tek kurum citi oldu diğer tüm kurumlar hisse sayısını artırdı.

petun düzelirmi ? yüksek ihtimalle evet belki . ama önce bistin boğa piyasaına girmesi gerek bence

herkese bol kazançlar...
    Resim yukleyemiyorum hata veriyor matriks var 10kd derinlik ve anlik takas var.

Pinar sut konusundada 130mil borcu var ozsermayesinin yarisi kadar. Karlilik daha dusuk. Bence grubun acik ara en iyi hissesi petun. 5.50 uzerine kisada atasi gerek
    Aklima gelmisken yem fiyatlari 2018 basinda 45tl iken su anda 70tl dir bu fiyat farki dolarin dusmesine ramen duzelmedi. Bu da karliligi bir tik daha etkileye bilir. Gerci cogu katki maddesi ithal misir bugday vs

Bugun oyak 47bin lot satti
    Global 62
    Finans yatirm 60

Yatirim finansman da surekli alimda buyuk ihtimal buda yabanci alimi

3. Pınar Süt'ün 130 milyon borcu olduğunu nereden görüyorsunuz? 2018/9 döneminde finansal borcu 176 Milyon özsermayesi de 663 milyon TL. Nasıl matematiğiniz var sizin '130mil borcu var ozsermayesinin yarisi kadar.' yazıyorsunuz. Özsermayesi borcunun 3,76 katı kadardır... Doğru bilgiler verelim.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by diabl0 Yazıyı Oku
    Resim yukleyemiyorum hata veriyor matriks var 10kd derinlik ve anlik takas var.

Pinar sut konusundada 130mil borcu var ozsermayesinin yarisi kadar. Karlilik daha dusuk. Bence grubun acik ara en iyi hissesi petun. 5.50 uzerine kisada atasi gerek
    Aklima gelmisken yem fiyatlari 2018 basinda 45tl iken su anda 70tl dir bu fiyat farki dolarin dusmesine ramen duzelmedi. Bu da karliligi bir tik daha etkileye bilir. Gerci cogu katki maddesi ithal misir bugday vs

Bugun oyak 47bin lot satti
    Global 62
    Finans yatirm 60

Yatirim finansman da surekli alimda buyuk ihtimal buda yabanci alimi

4.  Alıntı Originally Posted by Şefgarson Yazıyı Oku
    Pınar Süt'ün 130 milyon borcu olduğunu nereden görüyorsunuz? 2018/9 döneminde finansal borcu 176 Milyon özsermayesi de 663 milyon TL. Nasıl matematiğiniz var sizin '130mil borcu var ozsermayesinin yarisi kadar.' yazıyorsunuz. Özsermayesi borcunun 3,76 katı kadardır... Doğru bilgiler verelim.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    yanlis anlamayin ben onlari akildan yazdim hatirimda olan rakamlar. almayacagim hisseye neden bosa vaktimi harciyayim. sonucta saglam boorcu var. ve o borcu cevirmek zorunda. karliligida petuna gore dusuk.

SM-G925F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by diabl0 Yazıyı Oku
    yanlis anlamayin ben onlari akildan yazdim hatirimda olan rakamlar. almayacagim hisseye neden bosa vaktimi harciyayim. sonucta saglam boorcu var. ve o borcu cevirmek zorunda. karliligida petuna gore dusuk.

SM-G925F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

FAVÖK olarak Süt daha iyi durumda PETUN'a göre. Ama net kar da kötü , yüksek finansal gideri olduğundan.

Ama satışların artması ve brüt kar , faaliyet karı , FAVÖK vesaire gibi konularda Süt de fena değil.

Fakat yatırım nedeniyle finansal borcu çok. O bitince Süt de çok iyi yerlere gelecek ama belki 1 sene sonra falan.

Mevcut durumda PETUN'un rasyoları daha iyi.

6. Çok güzel hareket bunlar, silkeleme dalgası başladı gibi

7. Citi yatirim alima devam. Ak satici

pastası var mı?

Sayfa 214/607 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •