Sayfa 252/607 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302352 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 2,009 - 2,016 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Alımlar global halk agırlıklı satıcı isteksiz kademeler dolu 7.50 gecer bugun

2. Haftalık kapanışı 7,00 üzerinde bile yapsa iyi aslında

Alıntı Originally Posted by falanfılan Yazıyı Oku
    https://www.borsazamani.com/sirket-h...yor-h6566.html

Yaşar Grubun bünyesinden olan Dyo Boya 2015 yılından bu yana ekonomik bir takım sıkıntılar içerisinde olduğu söylentileri artık sesli olarak konuşulmaya başlandı. Şirket T,rkiye'nin ilk matbaa mürekkeb fabrikasını hisselerinin yüzde 75 Japon Toyo Ink SC Holdings'e satarak başladı. Ekonomik sıkıntıları bu satışlar da yeterli gelmedi.

Ardından 2018 yılında bazı dönemlerde üretime ara verdi. O Dönmede Kap Haberleri.

""İnşaat boyaları pazarındaki gelişmelere bağlı olarak optimum üretim planlamamız gereği şirketimiz Dilovası Fabrikası'nda inşaat ünitesinde Kasım ayında farklı günlerde toplam 5 iş günü faaliyet ara verilecektir. İlgili durum yalnızca şirketimizin inşaat boyaları iş ünitesine ilişkin olup diğer tüm boya alt segmentlerinde faaliyetler kesintisiz devam etmektedir." ""

Bankalara olan borçlarından dolayı yapılandırma masaları ile ilgili bir çok kez görüştüğü söylenen Dyo Boya için en önemli söylenti bunların dışında gerçekleşti.

Norveç Merkezli Jotun Boya'nın Dyo Boya'yı almak için girişimlerde bulunduğu iddia ediliyor. Yaşar Grubunun bu satışa sıcak baktığı ve bankalar ile yapıalcak bir anlaşma sonrası Dyo Boya'nın satılmasına sıcak baktığı gelen bilgiler arasında. Şirket için Otoyol ve Köprü boyama ihalelerini aldığı haberleri ile beraber bu satış haberi hisseyi hareketlendirdiği söyleniyor.
    bu satış haberi dedikodu değil ise , yaşar holdingin borç öedemsini kolaylaştırır ki buda yaşar hisselerinde bu borçtan dolayı oluşan bir baskı var ise kaldırır ,
    dolayısıyla petun içinde faydalı olur .

bu arada 6,70 e kadar düzeltme olabileceğini ifade etmiştim , olursa eksilttiklerimi tamamlamaya başlarım 6,80 den itibaren.

herkese bol kazançlar...
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

12.77 defter değeri var 1/10da bedelsiz potansiyeli uzun vadeli bekleyeceğim yıllık kazancı 62.000.000 TL sermayesi 43.350.000 tl sermayeden çok yıllık kazancı var ne yapacak bu parayı borsa sabır kazandırır

Böyle bir günde çok güzel kapanış yaptı inşaallah ekmek yiyeceğim

7.  Alıntı Originally Posted by alibal Yazıyı Oku
    Böyle bir günde çok güzel kapanış yaptı inşaallah ekmek yiyeceğim
    millete sattırmak için bu hacimle bile hisseye durmadan 6.90 7.20 arası raks ettiriyorlar .81 kuruş temettü veren hissede bunlar ucuz numaralar vur spek hisseyi 8.80 .9.00 arasına söz bende yarısını satacağım

8.  Alıntı Originally Posted by alibal Yazıyı Oku
    12.77 defter değeri var 1/10da bedelsiz potansiyeli uzun vadeli bekleyeceğim yıllık kazancı 62.000.000 TL sermayesi 43.350.000 tl sermayeden çok yıllık kazancı var ne yapacak bu parayı borsa sabır kazandırır
    alım satım paylaşacak bir babayiğit varmı

Sayfa 252/607 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302352 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •