Sayfa 269/607 İlkİlk ... 169219259267268269270271279319369 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 2,145 - 2,152 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1.  Alıntı Originally Posted by mohikan054 Yazıyı Oku
    Mevcut fiyatlarla son verdiği temettüye göre oranı %11,8 fena değil... gıda sektörü olarak en güvendiğim şirketlerden biri, mevcut temettü oranı ile 500 000 TL ye yılda yaklaşık 60000 TL temettü veri aylığa vurursak yaklaşık 5 000 TL getirisi olur, ev alıp kiraya vermekten çok daha iyi, hisse fiyatının artması halinde ise getiri çok daha büyük olabilir.... Borçluluk oranı düşük ve katılım endeksine de uygun, tek sorun hisse fiyatı 5 yıl önceki fiyatların da altında, yaşar grubu borçları ciddi baskı oluşturmuş görünüyor, yaşar grubu borcunu bir şekilde ödeyip şirketlerine zarar vermemesini ve kamuoyunu da doğru ve şeffaf bir şekilde bilgilendirmesini bekliyoruz, zira yatırımcılar bilgi eksikliğinden dolayı ciddi zarara uğruyor...
    eski gözağrımıza 30000 lot olmamakla beraber 8000 lotla geri döndük 6.66dan ana paramız temettü canavarı gördüğümüz psdtcde

hayırlısı bakalım sakin kalmayı sevenlerin yeridir petun

2. 16 sene önce ciro/piyasa değeri oranı 10 iken, bugünlerde 2,5
    bunun sebebi ne, 2003’e kıyasala neden bu hisse x4 ile fiyatlanıyor?
    ne konuda bu kadar ciddi gelişim sağladı?
    hissenin değerlemelerini beğeniyorum ama bu sebepten almaya çekiniyorum

Benimde takibimde ama alamıyorum sebebide çok daha iyi şirketler daha uygun fk da. Ayrıca gıda fiyatları bir an-da artmıyor maliyeleri yansıtması üzün sürüyor dolar kuru stabilleşirse hissenin karı tahmin edilebilir hantal büyüyen bir şirket çimentolar gibi temettü alıp nakit akışı sağlamak için alınabilir o da uygun fiyattan gördüğüm kadarı ile tesettürün 9 katı kadar fiyatlanıyor ytd.

SM-A205F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by esbye06 Yazıyı Oku
    eski gözağrımıza 30000 lot olmamakla beraber 8000 lotla geri döndük 6.66dan ana paramız temettü canavarı gördüğümüz psdtcde

hayırlısı bakalım sakin kalmayı sevenlerin yeridir petun
    hayırlısı olsun, 10 Tl li fiyatları görebilmeniz dileğiyle Bugün güzel hareket yaptı, inşallah devamı gelir, yeteri kadar toplayamadık ama olsun az da bereket vardır demişler, acaba güzel bilanço mu bekleniyor sebebini de pek anlayamadım açıkçası...
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

5.  Alıntı Originally Posted by Serdardm79 Yazıyı Oku
    Benimde takibimde ama alamıyorum sebebide çok daha iyi şirketler daha uygun fk da. Ayrıca gıda fiyatları bir an-da artmıyor maliyeleri yansıtması üzün sürüyor dolar kuru stabilleşirse hissenin karı tahmin edilebilir hantal büyüyen bir şirket çimentolar gibi temettü alıp nakit akışı sağlamak için alınabilir o da uygun fiyattan gördüğüm kadarı ile tesettürün 9 katı kadar fiyatlanıyor ytd.

SM-A205F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    evet daha ucuz gözüken şirketler çok, çok fırsatlarda vardır, ama gıda sektöründen de hissemiz olsun diye buralardayız, temettü ve fiyatının çok düşmüş olması cazip geliyor bana, eski seviyeleri olan 10 TL leri görmesini bekliyoruz tabi ne kadar sürer bilemiyorum, yıl başından bu yanada %50 de yapmış ama hala ucuz neticede... neredeyse tüm BİST de aynı durumda gerçi, bizim nasibimiz buradaymış demekki bende ayrıca Ereğli ve Aselsan da var hepsi ucuz ama temettü olarak Ereğli Isdemirden sonra Petun geliyor benim gözümde fiyatı ucuz olarak tabi..tabi ki şahsi kanaatim bu yönde yatırım tavsiyesi değil kesinlikle..
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

6. 9 Aylık kâr 30 milyon
    Y.t.d

SM-A750F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by terzico Yazıyı Oku
    9 Aylık kâr 30 milyon
    Y.t.d

şu ortamda gayet iyi..
    Ödenmiş Sermaye 43,3
    ciro- aynı dönemde de 2018/9-2019-9 azalama yok...

YTD

8. Bencede güzel kâr
    Y.t.d

Sayfa 269/607 İlkİlk ... 169219259267268269270271279319369 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •