Sayfa 270/607 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 2,153 - 2,160 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1.  Alıntı Originally Posted by terzico Yazıyı Oku
    Bencede güzel kâr
    Y.t.d

SM-A750F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    nötr bir kar...Yalnız geçen sene ki 2018/9 aydaki karda Öz kaynak Yön.Değerlenen yatırımlar 11 milyon iken bu sene 2019/9 aylıkta 177 bin TL haliyle kar aslında geçen 9 ayla aynı (2018/9=41 Milyon)(2019/9:31Milyon) satış gelirleri ile maliyetler ise %4 civarı artmış...iyi yönetilmiyor gibi...

2. Dogru nötr bir kâr
    Düzeltiyorum
    Y.t.d

3.  Alıntı Originally Posted by metamorfoz100 Yazıyı Oku
    nötr bir kar...Yalnız geçen sene ki 2018/9 aydaki karda Öz kaynak Yön.Değerlenen yatırımlar 11 milyon iken bu sene 2019/9 aylıkta 177 bin TL haliyle kar aslında geçen 9 ayla aynı (2018/9=41 Milyon)(2019/9:31Milyon) satış gelirleri ile maliyetler ise %4 civarı artmış...iyi yönetilmiyor gibi...
    3.çeyrek açısından bakarsak gayet güzel kar.Esas faliyet karı açısından bakarsak tüm yıl içinde iyi. 9 aylık açısından bakarsak esas faliyet karı 34 milyondan 40 milyona çıkmış.
    Geçen senin çeyreksel karı nette 13 milyondan bu yıl 18 milyona çıkmış.Esas faliyet karı ise 12 milyondan 19 milyona çıkmış.Çeyreksel kar artış yüzdesi bu ortamda gayet güzel.ilk üç çeyreğin en iyisi bu çeyrekte.
    Tüm yaşar holding şirketleri içinde en iyi bilançoyu Petun açıkladı bence. Bist yansımasınında pozitif olacağını düşünüyorum.

YTD...

4. Sayın terzico;
    'Bencede güzel kâr...'
    sonra
    'Dogru nötr bir kâr...'

demekle aracı kurum uzmanları gibi çok hızlı bir değişiklik olmuş.

Sayın Extreme katılıyorum.

önemli olan hissenin pazartesi vereceği tepki..

bekleyelim görelim.

YTD.

5. malesef hissemize ait bir uzman aracı kurum vs. analiz yorum hiç bir yerde bulamıyorum, pek kimse ilgilenmiyor sanırım, gerçi benim için 0,8-0,9 TL civarı bir temettü vermesi yeterli ilk etapta, ama karlılığın artması da lazım orası kesin tabi son bu yıl genelde bir daralma var genel olarak, en azından bu yılı geçen yıla yakın bir performans ile kapatmak da başarı sayılabilir...
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

6. kar fena degil bu ortamda, emeklilik fonlarının niye bu kadar aldıgı belli oldu şimdi, son çeyrek çok süpriz yapmaz sa seneye de 65 kuruş civarı temettü verebilir...

7. Açıklanan bilanço geçmiş yıllardaki normal bir bilanço,bir heyecan yaratacak rakamlar yok.Ancak hem petun özelindeki 6 aylık bilanço,hem de Türkiye ekonomisindeki normal olmayan bir dönemi geride bıraktık,bu bakımdan hem petun hem borsa genelindeki diğer senetler çok ucuz seviyelerde...
    Açıklanan 9 aylık bilanço bir normalleşmenin ilk adımı olursa kısa ve orta dönemde %50 lik artış potansiyeli var,ama "süper bilanço" denebilecek bir bilanço değil...yani pek ala yerimizde sayabilir,hatta "beklenti bitti" düşüncesiyle bir miktar geri gelmek bile mümkün..
    Özet: heyecan yapmayın,panik alım satımdan kaçının...

8. Bu Yaşarlar Yaşar Bankı Battırdı borçlara şirketler
    Yıktı.
    Eskiden Çok rekabet yok du
    Şu an bir sürü güzel şirket ler
    Var zaten yönetim
    Basiretsiz beceriksiz.
    Yönetim zate üç başlı
    Başarılı değil.
    Adamlar Tuborgu satılar
    Şimdi o sarıkları Tuborg
    Bunların bütün şirketlerine
    Bedel
    Bunlar bu kadar basiretsiz çok
    Basit .
    Yatırım tavsiyesi değildir İroni bu yazı Bu benim yorum kimseyi bağlamaz Her kes birey dir

Sayfa 270/607 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •