Special Days Image
Sayfa 274/607 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324374 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 2,185 - 2,192 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. 7,70 TL. ortalama ile bugün de bir miktar aldım. İnşallah , bu hisse beni zengin edecek.

Bakıyorum da Petun forumunda şu an bir ben varım. Ziyaretçi bile yok. Millet , spekülatif , aşırı şişik hisselerin forumlarında toplaşmış. Ne diyeyim ,herkes kendi bilir. Kendi düşen ağlamaz , ağlamamalı. En güzel hisseyi yazdım.......Birkaç sayfa önce , şirketin rasyolarını kopyalayıp yapıştırdım. Böyle değerli ve ucuz hisseler , birden bire yükselmez , sabretmek gerekir dedim.Bedava peynir , ancak fare kapanında olur. Şişik hisselere girip de, herşeyini kaybeden bir çok ky. gördüm. Çok dikkatli olmak gerekir.
    Son düzenleme : By Akıl; 13-11-2019 saat: 19:57.

2. Bugün, sanki birileri, aşağı yönlü bir deneme yaptı. Fakat , yemedi , lot kaybettiler. Yarın da yukarı yönlü bir deneme yapabilirler. Tabii , bunlar benim düşüncelerim. Yanlış da çıkabilir. Ama ,bir gerçek var ki , şirket çok karlı ve çok ucuz. Sabırla bekleyen , çorbasını da içer , köftesini de , tatlısını da yer.

3. Yaşar Topluluğu, yurt dışındaki ilk gıda yatırımını Abu Dabi’de hayata geçirdi

* * Yaşar Topluluğu’nun yurt dışındaki ilk gıda üretim yatırımı* faaliyete geçti.

* * Yaşar Topluluğu, yurt dışındaki ilk gıda yatırımını Abu Dabi’de* hayata geçirdi. Bu yatırım aynı zamanda, Birleşik Arap Emirlikleri’nin* ilk peynir işleme fabrikası olma özelliğini de taşıyor.

* * HADAF Foods Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Yaşar* “Yaşar Topluluğu’nun gıda alanında yurt dışındaki ilk üretim yatırımı olan,* sürdürülebilir kalkınmayı, sürdürülebilirliği ve çevrenin korunmasını* destekleyen fabrikamızı ekonomiye kazandırmaktan dolayı gururluyuz”.

* * Türkiye’de gıda ve boya sektörlerinin öncüsü olan Yaşar Topluluğu,* yurt dışında gıda alanında ilk üretim yatırımını hayata geçirdi. 1984* yılından bu yana Pınar markasıyla Körfez Bölgesi’ne ürün ihraç eden, 2000 yılında kurulan HDF FZCO şirketiyle bölgedeki yayılımını ve pazar* payını artıran Yaşar Topluluğu, yeni şirketi HADAF Foods bünyesinde* kurulan peynir işleme fabrikasının resmi açılışını gerçekleştirdi.*
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

4.  Alıntı Originally Posted by adestim Yazıyı Oku
    Yaşar Topluluğu, yurt dışındaki ilk gıda yatırımını Abu Dabi’de hayata geçirdi

* * Yaşar Topluluğu’nun yurt dışındaki ilk gıda üretim yatırımı* faaliyete geçti.

* * Yaşar Topluluğu, yurt dışındaki ilk gıda yatırımını Abu Dabi’de* hayata geçirdi. Bu yatırım aynı zamanda, Birleşik Arap Emirlikleri’nin* ilk peynir işleme fabrikası olma özelliğini de taşıyor.

* * HADAF Foods Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Yaşar* “Yaşar Topluluğu’nun gıda alanında yurt dışındaki ilk üretim yatırımı olan,* sürdürülebilir kalkınmayı, sürdürülebilirliği ve çevrenin korunmasını* destekleyen fabrikamızı ekonomiye kazandırmaktan dolayı gururluyuzâ€.

* * Türkiye’de gıda ve boya sektörlerinin öncüsü olan Yaşar Topluluğu,* yurt dışında gıda alanında ilk üretim yatırımını hayata geçirdi. 1984* yılından bu yana Pınar markasıyla Körfez Bölgesi’ne ürün ihraç eden, 2000 yılında kurulan HDF FZCO şirketiyle bölgedeki yayılımını ve pazar* payını artıran Yaşar Topluluğu, yeni şirketi HADAF Foods bünyesinde* kurulan peynir işleme fabrikasının resmi açılışını gerçekleştirdi.*
    Yaşar grubu olarak güzel bir hamle fakat Petun ile direkt bir bağlantısı yok sanırım, hayırlı olsun gene de....
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

5. bu aralar holding in borcundan dolayı pınar su yu satabilecegi yönünde bolca dedikodular dolaşıyor bakalım artık yakında kokusu çıkar...bizimkisi ise düzeltmesini yapıyor sanırım bu aralar gecen 7,51 görmüş ben oradan alamadım temettüyü beklemeye devam..

6. Evet 7,51 lere bir iğne attılar hacim düşük şekilde gidiyoruz, bilanço etkisi ile mi yürüdü yoksa dediğiniz gibi varlık satışı mı yapacak yaşar holding o sebeple mi yürüdü bilemiyorum ama en azından karlı ve temettü veren bir şirket olarak iyi gidiyor borç oranı da düşük... böyle hisse neden satılsın ki? altın yumurtlamıyor belki ama en azından aç bırakmıyor ama tabi ileride borç baskısı kalkar ise tabi eski 10 lu fiyatlara da gelebilir... kısaca karlılık devam ettiği ve temettü verimi iyi olduğu ve borç oranıda düşük olduğu sürece evladiyelik tutulur fiyat 2. planda kalır her zaman bana göre...
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

7. 8,90 gören ve buradan 14,313 lot işlem gören kagıdımız 8,52 den kapandı...endeks bozmazsa bence yılbasına kadar çift haneleri görecek...tahminime göre bu sene 50-60 kuruş temettü verecek ve %50-100 arası bedelsize gidecek...hisse de beklemeye devam

8. ortaklar nasıl gidiyor, fiyatlar iyi yerlerde görünüyor... uzun vadeci olup hele birde %50 üzeri kar yakaladığımızda artık hisseye bakmaya bile gerek görülmüyormuş onu anladım genel olarak sıkıntı yok galiba her şey yolunda sanırım, inşallah yılı güzel yerlerde kapatır güzel bir kar yazar da seneye güzel bir temettü alırız hayırlısıyla...

Sayfa 274/607 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324374 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •