Sayfa 277/607 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 2,209 - 2,216 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    Grafiklerde ( daha çok 5dk,15dk,1/2 sa.'te daha belirgin) oluşan bayrak formasyonu mudur? yoksa alçalan üçgen mi? Ya da formasyonlar petun'da işlemez mi diyorsunuz? Bu konuda deneyimli olan arkadaşların fikrini merak ediyorum.
    Ben , pek bu formasyonlara bakmam.Şirketin esas faaliyet karına , defter değerine , bakarım. Şu anda Petun da , bu bahsettiğm rasyolar süper. Bu nedenle biraz sabredildiğinde , en az % 50 kazanılabileceğini düşünüyorum.
    Tabii , borsa göçerse , bu hedefim uzun vadeye sarkabilir.

Ben ,bu hisseyi 7,80 TL. den itibaren toplamaya başladım. Çünkü ,karı muhteşem ve defter değeri çok uygundu. Daha sonra Pınarsüt teki muazzam yükseliş, beni daha da çok cesaretlendirdi ve daha yüksek fiyatlardan da toplamaya devam ettim.Şu anda bütün portföyüm Petun da bulunuyor.
    Son düzenleme : By Akıl; 04-12-2019 saat: 11:55.

2. Son günlerde ençok kazandıranlara baktığımda , birçok hissenin şuursuzca yükseldiğini görüyorum. Birçok hissede , yerli yersiz %20 yükselişler havalarda uçuşuyor. Böyle bir ortamda , defter değeri 12,5 TL. olan Petun un 9,38 TL. lerde takılıp kalmasını aklım almıyor. Birçok hisse , karlılık olmadığı halde defter değerini defalarca katlamış durumda. Ben de diyorum ki , bu şuursuzca yükselişlerin olduğu bu ortamda , Petun un da enaz 20 TL. olması lazım.... Ya sabır.....

3. Ben , şimdi hissem için , yarının tavan fiyatı olan 11,250 TL. fiyattan satış talimatı gönderemem. Çünkü , dandik dundik , birçok hissenin geldiği fiyatlara baktığımda , Petun dan 11,250 TL. den vedalaşmak çok saçma olur. Bu çılgınca yükselişlerin olduğu, bu ortamda elbet Petun un da taliplisi çıkacaktır.
    Bence , Petun un tek talihsizliği , sağlam bir spekilatörün , zamanında hisseyi toplayamamış olması. Bundan sonrası da olması gereken , hem toplanırken çıkması ,hem de toplandıktan sonra fiyatının uçurulması. Sabırla bekleyeceğim artık... Zaten şu sıralar ucuz bir hisse de kalmadı. Çoğu aldı başını gitti. Petun u satıp da , fiyatı 1-2 ayda balon gibi şişmiş , başka bir hisse mi alacağım. Elimde dursun , beklesin. Elbet , bu da hakettiği yerlere gelecektir.

4. petun gibi güzel ve düzenli temettü veren bir şirket zaten satılmaz belki maliyet sıfırlamak için kar alınır sonra ise sonsuza kadar beklenir, tabi kar etmeye ve temettü vermeye devam ettiği sürece... bana göre gerçek yatırım temettü yatırımıdır. uzun vadede hem hisse fiyatı artar hem de alınan temettüler... yalnızca fiyat hareketlerine bağlı kazançlar temetttü kadar istikrarlı olamıyor... bu sebeple ben toplam yatırımlarım beni emekli edebilecek tutara ulaştığında tüm yatırımlarımı temettüye yönlendireceğim... hedefim yıllık en az 60 000 tl temettü bu da yaklaşık 500-600 bin tl kadar sermaye yapıyor... inşallah başarabiliriz.
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

5.  Alıntı Originally Posted by mohikan054 Yazıyı Oku
    petun gibi güzel ve düzenli temettü veren bir şirket zaten satılmaz belki maliyet sıfırlamak için kar alınır sonra ise sonsuza kadar beklenir, tabi kar etmeye ve temettü vermeye devam ettiği sürece... bana göre gerçek yatırım temettü yatırımıdır. uzun vadede hem hisse fiyatı artar hem de alınan temettüler... yalnızca fiyat hareketlerine bağlı kazançlar temetttü kadar istikrarlı olamıyor... bu sebeple ben toplam yatırımlarım beni emekli edebilecek tutara ulaştığında tüm yatırımlarımı temettüye yönlendireceğim... hedefim yıllık en az 60 000 tl temettü bu da yaklaşık 500-600 bin tl kadar sermaye yapıyor... inşallah başarabiliriz.
    Mohikan kardeş , birçok hissenin temettü veya başka birşeyine bakılmaksızın fiyatını katladığını gördükçe isyan ediyorum. Benim ve sizin gibi bilinçli , birçok yatırımcıya , maalesef ekmek yedirmiyorlar. Ben , bütün hisseleri takip ediyorum. Çoğu , yersiz ,korkunç yükselişler oluyor. Bunlara baktıkça hayret ediyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by mohikan054 Yazıyı Oku
    petun gibi güzel ve düzenli temettü veren bir şirket zaten satılmaz belki maliyet sıfırlamak için kar alınır sonra ise sonsuza kadar beklenir, tabi kar etmeye ve temettü vermeye devam ettiği sürece... bana göre gerçek yatırım temettü yatırımıdır. uzun vadede hem hisse fiyatı artar hem de alınan temettüler... yalnızca fiyat hareketlerine bağlı kazançlar temetttü kadar istikrarlı olamıyor... bu sebeple ben toplam yatırımlarım beni emekli edebilecek tutara ulaştığında tüm yatırımlarımı temettüye yönlendireceğim... hedefim yıllık en az 60 000 tl temettü bu da yaklaşık 500-600 bin tl kadar sermaye yapıyor... inşallah başarabiliriz.
    Mohikan kardeş , birçok hissenin temettü veya başka birşeyine bakılmaksızın fiyatını katladığını gördükçe isyan ediyorum. Benim ve sizin gibi bilinçli , birçok yatırımcıya , maalesef ekmek yedirmiyorlar. Ben , bütün hisseleri takip ediyorum. Çoğu yersiz ,korkunç yükselişler var. Bunlara baktıkça hayret ediyorum..

7.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Mohikan kardeş , birçok hissenin temettü veya başka birşeyine bakılmaksızın fiyatını katladığını gördükçe isyan ediyorum. Benim ve sizin gibi bilinçli , birçok yatırımcıya , maalesef ekmek yedirmiyorlar. Ben , bütün hisseleri takip ediyorum. Çoğu , yersiz ,korkunç yükselişler oluyor. Bunlara baktıkça hayret ediyorum.
    aslolan karın kendisidir bana göre, karın artması durumunda illaki ederini bulacaktır.. karı olmayan ve hayal satılan şirketlerin hedeflerine ulaşamaması durumunda çok ciddi kayıplar yaşanacaktır maalesef... o sebeple ben büyümesini tamamlamış veya büyümeye devam eden ancak karını da arttıran ve tabi de temettü veren şirketleri almaya çalışıyorum.. bir tek aselsan var elimde karı güzel ama temettü verimi çok düşük en az kazancı oradan yaptım, petun ve eregli de şükür güzel kazandık... şimdi son bilanolarda güzel kar görebilirsek yükseliş daha da devam eder.. ayrıca şirketlerin çoğu 2-3 yıldır enflasyona karşı da değerlenemediler bu kayıplarında kapanması gerekiyor... ne demişler uzun vade tüm hataları örter...
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

8.  Alıntı Originally Posted by mohikan054 Yazıyı Oku
    aslolan karın kendisidir bana göre, karın artması durumunda illaki ederini bulacaktır.. karı olmayan ve hayal satılan şirketlerin hedeflerine ulaşamaması durumunda çok ciddi kayıplar yaşanacaktır maalesef... o sebeple ben büyümesini tamamlamış veya büyümeye devam eden ancak karını da arttıran ve tabi de temettü veren şirketleri almaya çalışıyorum.. bir tek aselsan var elimde karı güzel ama temettü verimi çok düşük en az kazancı oradan yaptım, petun ve eregli de şükür güzel kazandık... şimdi son bilanolarda güzel kar görebilirsek yükseliş daha da devam eder.. ayrıca şirketlerin çoğu 2-3 yıldır enflasyona karşı da değerlenemediler bu kayıplarında kapanması gerekiyor... ne demişler uzun vade tüm hataları örter...
    Hisseyi çok ucuzken , akıllılık edip almışsınız . Ama , aldığınız hisse , 1 yıl sonra %80 kazandırmış. Oysa şu sıralar, birçok hisse , rasyolarına bakıldığında , hiç haketmediği halde 1-2 ay içinde fiyatını ikiye hatta 3 e katladı. Böyle bir ortamda , defter değeri 12,5 TL. olan Petun un , hala 9,38 TL. lerde sürünmesi , beni isyan ettiriyor. Ama , elbet hak yerini bulacaktır. Sabırla bekliyorum , bekleyeceğim. Ettiği kara ve defter değerine göre , borsanın en ucuz kalmış hissesi diyebilirim.
    Son düzenleme : By Akıl; 04-12-2019 saat: 21:52.

Sayfa 277/607 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •