Sayfa 278/607 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 2,217 - 2,224 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Borsanın en ucuz ve karlılığı yüksek olan tek hissesi , bu hisse..... Gerçi şu sıralar bu gerçekliklere pek bakan yok. Sürü misali , %20 ler yapan bazı hisselere millet takılıp , para da kazanıyor. Bakalım bu işin sonu nereye varacak, göreceğiz. Büyük olasılıkla sonu hüsran olacak. Sağlam , karlılığı yüksek , ucuz hisseleri almayıp da , sürüye takılıp , macera peşinde koşanların sonunun felaket olacağı kaçınılmaz bir gerçekliliktir.
    Petun gibi her yönden mükemmel hisseler, ne yazık ki kısa vadede kazandırmıyor. Çünkü, böyle hisselerin spekülatörler tarafından , ky. den toplanması çok zaman alıyor. Bu nedenle , genellikle , böyle değerli fakat ucuz kalmış hisseleri alanlar , ancak , orta ve uzun vadede para kazanabiliyorlar. Tabii , sıkılıp , bunalıp da satmaz iseler.

2. Bayrak formasyonuna göre 11 lere gidebilir,çanak formasyonuna göre çanak tamamlandığı için tekrar aşağıya dönebilir...öte yandan temel rasyolara göre her zaman ucuz kalan bir senet,çünkü bilançosu genelde yatay gidiyor,geçen yıl krizden dolayı kötü bilanço 5 lerin altına kadar düşürdü..

3. Tek Kelime
    Bu Yaşarlara Guvenenlere
    Helal olsun derim.
    Millete ne yürek var
    Para bukadar kolaymı kazanılıyor
    Yatırım tavsiyesi değildir İroni bu yazı Bu benim yorum kimseyi bağlamaz Her kes birey dir

SM-A750F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bu yılki verileri Pnsüt e göre çok daha iyi ama hisse işlem fşyatı çok daha düşük. Demek ki yatırımcı “et” yemeği sevmiyor, “süt” içmek istiyor

5. Birkaç gün önce 10 TL. den satmıştım. Sonra 9,65 TL. den yerine koydum. Keşke biraz daha bekleyip ,bugün 9,11 TL. lerden yerine koysaydım. Ama hisse değerli ve potansiyeli yüksek olunca , hemen uçacak kaçacak diye korkularak alım yapılıyor.
    Son düzenleme : By Akıl; 06-12-2019 saat: 15:11.

6. Ben de aldım sattıklarımı,bakalım 9 dan dönecek mi,yoksa başladığı yer 8.7 leri tekrar ziyaret mi edecek...

7.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    Ben de aldım sattıklarımı,bakalım 9 dan dönecek mi,yoksa başladığı yer 8.7 leri tekrar ziyaret mi edecek...
    Efe kardeş , senden ,benden ve birkaç arkadaştan başka burada yazan yok. Demek ki , bu hissede pek ky. yok.
    Benim , Pınarsüt sayfasında , yazdığım bir tespitim var . İstersen onu da oku. .. Biraz önce yazdım....Bol sabırlar.
    Son düzenleme : By Akıl; 06-12-2019 saat: 17:23.

8. Şuan , Petun da alıcı yok. Bunu fırsat bilen çakallar , küçük küçük lotlarla , fiyatı 9 TL. ye kadar düşürdüler. Ahh ah , şu an kenarda biraz param olsaydı , öttürürdüm onları , ama maalesef son kuruşuma kadar Petun hissesindeyim. Atacak tek bir kurşunum bile yok.
    Bu defa, 12,5 TL. den önce, kar realizasyona gitmeyi , şu an için düşünmüyorum.

Hisse çok sığ , dolayısıyla güçlü bir alış geldiğinde, hisse uçar. Bu güçlü alişların gelmesini beklemek zorundayız.... Ky. nin çabalarıyla hiçbir şey olmaz. Biz , burada ne yazsak , ne alsak boş. Ancak , büyük spekülatörler, hisseye girerse, işin rengi değişir. Onlar da , maalesef fiyatı iyice öldürmeden , girmiyorlar.
    Son düzenleme : By Akıl; 06-12-2019 saat: 17:38.

Sayfa 278/607 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •