Sayfa 279/607 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379 ... SonSon
Arama sonucu : 4849 madde; 2,225 - 2,232 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Bu Yaşarlar insanlar Nasıl
    Güveniyor ben bir türlü
    Onu Anlamıyorum.
    Adamların EUR Bond
    Borcu var hemde çok büyük
    Insanlar hala güveniyor
    Anlamak zor.
    Yatırım tavsiyesi değildir İroni bu yazı Bu benim yorum kimseyi bağlamaz Her kes birey dir

SM-A750F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by terzico Yazıyı Oku
    Bu Yaşarlar insanlar Nasıl
    Güveniyor ben bir türlü
    Onu Anlamıyorum.
    Adamların EUR Bond
    Borcu var hemde çok büyük
    Insanlar hala güveniyor
    Anlamak zor.
    Yatırım tavsiyesi değildir İroni bu yazı Bu benim yorum kimseyi bağlamaz Her kes birey dir

sizi dinleyip almamış olsaydık şu an %80 lik kardan hiç bir şey alamayacaktık, hangi yüzle hisseyi karalamaya çalışıyorsun hala hayret ediyorum doğrusu..bazen garip Türkçeniz ile parody yaptığınızı düşünüyorum.. Petunun mali yapısı gayet güzel, yaşar grubunun problemini çözüyor, zaten petun yıllardır fazlasıyla sıkıntıya soktu artık zararlarını telafi etmesi son derece normal, yaşar grubunun diğer hisseleri için aynı şeyi söyleyemem, petunun ise kendi borç oranı düşük, karlılığı var ve artıyor ve yıllardır her türlü krize rağmen temettü vermeye devam ediyor... elbette şu anki fiyatlar riskli geri çekilmeler olması gayet normal, ama uzun vade de daha gidecek çok yolu olduğu kesin... temettü veren hemde temettü verimliliği iyi olan şirketler hisse fiyatı düşse bile temettü ile yatırımcısını destekler, o bakımdan temettü şirketlerinde özellikle kısa vade için fiyat hareketlerine aldanmamak lazım, aslolan karlılığı ve vereceği temettü miktarıdır, bu ikisi de şu an petun için gayet güzel... alım tavsiyesi değildir ben olsam bu fiyatlardan sermayenin tamamı ile girmezdim,düşerse de kademeli alım yapardım,tabi temel olarak bozulma olmadığı sürece.. bana göre fiyatlar yükselirken değil düşüşlerde alım yapılır ve sabırla beklenir giden gitsin illaki düşen değerinin altında olan bir yatırım araccı vardır ha gene de yoksa altın alır veya mevduata yatırır 3-5 kuruş da olsa kar payı alır piyasayı izlerim.. ben yatırdığım sermayenin yarısını çektim maliyeti 4 tl ye düşürdüm yaklaşık %90 kar ile bekliyorum, kafam rahat Allaha şükür..
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

3. Mohikan054 arkadaş...görmezden gel,bu arkadaş biraz sorunlu,benzer yazıları her yere yazıp polemik çıkarmak istiyor,tartışmaktan zevk duyuyor.

4. Ben Burda somut şeyler söylüyorum .
    Dedi-kodu yapmıyorum
    .yaşar lar yaşar bank battı
    Ordaki yatırımcılar ne oldu
    Beyler
    Viking Dyo Ayces pinarsu
    Yılarca sürünüyor birde Adamların elerinde hiseleri
    Aldılar sermaye Azaltıp bedeli sermaye Artırarak çünkü hep zara açıklıyorlar hep borç Gırtlak da
    Bu şirketler yılardı zarar açıklamaya
    Devam ediyor
    Siz bunları bilmesiniz siz dünkü borsasısınız .
    Pınar et 12 TL idi
    Dolar 3 küsürdü ya bu yaşarları siz tanımadınız
    Neyse Bilen bilir ben güvenmiyorum güvenmek
    Zorunda değilim
    Bu benim sorunum
    Siz güvene bilirsiniz o da sizin
    Sorununuz .

Son düzenleme : terzico; 08-12-2019 saat: 10:26.

5.  Alıntı Originally Posted by terzico Yazıyı Oku
    Ben Burda somut şeyler söylüyorum .
    Dedi-kodu yapmıyorum
    .yaşar lar yaşar bank battı
    Ordaki yatırımcılar ne oldu
    Beyler
    Viking Dyo Ayces pinarsu
    Yılarca sürünüyor birde Adamların elerinde hiseleri
    Aldılar sermaye Azaltıp bedeli sermaye Artırarak çünkü hep zara açıklıyorlar hep borç Gırtlak da
    Bu şirketler yılardı zarar açıklamaya
    Devam ediyor
    Siz bunları bilmesiniz siz dünkü borsasısınız .
    Pınar et 12 TL idi
    Dolar 3 küsürdü ya bu yaşarları siz tanımadınız
    Neyse Bilen bilir ben güvenmiyorum güvenmek
    Zorunda değilim
    Bu benim sorunum
    Siz güvene bilirsiniz o da sizin
    Sorununuz .

tamam anladık da petun için geçerli değil bu söyledikleriniz, petunun mali durumunda bir bozulma yok, yaşar grubunun diğer şirketleri için demiyorum, zaten aşırı borçlu karlılığı düşük ve temettü vermeyenleri genelde almıyoruz, petun şu anda gayet iyi mali açıdan, o sebeple bu söyledikleriniz diğer şirketler için kısmen geçerli olabilir ama petun için söylenemez şu anki tabloya göre...
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

6. Andik dundik hisselerin , defter değerlerini katladığı şu ortamda , 12,5 TL. defter değeri olan ve sermayesine yakın kar açıklayan Petun un , şu anki 9 TL. lik fiyatının , ne kadar ucuz olduğunu görmemek için , kör olmak lazım..... 12 Aylık bilançosu açıklandığında , durum , daha da iyi anlaşılacaktır.
    Son düzenleme : By Akıl; 08-12-2019 saat: 21:42.

7. 22 Mayıs 2019 , Pınarsüt 6,92 TL. , Petun 6,32 TL.
    Bugün , Pınarsüt 13,80 TL. , Petun 9,05 TL.

Pınarsüt %100 , Petun ise %50 yükselmiş.
    Oysa , geçen sürede Petun un karlılık bakımından performansı , Pınarsüt ten çok daha güzel. Bugün , enazından , fiyatlarının eşit olması beklenirdi.

Bu durumda , Petun un ileride , şimdikine göre , çok daha fazla pirim yapması gerektiğini düşünüyorum.

Üstelik , Pınarsüt hala yükseliyor. Daha da yükselip 16 - 17 leri görürse , bizimkinin 9-10 Larda kalabileceğini beklemek mantıklı mı? Bence değil. Önce , Pınarsüt ü izleyip az az yükselip , sonra da kendi dinamikleriyle , hacim destekli , esas yükselişine başlayacaktır diye düşünüyorum. Bunun emaresini , 2 Aralık 2019 da , 10,19 TL. fiyatlara yükseldiği , toplamda 1 mılyon adetlik işlemde görmüştük.
    Son düzenleme : By Akıl; 09-12-2019 saat: 23:48.

8. Ne , yazan var , ne hisseyi alan var. Yapayalnız , tek başınayım. Ya sabır.....Elbet buraya da gelecekler.... Ama , çok geciktiler. Çoğu hisse ,uçup gitti. Karlılığı yüksek ve ucuz olarak , tek bu kaldı. Bu durumda , bunu satıp da alınabilecek ucuz hisse kalmadığına göre , sabırla beklemekten başka , yapılabilecek bir şey yok........9,65 TL. maliyet. Zarar çok büyük boyutlarda. Çünkü , yüklü almıştım. Atacak kurşunum da kalmadığından, 9 TL. lerden alıp , maaliyet de düşüremiyorum. Durumum berbat.
    Bari , Pınarsüt yükselse de ,onun yüzü suyu hürmetine ,biz de biraz yükselsek diye bakıyorum....Genellikle, o yükseldiğinde , buna da alımlar geliyor.
    Kendi dinamikleriyle yükselmesi daha iyi ve kalıcı olur , ama , şimdilik böyle bir görünüm yok.
    Pınarsüt , şu an 13,80 TL. ve ben onun yükselmesi için dua ediyorum. Çünkü ondaki yükseliş , bizi , pozitif etkiliyor.
    Abuk subuk , birçok hissenin şişirilip balon yapıldığı şu ortamda ,bana göre fiyatımızın ,en az 15 TL. olması gerekirdi.... Gel gör ki , 9 TL. lerde sürünüyoruz.
    Çok sığ bir hisse olduğundan, alım gelse , hisse uçacak , ama maalesef, alımlar bir türlü gelmiyor.......Saat 6 ya yaklaşıyor. Bugün de bir nane olmadı. Umutlar, yarın ve önümüzdeki haftaya kaldı...
    Son düzenleme : By Akıl; 12-12-2019 saat: 18:00.

Sayfa 279/607 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •