Sayfa 285/607 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 2,273 - 2,280 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. arkadaşlar petun ve pnsut karşılaştırması yaparken pnsut ün yüklü yatırımları nedeniyle uzun süredir düşüşte olduğunu ve kasım sonu itibarıyla düşen kanalını yukarı kırdığını unutmayın..benim 1 lot pnsut'üm yok,ama her zaman pnsut petun'dan daha yukarıda fiyatlanmıştır.Umarım biz de 10.30 lara denk gelen uzun süreli dolar bazlı düşen kanalımızı kırar 12 lere,15 lere gideriz.

2. Uzun zamandır nasıl daha profesyonel yatırım yapabilirim diye düşünüyordum, ve bu konuda BES emeklilik fonları gibi çeşitli yatırım fonları olduğunu öğrendim, ve prefosyonel şekilde yönetiliyor, yıllık %1.8 gibi yönetim gideri alıyorlar, alım satımlarda kar oluşmuşsa karın %10 unu stopaj olarak kesiyorlar, ancak; hisse senedi oranı %51 olan fonlar 1 yıldan fazla elde tutulursa satılması halinde vergi kesilmiyor.. sanırım ben tüm hisseleri satarak %50 altın %50 Hisse fonuna geçip artık ilgilenmeyeceğim... bireysel işlem yapmak yoruyor gerçekten uzmanlık işi, hem de al sat yapanlar için daha masraflı oluyor... bu sebeple haftaya sanırım tamamen fonlara geçeceğim, bende kafama göre takılacağım... yatırım fonlarını TEFAS üzerinden incelemenizi öneririm güzel fonlar var ve güzel getiri sağlayanlar var... hem de yatırım temel analiz konusunda zayıf olanlar (ben dahil) çok daha profesyonel yatırım imkanı veriyor...
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

3. bugün 9,67 kadar yukarı çekti sonra tekrar verdi neden acaba birilerinin malını mı almak istiyorlar acaba..valla bende onlara verecek mal yok temettüye de az kaldı sabır ile beklemeye devam...

4.  Alıntı Originally Posted by konkasor34 Yazıyı Oku
    bugün 9,67 kadar yukarı çekti sonra tekrar verdi neden acaba birilerinin malını mı almak istiyorlar acaba..valla bende onlara verecek mal yok temettüye de az kaldı sabır ile beklemeye devam...
    Bence yabancı fon girişi oldu... Yada yerli.. Geçmişte de boğa piyasalarında gün içi böyle marjlarına denk gelmişliğim var..
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

hafyalık pasta

haftalık takas,
    geçerli olan takastır

Sayfa 285/607 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •