Special Days Image
Sayfa 350/607 İlkİlk ... 250300340348349350351352360400450 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 2,793 - 2,800 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. PETUN 2020 Birinci Çeyrek Bilanço Analizini dikkatinize sunarım.
    https://youtu.be/2Xe-MB9wv_c

2. Bilanço genel anlamda iyi,karlılık artmış. Faaliyet karı 3 kat artarken net kar marjı nerdeyse 10 kat artmış.
    Nakit akış tablosunu yanlış yorumlamadıysam kredi kullanıp holdinge aktarmış
    İlişkili Taraflara Verilen Nakit Avans ve Borçlardan Geri
    Ödemeler -39.234.299

Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Yaşar holdinge verilen para vadeli borç verilmiş. Alacaklar kısmında kayda gecmis. Bu güzel bilançoda pandeminin sebeb olduğu ciro artişı mart 20-31 arasını yani 10 günlük etkiyi geçmez. Asıl satışlar nisan ve mayısta oldu supriz bilanço 6 aylık ta görülecek diye düşünüyorum. 1 haziran itibari ile turizim kaynaklı talepler ve et ürünleri mevcut durumu muhafazaya yardım eder diye düşünüyorum. Ytd

SM-A107F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by nadim Yazıyı Oku
    Yaşar holdinge verilen para vadeli borç verilmiş. Alacaklar kısmında kayda gecmis. Bu güzel bilançoda pandeminin sebeb olduğu ciro artişı mart 20-31 arasını yani 10 günlük etkiyi geçmez. Asıl satışlar nisan ve mayısta oldu supriz bilanço 6 aylık ta görülecek diye düşünüyorum. 1 haziran itibari ile turizim kaynaklı talepler ve et ürünleri mevcut durumu muhafazaya yardım eder diye düşünüyorum. Ytd

SM-A107F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bilanço çok iyi ama bu holdinge borç verme işi pek olmamış

5.  Alıntı Originally Posted by West_by_West Yazıyı Oku
    Bu arada tekniğe de gireyim biraz .. 22.90 da bi direnci var ( 86 dan yukarı çıkamadı , normal petun tavana bağlayıp öyle çözerdi)
    aşarsa 24.80 e kadar bi engeli yok görünümünde. Akabinde 27.68 . Aşağıda ise 20.50 , salarsa 19.94 görünüyor. Benim beklentim , bir ticaret , ihracat vs. haberi gelmez ise teknik önce aşağı yönde çalışacak. Bugün için bir hikayesi kalmadı sonuçta .. YTD.
    Belirttiğim üzere , butun durakları geçtik . En yakın durak 18.05 kaldı.Bugun muhtemelen ona da değmesi lazım .. Niyeti daha da bozarsa 17.04 bence son destek. İki ihtimalimiz var , birincisi ve en zayıf olanı 18.05 e değip 19 lara atması . İkincisi ve kuvvetli olanı 18.05 i de kırıp 17.04 e kadar inip haziran ayını 17-19'larda geçirmesi !
    Daha güzel teknik konuşturabilseydim keşke , ama maalesef görünen bu . Umarım yanıltır.YTD

6. Uluun un etkisinden kurtulduğu gün gider

MI 8 SE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

7. Her gün 1 TL aşağı veriyorlar.Zarar açıklayan firmalar tavan tavan giderken kar aciklayanlar düşüyor.Borsanin da tadı tuzu kalmadı.West_by _ West in söylediği gibi 17 den dönmezse vedalaşmak gerekir.
    Kendi kişisel görüşümdur.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

8. Önceki yazdıklarımı okuyordum
    2019 mart ayında 7 lira üzerine atarsa iyi demişim petun için.32 liralardan geldi ok ama benim için hala pahalı bu seviyeler.
    Al sat tut tavsiyesi değildir yazdıklarım sırf petuna özgü değil bistte genel bir balon olduğunu düşünüyorum özellikle küçük kağıtlarda.
    Dikkatli olmakta fayda var
    Herkese bol kazançlar dilerim.

Sayfa 350/607 İlkİlk ... 250300340348349350351352360400450 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •