Sayfa 367/607 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 2,929 - 2,936 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Bu gurupta alım için aceleci olmamakta yarar var.Buyuk beklenti yarattık ama ozelllikle Pinarsut bunu karşılamadı.Bence kısa vadede petun un gitmesi için Satış beklentisi olan Ulusoy unun hareketlenmesini takip etmek gerekir.gobekleri bağlı gibi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,118

3. Uluun a kaldiysa Petun vay haline .. Bizim borsa maalesef kumar masasina donusmus vaziyette. Herkes acmis bi tarafini da aman kaçirmayim şu uluun u mu alayim mi diyecek bu krizde ??? Inanmayin oyle herşeye ! Link in sermayesine bakin , 6 ayligina bakin , 4 yildir ortak ariyor hala bulamadi ! Kolay mi bu isler ?
    Demem o ki : zaten bütün göstergeleri zayif , hacim yok , bir de en ufak endeks donüşlerinde hemen nasil saliyor görmüyor musunuz ? Ufak ufak alim yapanlara da şunu söyleyim, bugünlerde aldiÄ£iniz bu seviyeler zirve olabilir dikkat edin .
    Son sözüm de şu olacak : hiç kimse , mart ve nisandaki müthiş hareketlenmenin sanki yılı fiyatladigi ihtimalini düşünmüyor sanki ?

4.  Alıntı Originally Posted by West_by_West Yazıyı Oku
    Uluun a kaldiysa Petun vay haline .. Bizim borsa maalesef kumar masasina donusmus vaziyette. Herkes acmis bi tarafini da aman kaçirmayim şu uluun u mu alayim mi diyecek bu krizde ??? Inanmayin oyle herşeye ! Link in sermayesine bakin , 6 ayligina bakin , 4 yildir ortak ariyor hala bulamadi ! Kolay mi bu isler ?
    Demem o ki : zaten bütün göstergeleri zayif , hacim yok , bir de en ufak endeks donüşlerinde hemen nasil saliyor görmüyor musunuz ? Ufak ufak alim yapanlara da şunu söyleyim, bugünlerde aldiÄ£iniz bu seviyeler zirve olabilir dikkat edin .
    Son sözüm de şu olacak : hiç kimse , mart ve nisandaki müthiş hareketlenmenin sanki yılı fiyatladigi ihtimalini düşünmüyor sanki ?
    Fikirlerinize saygı duyarım...Ama sunu not alın...Uluun iyi bir bilanço yada ıyı bir satış haberi ile gitsin...Petun da enaz onun kadar gidecektir...4/5 aylık takıbım bana bunu oğretti...İnsallah ikiside gider...

5.  Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    Fikirlerinize saygı duyarım...Ama sunu not alın...Uluun iyi bir bilanço yada ıyı bir satış haberi ile gitsin...Petun da enaz onun kadar gidecektir...4/5 aylık takıbım bana bunu oğretti...İnsallah ikiside gider...
    Sn Turgay ,

Ben de elbette fikirlerinize saygı duyarım. Ben de elbette 2 si de yürüsün isterim.Fakat, elalemin atına binen tez inermiş ! Bizde bşi yok , en çılgın satış yapılan dönemde hasılatı düşmüş , borçlanma artmış, bir de holdingi beslemeye başlamışlar .. Eee , yatırımcı hangi rasyoları takip edip ümidini sürdürsün ? 2 ay önceki yazımda bahsetmiştim ,çılgın ilk çeyrek sonrası tereddütlerim var diye ,onlar da beni doğruladılar. Sütün hali de ortada . Dolayısıyle , spek performans sergilemez ise kağıt yıl sonuna kadar nasıl bir hareket izler öngörebiliyorum ben. Uluun'a bel bağlayan hayal kırıklığı yaşar düşüncesindeyim.

6. Uluun kötü bilanço getirir düşerse buda ayak uydurur.Pinarsut zaten düşmeye hazırım diyor.Hak ediyormu hayır.Ama gerek holding gerek tahtayı yapan belki böyle istiyor.Ama uluun ya bilanço yada beklenen satış haberi ile gitsin pınar et hemen hareketlenir.pandemi sürecinde hep böyle oldu.belki bu tahtalar aynı gurup tarafından yönlendiriliyor.bizler figuraniz.Bide hep uluun dan bahsediyorum ama öyle büyük de bir yatirimim yok.sadece ikisinin hareketlerini test ediyorum.iyi Pazarlar.

7. Grafiklere bakınca pandemiden önce 2019 dan beri uluun la ikiz gibi hareket etmiş.2020 Mayıs tan itibaren korelasyon biraz azalsa da hareketlerin yönü, şekli benzer olmuş. Mayıs tan sonra da Pnsut le birebir olmuş hareketleri neredeyse.Eee bunların hepsi aynı temel teknik verilere mi sahipti ki?Hep birden hop oturup hop kaldiriyorlar.
    Pandemi fiyatlamalari da aşırıydı bu bir gerçek. Marketlere hücum edince normalde yediğinden 3-5 kat fazla mı yedi insanlar,3 buzdolabı mi var evlerde?
    Kendimizden örnek hangimiz bir gidayi salginda 2 kat fazla tükettik (belki atistirmalik,kuruyemiş vs )Artış olsa da fiyattaki artışları açıklayacak derecede değil. Kaldı ki bu süreçte oteller,restoran büfeler kapalıydı.
    Ama bir gerçek var.Hisse kısa sürede çok primli vs.bunlar doğru olsa da kâr eden ,düzenli yüksek temettü ödeyen ve marka değeri olan böyle hisselerin bu çarpanlarda işlem görmesi tuhaf.Dile getirilen bazı olumsuzluklar olsa da çok daha olumsuz olanların oranları çok daha yukarıdan işlem görüyor. Sadece bunlarda mı var sorun?Petun ve Pnsut ten daha düşük pd / dd ve fk ile işlem gören gıda hissesi var mı? Bilen söylesin.
    Yatırım tavsiyesi değildir. Şahsi düşüncelerimdir.

8. sınırlıarı zorluyor,ğrafik olarak bunukini bozmadı,argüman çok elinde 3 adet,yabancı ğirişi çıkışı hissede,kendileri sanırım,,
    Son düzenleme : işçi74; 16-08-2020 saat: 11:42.
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Sayfa 367/607 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •