Sayfa 423/607 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473523 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 3,377 - 3,384 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Acele mi ?

Kağıt tam bir senedir yerinde sayıyor hatta düşmüş. 80 bin endekste 30 lira üstünü görmüş bu hisse endeks 2 katına çıkmış son 1 senede hisse %30 düşmüş sen acele etmeyin mi diyorsun

Hoş ben daha alalı 1 ay olmadı daha da beklerim ama 1 sene önce 25-30 liradan alan insanlara acele etmeyin demek çok da doğru olmaz.
    Ben 8 senedir bekliyom.. Konvertor 10 senedir dur emirhan acelen ne

2.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Ben 8 senedir bekliyom.. Konvertor 10 senedir dur emirhan acelen ne

Ben istediğim zaman gider diyorsun hocam. 8-10 senedir hala mı istemediniz. 10 senedir bir kağıttan istediğinizi alamaadıysanız o yatırım yanlış olmuş demektir ama PETUN yanlış yatırım değil.

Sen , ben veya o istediği diye gitmez ya tahtacı götürür yada bizim gibi uzun vadeci çok kişi alır işte o zaman gider.

Şirket iyi, şirket , sadece kötü şirketleri sadece tahtacı götürür , böyle iyi şirketlerin değeri elbet anlaşılır. Biz de onu beklyoruz. Ama öyle 8-10 sene beklemek olmaz. 1 ay içinde hareket olur bence.

3.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Ben istediğim zaman gider diyorsun hocam. 8-10 senedir hala mı istemediniz. 10 senedir bir kağıttan istediğinizi alamaadıysanız o yatırım yanlış olmuş demektir ama PETUN yanlış yatırım değil.

Sen , ben veya o istediği diye gitmez ya tahtacı götürür yada bizim gibi uzun vadeci çok kişi alır işte o zaman gider.

Şirket iyi, şirket , sadece kötü şirketleri sadece tahtacı götürür , böyle iyi şirketlerin değeri elbet anlaşılır. Biz de onu beklyoruz. Ama öyle 8-10 sene beklemek olmaz. 1 ay içinde hareket olur bence.
    Herkese ama öncelikle Arena'daki eski ortaklarıma hayırlı geceler...

8 seneler 10 seneler havada ucuşuyor güzel tam kendime göre hisse buldum Emirhan ağabeyin sayesinde PETUN'a giriş yaptık.Arenaları komple devrettim bizden alanda kazanır inşallah.2010 yılından bu yana temettü dağıtılmayan 2017-2018 seneleri hariç ilk defa temettüyü beklemeden Arena ile vedalaşmak zor oldu ama Allah bereket versin kazandık.

Emirhan ağabey unutmadık seni halen kalbimizde ve ellerimi açtığımızda dualarımızdasın,kal sağlıcakla.

İyi geceler.

4.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku

Çok para kazanmak istiyosanız yanlış tahtadasınız.. Bu tahta pasif gelir yaratmayı düşünenlerin yani temettücülerin kağıdı.. Zamanında biz bunu bilerek toplamaya başladık.. Elbet geçen seneki hareketin benzerini bi zamanda gene yapar.. Siz gene bekleyin ama umut etmeyin.. Çünkü umut en büyük işkencedir..

5. Son 8 ayda PETUN'da gayet güzel kazancım oldu. 8-10 sene beklemedim. Önemli olan alım yeri ve bu seviyeler gayet uygun. Bu kağıdın speği ayarsız bir adam. Fakat bu kan emici speğin en büyük destekcisi Firma yönetimi. Bakın haberlere. Adamlar zorunlu bildirmeleri gereken bilanço vb. bildirimler haricinde KAP'a en ufak bir haber bildirimi yapmamış. Aylardır bu dinazor yöneticilerin bloomberg, medya vb platformlarda Firmanın hedefleri, faaliyetleri planlanan yatırım ve beklentileri vb konularda enufak bir açıklamalarını görmedim. Adamların yatırımcısını korumak, kollamak çıkarını savunmak gibi bir dertleri yok. Yöneticisi mesela bir SASA patronu gibi değil. Şirket hissesini diri tutmak için en ufak bir aksiyon almıyor. Bu sorumsuz adamların böylesine saçma hareketler yapan, bir avuç çakalın elinde oyuncak olmuş şirketlerinin hissesiyle ilgili bir geri alım kararı almaları hayal mesela. Yönetici diye geçinen bu sorumsuzların şirketin borsadaki fiyatının kaç olduğunu bildiklerinden ve hatta borsada işlem gördüğünü bildiklerinden şüpheliyim. Bu ilgisizlere sorumluluklarının sadece sucuk salam salam satmak olmadığını, şirkete yatırım yapan paydaşlarının çıkarlarını da koruma sorumluluğu olduğunu hatırlatmak gerekir. Fakat 6,5 büyüklüğündeki bir depremden sonra bile yatırımcısını herhangibir problem olup olmadığı konusunda bilgilendirme yapma gereği duymayan bu tembel dinazorlardan böyle bir hareket beklemek de gereksiz. Nihayetinde bir hikaye yaratma konusunda da hiçbir çabası olmayan ve 1-2 ahlaksız tahtacının insafına kalmış ve onların da 3 kuruş hacimle at oynattıkları bir şirket. Bu rasyo ve mali verilere sahip şirket mutlaka ederini bulacaktır. Fakat Firma yönetiminin de bu sürece müdahale etmesi şart.

6. Bill Gates'in inekleri öldürme ve yapay et planının hisseyi negatif etkilediğini düşünen var mı?

Zira Pınar süt ve bu resmen üzerine toprak atılmış şekildeler bunu bir sebepe bağlamak ne kadar doğru bilmiyorum ama bu plan bunun sebebi olabilir mi diye düşünüyorum?

7.  Alıntı Originally Posted by Küçükandonyadis Yazıyı Oku
    Bill Gates'in inekleri öldürme ve yapay et planının hisseyi negatif etkilediğini düşünen var mı?

Zira Pınar süt ve bu resmen üzerine toprak atılmış şekildeler bunu bir sebepe bağlamak ne kadar doğru bilmiyorum ama bu plan bunun sebebi olabilir mi diye düşünüyorum?
    🤣🤣🤣gülmekten sandalyeden düştüm

Sayfa 423/607 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •