Sayfa 455/607 İlkİlk ... 355405445453454455456457465505555 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 3,633 - 3,640 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Dün de sektörler hareket ettik bugün de. Bugün sektör beklentiyi tam kapanma olmayacağı yönüne çevirdi. Böylece biz de yapmamız gereken düzeltmeyi de aradan çıkardık bence.

Böylesi daha iyi oldu. Hem düzeltme yapıld hem de şu an beklenti tam kapanma olmayacağı yönünde. Beklenti böyle olunca bu akşam açıklanacak tedbirler yarına olumsuz etki yapmaz. Biz de ufak ufak yolumuza devam ederiz.

Eğer hakikaten tam kapanmaya yakın kararlar alınırsa o zaman yarın çok da olumlu açılırız. Bence bu hareket bugün güzel oldu.

Temttü ve iyi bilanço beklentisi ise zaten hala masada.
    Daha öncede yazdım tam kapanma aslında bize yaramaz.virus tam konma olmadan bitmez ve bizim karliligimiz artarak devam eder.yeni alınacak tedbirler ve ramazan birlesince aslında karda tam kapanma etkisi olacak.yine belirteyim tam kapanma bize yaramaz.tam kapanma gelecekse ramazandan sonra gelmeli petun için.guney Afrika varyantı yayilirsa bunu tam kapanma temizler.ben filyasyon ekibindeyim.acilmayla yanlış yapıldı mutasyon gelmiş vakalar artmaya başlamışken açılma oldu.yine yanlış yapılıyor ramazanda çoğu yer kapalı oluyor zaten tam kapanmani ekonomiye zarari az olur.bu bir firsat aslında ama yapılmiyor zararını yine biz ödeyecek vatandas olarak.ama petun için gıdalar için iyi olan sıkı tedbirlerin gelmesi tam kapanma değil.

2. Ben anlamıyorum bu kapanma meselesi ile gıdaların yükselmesini. Ne yani kapanınca 3 öğün yerine 5 öğün mü yiyeceğiz. Neden böyle oluyor bilen var mı ben acemi olarak hiç anlamıyorum. İnşallah bir an önce covidden kurtuluruz 1 insanımız dahi vefat etmez.

3.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    Ben anlamıyorum bu kapanma meselesi ile gıdaların yükselmesini. Ne yani kapanınca 3 öğün yerine 5 öğün mü yiyeceğiz. Neden böyle oluyor bilen var mı ben acemi olarak hiç anlamıyorum. İnşallah bir an önce covidden kurtuluruz 1 insanımız dahi vefat etmez.

İnsanlar evde durunca daha fazla yedikleri bir gerçektir. Daha çok öğün değil ama daha fazla tüketirler.

Evde daha çok yemek yapılır bu da daha fazla yağ , şeker , un , et vesaire tüketimi demektir.

Aslında haklısınız bunun bir gerçek payı olsa idi gıda şirketlerinin 2020 ciroları uçardı ama bu işler tamamen psikoloji işidir. Kapanma olacaksa gıda al gibi bir psikoloji yerleşti yatırımcı arasında. Yoksa bence de finansal olarak çok getirisi yok.

Ama mesela bedelsiz sermaye artışının da finansal olarak kuruş getirisi yoktur şirketlere ama bir şirket bedelsiz sermaye artışı yapacağım dediğinde , oran da yüksekse , hemen hisse tavan tavan gider. Halbuki şirketin ne satışları ne de net karı artar bedelsiz sermaye artışında ama hisse tavan tavan gider.

Borsa tamamen algı ve psikolojiye döndü son yıllarda.

4. Bu tedbirlerle vakalar çocuk m sınırlı düşer.fakat gıdalar için bu durum olumlu olur.

5. Emirhan Bey rica etsem kapanış ile ilgili görüşlerinizi paylaşırmısınız.Düzeltme devam edermi sizce.Bugün 26 ortalamanın altında kaldık ve hacimli düzeldik.

6. Gıdalar fena olmuş bugün.
    Ülker PD/DD 1.32
    Petun PD/DD 1.4

Artıda kapatabilirdik aslında bugün.Zaten ucuzuz sektöre göre.

7.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Emirhan Bey rica etsem kapanış ile ilgili görüşlerinizi paylaşırmısınız.Düzeltme devam edermi sizce.Bugün 26 ortalamanın altında kaldık ve hacimli düzeldik.

Hocam zaten bu kapanma kararları olmasaydı da bir düzeltme olacaktı. Bugün düzeltme yaptık diye düşünelim.

Alınan kararlar kısmı kapanmayı gösteriyor , düzelme olmazsa tam kapanma da gelecek gibi. Bu kararlar bence yarın gıdaya alım getirir.

Yarın daha dengeli ama pozitif seyredeceğimizi düşünüyorum. Ama bu karar psikolojisinden kurtulmak lazım. Bizim hissemiz zaten ucuz ve beklentili.

Bundan sonra daha çok iç dinamiklerle ve beklentilerle hareket edeceğiz sanırım. Bu da tekrar 27 üstünün deneneceğini gösterir 2-3 iş günü içinde.

Bekleyelim görelim.

Sayfa 455/607 İlkİlk ... 355405445453454455456457465505555 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •