Special Days Image
Sayfa 457/607 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507557 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 3,649 - 3,656 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku

Tabiikide haklısınız tek bir kıyas doğru olmaz.Daha öncede ayrıntılı paylaşmıştım gıda şirketlerinin rasyolarını.İkiside sektör ortalamasının altında kalmış benim gözümde tercih edilebilir hisseler olduğu için hızlıca yazdım.Ben tercihimi Petun dan yana kullandım.

Sn.Toibek, Ülkere yatırım yapan emeklilik fonlarının,yatırım yaptığı meblağın yarısı kadar ile Petun`a da yatırım yapmasını dilerim.

Ülker

Petun

Hazır konusu açılmışken Petun bilançosunda gözüken 70 milyon kredi borcu Yaşar holdinge ait ve faizi Yaşar holding ödemektedir.Petun bu durumdan maddi olarak etkilenmemektedir,manevi olarak etkilenmektedir.Rasyolara detaylı bakmakta yarar var dediğiniz gibi.

Her iki şirkette ederinin altında şirketler olduğu için yatırımcısı herdaim rahat olur

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Tahta al aşağı atmak için elinden geleni yapıyorlar, su akar yolunu bulur

3. Satanlar çok yanlış yaptı. Bu hisse 4-5 PD/DD oranında yada 25-30 F/K seviyesinde işlem görmüyor ki , kapanma olmadı diye diğer gidalarla aynı kefeye konsun.

Zaten mevcut fiyat çok ucuz. Satanlar pişman olur yakında. Biz yolumuza bakalım. 20 gün içinde hem temettü hem de bilanço var. Görelim bakalım ne olmuş 2021 ilk 3 ay.

Sermaye artışı konusunda çok ümidim yok ama olsa süper olur.

4. Peki Emirhan 06 neden diğer hisseler gibi hareket ediyor olabilir? Küçük yatırımcıyı sındırma politikası mı olabilir ne hissediyorsun bu haraketlerinden

-Hiçbir şey bilmiyorum yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    Peki Emirhan 06 neden diğer hisseler gibi hareket ediyor olabilir? Küçük yatırımcıyı sındırma politikası mı olabilir ne hissediyorsun bu haraketlerinden

-Hiçbir şey bilmiyorum yatırım tavsiyesi değildir.

yok hocam tamamen algı ve psikoloji. Diğer gıdalara satış geldi bize de gelir herkesten önce biz satalım psikolojisi. Herkesten önce ve yüksekten biz satarız gerekirse alttan alırız psikolojisi.

Borsa malesef böyle irrasyonel işlerin döndüğü bir yer oldu. Mesela Uluun yükselir bize alış gelir halbuki bizim adımızda Un var fakat Un işi yapmıyoruz biz. Bazı unlu mamuller satıyoruz ama Uluun gibi direk un üretimimiz yok.

Ama oraya alış gelir bize de gelir , oraya satış gelir bize de gelir. Borsada böyle algılar vardır hep. Sektörel hareketler olur. Halbuki bu tip hareketlerde kurunun yanında yaş da yanıyor.

4-5 PD/DD oranındaki şirketi de satıyorlar bizim gibi 1,4 olanı da. 30 F/K oranındaki şirketi de satıyorrlar bizim gibi 11 olanı da.

Sonra düzelir bu durum ama bu tür panik alış yada satış olan günlerde bu tür saçmalıklar olur

6. Petun'a bodoslama atlayan kısa vadeli radarcı yatırımcı ve Çılgın Tahtacı Bey.

7. Bir süre takibi bırakmak lazım.Çılgın Tahtacı Bey ve saz ekibine mesaj:İllaki birileri potansiyeli fark edecektir.

8. Yarın ayın 15'i ve kısmet olursa karınca kararınca almaya devam.

Sayfa 457/607 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507557 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •