Sayfa 467/607 İlkİlk ... 367417457465466467468469477517567 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 3,729 - 3,736 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Buraya yazayım dursun bu kapanma 19 Mayıs haftasını da kapsar bitimine yakın...

2. Şu piyasa şartlarında ilk etapta 30 u görsün benim için fazlasıyla yeterli.

3.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Geçen seneki 7 liradan 32 liraya gidişteki tek etken kapanma değildi. Onun da etkisi vardı ama bunun yanında , Yaşar Holdingin 250 milyon dolarlık borcu ödemesi ve PETUN'un 50 milyon dolarlık kefaketinin sona ermesi ve çok iyi gelen bir 3 aylık bilançonun da etkisi oldu.

Yani bu 3 etkenle hisse 3-4 katına çıktı geçen sene 1 ay içinde ama o zaman bile ancak olması gereken değere ulaşmıştı. Çünkü 2018-2020 arası gerek borsanın kendi krizlerinden gerekse Yaşar Holdingin özel sorunlarından dolayı , Yaşar hisseleri olması gerekenin üçte bir fiyatlarına düşmüştü zaten.

Yani 3 katına çıkınca ancak ederine gelmişti geçen sene. Ama o zamanlar endeks 80 bin seviyesindeydi Petun 32 lirayı gördüğünde.

Oysa şu anda endeks neredeyse % 70 daha primli ama PETUN % 20-25 daha ucuz .

O yüzden kapanma olsa da olmasa da bu hisse ucuz zaten. Kapanma ile gıdalara alım gelir bundan faydalanırız. Ama tabii ki geçen seneki gibi 1 ayda 3 katına çıkma olmaz.

Ama bence hem yaklaşan temettü , hem yaklaşan iyi bir 3 aylık bilanço hem de kapanma etkisi ile TL bazında tarihi zirve olan 31-32 liralar görülebilir 1-2 hafta içinde.

Bu çarpanlarla bu endeksde zaten ucuz bir hissemiz var. O yüzden yükselmesi lazım 40 liralara kadar. Bu endeksde olması gereken yer 40 liralar ve hatta üstüdür. Ama maalesef tahtacı ne zaman isterse o zaman hareket edecek. Yada çok büyük yatırımcıların ya da fonların alıma geçmesi lazım.

Bakalım neler olacak görelim.
    İnşallah diyelim.. Net kar beklentiniz nedir? Bunun ne kadarının faaliyet karından kaynaklanacağını düşünüyorsunuz?
    OMAHALI

4. Genelde bilançoları hangi tarihte açıklıyor bilen var mı arkadaşlar

-Hiçbir şey bilmiyorum yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    İnşallah diyelim.. Net kar beklentiniz nedir? Bunun ne kadarının faaliyet karından kaynaklanacağını düşünüyorsunuz?

30 milyon civarı net kar beklentim var. 20 milyon civarı esas faaliyet karından , 10 milyon civarı iştiraklerden.

35 milyon da sürpriz olmaz eğer muhasebesel bir oyun yapmazlar ise.

6.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    Genelde bilançoları hangi tarihte açıklıyor bilen var mı arkadaşlar

-Hiçbir şey bilmiyorum yatırım tavsiyesi değildir.

genelde son tarihe yakın açıklar.

Son tarih 10 Mayıs.

Herhalde 6-7 mayıs gibi açıklar

7.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    30 milyon civarı net kar beklentim var. 20 milyon civarı esas faaliyet karından , 10 milyon civarı iştiraklerden.

35 milyon da sürpriz olmaz eğer muhasebesel bir oyun yapmazlar ise.
    E mailde bağımsız denetim kuruluşları denetlemektedir diyor sayın yatırımcı ilişkileri.

Hiçbir şey bilmiyorum yatırım tavsiyesi değildir.

8. Penguen tavan oldu bu niye olmuyor

Sayfa 467/607 İlkİlk ... 367417457465466467468469477517567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •