Sayfa 566/607 İlkİlk ... 66466516556564565566567568576 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 4,521 - 4,528 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Petun ihracat yapıyor mu abi bu dediğin ülkelere?

-Hiçbir şey bilmiyorum yatırım tavsiyesi değildir

2.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    Petun ihracat yapıyor mu abi bu dediğin ülkelere?

-Hiçbir şey bilmiyorum yatırım tavsiyesi değildir

PETUN'un zaten normalde ihracatı çok az. Suudi Arabistan ve Mısır asıl Pınar sütün iyi pazarları. Bu 2 pazara tekrar eskisi gibi ürün satması olumlu etkiler şirketi.

Pınar sütün yıllık 40 milyon USD civarı ihracatı var ama Suudi Arabistan ve Mısıra son 1-2 senedir çok mal satamıyor. Onun yerini Çin doldurdu. Şimdi Suudi Arabistan ve Mısırın tekrar devreye girmesi ile ihracatı 50 milyon dolara dayanır.

PETUN da bu hisse hareketinden yararlanır çünkü sonuçta bunlar grup şirketi ve beraber hareket ediyorlar. PETUN'un da en azından bu ülkelere 300-500 bin dolar ihracatı olur. Ama asıl katkı süte olacak. Sütün hisse fiyatı yükselirse bundan et de nasiplenir psikolojik olarak.

3. Borsa neyden çekiniyor şu ara neden tadı yok

4.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    Borsa neyden çekiniyor şu ara neden tadı yok

PPK toplantısını bekliyor. Faizleri düşürürlerse , USD yukarı gider , bu da yabancıyı tedirgin ediyor.

Bir de Çin'de bir gayrimenkul şirketinde kriz var.

2008 senesinde Amerika'da 2 devlet gayrimenkul şirketinde mortgage krizi çıkmıştı da her taraf toz duman olmuştu. Piyasa onu hatırlıyor muhtemelen.

Çarşamba perşembeye kadar hem PPK kararı çıkar hem o krizde daha belirgin gelişmeler olursa önünü görecek borsalar. Ama şimdi belirsizlik var onu satıyorlar.

Sadece biz değil her yerde düşüş var borsalarda.

5. Bu şirketin performansının ne faizle, ne emlakla zerre alakası yok, ama genel düşüş olunca bu da nasibini alıyor.
    YTD

6.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Rutin aylık 200 liralık alımımı yaptım.. 15.76 /14.58 önem verdiğim seviyeler..ara alım için 15,76 yı her gün pasifte bekliyorum.. Maalesef kayıp Bi sene.. Umarım bayramdan sonra toparlanır
    Sizin alıma çok az kaldı.

7. Kağıtta yabancı yok diyoruz borsa ile birlikte buda düşüyor KY yüksek maliyet var hadi bekliyor herkes peki kim bu fiyatlardan malını satıyor neden satar? Tahtacı demeyin Tahtacı neden elindeki malı bu fiyatlardan satsın..Bende satmayacağım kesinlikle bu zamana kadar hiç zararına satmadım aldığım hisseyi yeri geldi bi kaç sene bekledim yinede satmadım..

-Hiçbir şey bilmiyorum yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 566/607 İlkİlk ... 66466516556564565566567568576 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •