Sayfa 576/607 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 4,601 - 4,608 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Umarım 24-25 TL çanak çıkışı devam etmekte.

Diğer Pınar grubu şirketlerinin iyi olmayan bilançoları

PETUN biraz frenlese de iyi satış, karlılık ve temettü politikası

ile hisse eski fiyatlarına gelecektir.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Küçükandonyadis Yazıyı Oku
    Bugünkü duraksama anlamsız, hareket yapması lazım bilene alım fırsatı veriyor

...........

3. Çok şükür sonunda biraz toparladı, maliyetime çok az kaldı. İnşallah yükseliş devam eder de artık kâra geçeriz. Yeşil rengi özledik

4. yaklaşık 1 sene sonra! alttaki göstergede kesişme gerçekleşti..

inşallah spek fake falan yapmaz da (çünkü yapmaması lazım) tekniğin hakkını verir artık.

5. Petun gıda değil mi ya,herkes nereye bu nereye kaç seanstir uluun 5 den 7 ye koştu bu daha nerde

6. Aylar sonra yeşile döndüm çok şükür. Bugün maliyeti geçtim azda olsa karda kapattım. Umarım yükseliş devam eder de onca zaman beklediğimize değer.

7. Emirhan06 abi hiç sesin çıkmıyor

8.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    Emirhan06 abi hiç sesin çıkmıyor

Hocam görüşlerimizde ve şirket dinamiklerinde bir değişiklik olmadı. O yüzden her defasında aynı şeyleri söylemeyelim diye yazmıyorum.

Bir de başka bir hisseme daha çok odaklandım bu aralar. Orada da beklentilerim büyük ve oradaki haber akışı daha hızlı bu aralar.

PETUN , yeni varyantla beraber kısıtlamalar geri gelebilir diye , tüm gıdalarda olduğu gibi artmaya devam ediyor. Biraz sektörel bir hareket. Pınar süt buna ayak uyduramamıştı ama son 2 gündür o da iyi. Çiğ süt fiyatlarında bir artış olacak %40-50 arası. Bundan dolayı Pınar süt artıyor olabilir ama işin garip yanı çiğ süt Pınar sütün ham maddesi , yani maliyetleri artıyor ama sanki çiğ süt satıyormuş gibi artıyor. Bizim borsamız bazen böyle saçma fiyatlamalar yapıyor.

Bir ara ULUUN artınca PETUN da artıyordu isminde surf UN ibaresi geçiyor diye halbuki petun un üretmiyor hatta un bazı ürünlerde girdi olarak kullanılıyor.

Ama sırf isminde un geçiyor diye ULUUN'a endekslendi. Şimdi de çiğ süt fiyatı artıyor diye Pınar süt hareketli. Haluki maliyetleri artıyor ve bunu satış fiyatına birebir yansıtamazsa karlılığı düşecek.

Neyse konuyu dağıtmayalım. PETUN her daim sağlamdır fazla söze gerek yok.

Sayfa 576/607 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •