Sayfa 604/607 İlkİlk ... 104504554594602603604605606 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 4,825 - 4,832 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Öncelikle bilanço kötü değil kötü diyen arkadaşlar klasik kopyala yapıştır yapıp enflasyon bu kadar karlılık şu kadar diyip kestirip atmakla o iş olmuyor . Kaç taneniz faliyeti raporunu okudu kaçınız karın hangi kalemlerden nerelerden geldiğini söyleyebilir yada borçlanmayı giderleri ,işlenmeden atmak kolay .. Petun tahtası yıllardır bi grubun elinde ve bunu ilk kez buradan yazıyorum herkeste anlayacak bir kaç ay sonra bu elindeki grubun milyonlarca mal kaptırdı ve artık top el değiştiriyor tabi bunlar son çırpınışları hisse Allah’ın izniyle biraz daha toplandıktan sonra başka boyutlara zaten gidecek . Konuyu saptırmadan bilançoya gelince bilanço kötü değil dediğim gibi ama çok iyi de denemez . Gıda şirketlerinden de öyle mükemmel bilanço gelmez bu dönem ..
    azıcık aklı olan zaten hissenin nereye gideceğini kestirir sabır acıdır meyvesi tatlıdır sabredin güzel günler yakındır

2.  Alıntı Originally Posted by Poyraz36 Yazıyı Oku
    Öncelikle bilanço kötü değil kötü diyen arkadaşlar klasik kopyala yapıştır yapıp enflasyon bu kadar karlılık şu kadar diyip kestirip atmakla o iş olmuyor . Kaç taneniz faliyeti raporunu okudu kaçınız karın hangi kalemlerden nerelerden geldiğini söyleyebilir yada borçlanmayı giderleri ,işlenmeden atmak kolay .. Petun tahtası yıllardır bi grubun elinde ve bunu ilk kez buradan yazıyorum herkeste anlayacak bir kaç ay sonra bu elindeki grubun milyonlarca mal kaptırdı ve artık top el değiştiriyor tabi bunlar son çırpınışları hisse Allah’ın izniyle biraz daha toplandıktan sonra başka boyutlara zaten gidecek . Konuyu saptırmadan bilançoya gelince bilanço kötü değil dediğim gibi ama çok iyi de denemez . Gıda şirketlerinden de öyle mükemmel bilanço gelmez bu dönem ..
    azıcık aklı olan zaten hissenin nereye gideceğini kestirir sabır acıdır meyvesi tatlıdır sabredin güzel günler yakındır
    Güzel yazmışsınız.
    Yatırım fonları 4-5 milyon lot toplamışlar geçtiğimiz aylarda.Eğer belli bir gruptaysa hisseler,ciddi mal kaptırmışlar tezinizi doğruluyor.
    Zaten sanırım hepi topu 17 milyon lot var dolaşımda.
    Fonlar ısrarla almaya devam ederse çok daha yukarılara gidebilir.1,5 milyar tl lik koca mac fonunun %7-8’i petundu eylül sonu itibariyle ekimde ne yaptılar bilmiyorum.(fonun internet sayfasında yazıyor)
    120 milyonluk almış olsalar 3-3,5 mio lot yapar yaklaşık.
    Kimseye yatırım tavsiyesi değildir yazdıklarım.
    Bilanço da çok kötü değil borçluluğu azaltabilirlerse çok daha iyi olur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,375
    kışa girerken et mi iyi olur süt mü ?
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

4. Öncelikle MAC ceosu haydar Acun beyi ben yıllardır takip ederim çok çok başarılı biri ve hep doğru ata oymamıştır ,o konuda Petun hamlesi onun ve yatırımcıları için umarım hayırlı olur ,hisseye gelecek olursak ben bazı şeyleri açık yazıyorum ki tereddütte olan inşalara azıcık ışık olur İnş .. hisse uzun yıllardır bi grubun elinde özellikle vakıf-garanti-iş gibi ana kurumlarda dağınık malları ile yıllardır bu tahtayı bi şekilde baskılamayı bezdirmeyi başardılar ilginçtir bu kadar sığ bi tahtayı bi şekilde alıp götürecek babayiğit çıkmadı bunlarında ekmeğine yağ bal sürüldü ama o devran kapanmak üzere Allah’ın izniyle .. şu an ısrarla fon ve fona geçen malların akibetini merak ediyorlar ve alışların kesilmesi için ısrarla satıyorlar ,bakınız bugün vakıftan satan arkadaş bizim bakkal Ali amca Veli abi değil o simsarın ta kendisi . İşi toparlayacak olursak sabır arkadaşlar hem o eski düzen değişecek hemde hisse Allah’ın izniyle çok güzel yerlere gidecek .. ben 2023 için o sene bu sene diorum .. pörtföyümün yarısı Petun ve diğer hissemdeki beklenti gerçekleşince tamamen petuna geçmiş olacağım ben ve çevrem ,herkes için hayırlısı olsun . Yine noktayı sabır acıdır meyvesi tatlıdır diyerek bitiyorum

5. Bu arada borçluluk içinde bir parantez açayım borçluluk petunun borcu değil Yaşar için borçlanıp Yaşara borç vermiştir . Yaşar grubunun arasında en borçsuz olanı Petun dur . Bilmeyen arkadaşların bilgisine

6. Petun yeni aldim ama satacam. Şu kadarini söyluyum. Bu adamlar lot dahi takip ediyorlar. Bu kadar lotu fonlara kaptirmalari da enterasan geliyor. Ayrica pinar et bildigimiz pinar, yeni yatirim yeni ürunler neredeyse yok, insan biraz gelişir kardesim. Konjukturde beyaz et varsa orayada biraz kayin. Zaten un sorunu varsa bir tane un fabrikasi al cok maliyetli seyler degil. Ama gida işinde titiz olmak zorundasin da yillardir piyasadasiniz bu isi sizdende iyi bilen kimse yok. Biraz ufkunuzu acin.

CPH2205 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Tavan

Hayırlı olsun tavan 63,85
    Dün marmara capital 75.000 lot daha alıp şirketteki payını %10’un üstüne çıkartınca bugünkü tavan şaşırtmadı.Kap yollamışlar bugün.Döviz bazlı 3,2 usd direnci kırıldı bugün sanırsam.
    Daha ne kadar gider,ya da daha gider mi göreceğiz bakalım.
    Hakkında hayırlısı olsun.
    Al sat tut tavsiyesi değildir.
    Emirhan06 üstat yorum rica ediyorum hocam hep dedin yıllarca sen bu kağıdı…

8.  Alıntı Originally Posted by Kandinsky Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun tavan 63,85
    Dün marmara capital 75.000 lot daha alıp şirketteki payını %10’un üstüne çıkartınca bugünkü tavan şaşırtmadı.Kap yollamışlar bugün.Döviz bazlı 3,2 usd direnci kırıldı bugün sanırsam.
    Daha ne kadar gider,ya da daha gider mi göreceğiz bakalım.
    Hakkında hayırlısı olsun.
    Al sat tut tavsiyesi değildir.
    Emirhan06 üstat yorum rica ediyorum hocam hep dedin yıllarca sen bu kağıdı…
    Selamlar bilanço ne zaman açıklanacak bilgisi ve kar tahmini olan var mı ?

Sayfa 604/607 İlkİlk ... 104504554594602603604605606 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •