Sayfa 92/607 İlkİlk ... 42829091929394102142192592 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 729 - 736 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

ZARARMI ÖNÜNE DE EKSI
    YOK

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
     Alıntı Originally Posted by terzico Yazıyı Oku
    ZARARMI ÖNÜNE DE EKSI
    YOK

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    KAR ETMİŞ
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Maalesef bilanço hoş durmuyor. Fiyatın gidişinden belliydi gerçi

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Canım petun'u sırf birilerine yalakalık yapıcaz diye ne hale getirdiler. Yazıklar olsun...

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    Esas faaliyet karının düşmesi de hoşuma gitmedi ama...sonradan baktım.
    Şunu unutmayalım , çakal uyanık patronlar heleki PETUN patron senedi... Yani bilançoda istediği gibi kalem oynatır... Yani şirket içi ticari işlemler arasında geçen sene çamlı yem den alınan ürünleri düşük gösterip , ana şirket karını yüksek göstermiş olabilir... Bu yılda çamlı yem den pınar et e tedarik edilen malların bedelini yüksek gösterip , çamlı yem in karını yüksek gösterip , ana şirket karı düşmüş gibi göstermiş olabilir? bizim ülkede çakal patronlar varken uyanık olmalıyız....

Sonuçta baktığımızda 19.5 milyon tl kar var ortada.... borcu olmayan ve her sene ürün çeşitliliğini artan bir şirketten bahsediyoruz... Yani birileri bilançoyu olumsuz göstermek maksatlı bu tip bilanço makyajı yapmış olabilir.... Bakanlar sözde brut kar marjında düşüş görücek .... Ama bir gerçek varki , zaten kendi iştiraki ve yine ürünleri aldığı Çamlı Yem besicilik de kar ederek ona 7 milyon tl lik kar desteği sağlamış.... Yani söylediğim gibi bilanço çakallığı olabilir.....

-------------------------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir....

6. bilanço ve temettü hayırlı olsun sabırla bekleyen yatırımcılara...valla seneler sonra ilk defa temettü den gelen para ile alım yapmadım bekliyorum haziran temmuz gibi alım yapacam nasipse...

7. haziran temmuz gibi alım yapacaktım ama hisse benim alış noktama yavas yavas geldiginden 8,67 den ufak bir miktar alım yaptım...düşerse biraz daha alım yapacam...saygılar tüm ortaklara...

8.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    OBO formasyonu oluşuyor,3 aylık bilançoda bozulma olursa 8'in altına gelebilir....
    Grafik yapıştırmayı bilmiyorum,ama OBO'ya 27 martta dikkat çekmiştim,8'in altına gelmese de bir miktar daha düşecek görünüyor.Ben de haziran girince uygun olursa alacağım.

Sayfa 92/607 İlkİlk ... 42829091929394102142192592 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •