Sayfa 459/607 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 3,665 - 3,672 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1.  Alıntı Originally Posted by Küçükandonyadis Yazıyı Oku
    Yukarı yavaş yavaş ama aşağı verirken satış fırsatı dahi vermiyor, speğin karakteri bu yapacak bir şey yok bu yüzden acele edip o vermeden siz verin demiştim.

Hocam bu sektörel bir hareket bu tahtaya özgü birşey değil. Yükseliş de öyleydi düşüş de. Uluun , Penguen , frigo , Tat gıda , Pınar süt , yaprak süt , PETUN , Tukaş hepsi benzer hareketler yaptı. Kimisi çok yükseldi son 10 günde o yüzden 2 gündür çok düştü , kimisi az yükseldi az düştü ama hepsi paralel hareket etti.

Biz de göreceli çok yükselenlerdendik. Sonuçta 1 haftada 22 liralardan 27,50 görüldü tüm borsa düşerken yada yerinde sayarken.

Yani dünkü ve bugünkü dişüşü tahtacı yapmadı belki mal bile toplamıştır. Bunu panik yapan kısa vadeci KY yaptı. Herkesten önce ben satayım , kimse vermeden ben vereyim psikolojisi. Bugün bu psikoloji ile panik yapıp satanlar , birkaç gün sonra yukarı hareket olursa aynı psikoloji ile panik alım yapacaklar.

2.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Hocam bu sektörel bir hareket bu tahtaya özgü birşey değil. Yükseliş de öyleydi düşüş de. Uluun , Penguen , frigo , Tat gıda , Pınar süt , yaprak süt , PETUN , Tukaş hepsi benzer hareketler yaptı. Kimisi çok yükseldi son 10 günde o yüzden 2 gündür çok düştü , kimisi az yükseldi az düştü ama hepsi paralel hareket etti.

Biz de göreceli çok yükselenlerdendik. Sonuçta 1 haftada 22 liralardan 27,50 görüldü tüm borsa düşerken yada yerinde sayarken.

Yani dünkü ve bugünkü dişüşü tahtacı yapmadı belki mal bile toplamıştır. Bunu panik yapan kısa vadeci KY yaptı. Herkesten önce ben satayım , kimse vermeden ben vereyim psikolojisi. Bugün bu psikoloji ile panik yapıp satanlar , birkaç gün sonra yukarı hareket olursa aynı psikoloji ile panik alım yapacaklar.
    Bu açıdan haklısınız emirhan bey tabi ki sektörel olarak şelale düşüşler gördük.
    Ben şöyle düşünüyorum ki Petun ralli yapacaksa bu ralliyi pandemi, kısıtlama veya diğer gıda hisselerine ayak uydurarak yapmayacak.

Bir gün eğer gidecekse bağımsız şekilde hareketine başlayacak ve gidecek. Toplu şekilde peşinden takılırcasına yaptığı hareketler bizi ihya etmez.

3.  Alıntı Originally Posted by Küçükandonyadis Yazıyı Oku
    Bu açıdan haklısınız emirhan bey tabi ki sektörel olarak şelale düşüşler gördük.
    Ben şöyle düşünüyorum ki Petun ralli yapacaksa bu ralliyi pandemi, kısıtlama veya diğer gıda hisselerine ayak uydurarak yapmayacak.

Bir gün eğer gidecekse bağımsız şekilde hareketine başlayacak ve gidecek. Toplu şekilde peşinden takılırcasına yaptığı hareketler bizi ihya etmez.
    Kesinlikle bağımsız hareket etmesi gerektiğine inanıyorum.Bazı fırsatlar 3-4 yılda bir denk gelir.
    Değerini bilmek gerekir.
    Radarıma girdi 5dk sonra radarımdan çıktı 5dk sonra radarıma tekrar girdi mantığı çoğunlukta olduğu zaman hisseye yön verende bu çoğunluk oluyor.
    Hızlı çıkışı kullanıp trade edebilen ov cileri tebrik ederim.
    Çok takipçili hesaplar geçen hafta gıdalara yönelince, sektörde zaten dönemsel beklenen harekete,ramazan ve corona tedbirleri eklenince karmakarışık bir durum oluştu.

Aklıma gene o söz geldi son iki gün olan hareketten sonra.

"shoot first ask questions later"

Tahtacı Bey'e dikkat et mal kaptırma uyarısında bulunmak mahcubiyettir.
    Bu adamlar her zaman 10 adım öndedir.Ve aylar sonraki hangi beklentinin sırada olduğunu çok iyi tahmin ederler.Sonraki dönemlerdeki enflasyon oranını,faiz oranını,özsermaye karlılığını,bunların birbirine oranı,fiyat kazanç oranını vs iyi tahmin ederler.Fakat en fazla ben kazanayım,kimse kazanmasın isterler.

Uv olmak iyidir.Sabır ister.
    Borsadan hisse aldıysanız hayatınızdan keşke kelimesini çıkarmanız gerekir.
    Keşke satsaydım,keşke alsaydım,keşke satmasaydım,keşke almasaydım sözleri sizi yorar strese sokar,psikolojiniz bozulur.Sağlığınız risk altına girer.
    Uv olmakta yarar var her zaman.Ama doğru yerde doğru zamanda olmak şartı ile.Doğru zamanı yanlış seçmiş olabilirsiniz bu çok sorun değil benim gözümde.Doğru yerde olmak daha önemlidir benim için.
    Nasipten öteside yoktur.Herkes için hayırlısı olsun.

Tahtacı Bey bayramda bir bayram şekeri dağıtırsın artık,hep bana hep bana olmasın lütfen.😃

4. Maaştan aldım attım kenara.Düşsede düşmesede öteki ayda alacağım inşallah.

5.  Alıntı Originally Posted by Küçükandonyadis Yazıyı Oku

Kurunun yanında yaş da yanıyor derken bunu kastediyorum zaten. Sektörel hareketlerde tüm sektör hisseleri beraber hareket ediyor aşağı yada yukarı.

Halbuki bunların içinde zararda olan var , öz sermayesi eksi olan var , PD/DD oranı 10 olan da var 1 olan da var , F/K oranı 100 olan da var 7 olan da var.

Bu kadar farklı rasyolara sahip olan hisselerin beraber hareket etmesi rasyonel bir yaklaşım değil.

O yüzden evet haklısınız PETUN , Pınar süt gibi ucuz kalan hisselerin daha bağımsız hareket etmesi lazım. Bu da olacak İnşaallah ama biraz haber akışı laızm. Bir de güzel bilançoların devam etmesi lazım.

6. Tahtacı Nuri Alçoyu aratmıyor,15 gün sonra temettüylende alırız sıkıntı yok.

7. 24.20 destekten uzaklaşması.lazim ama uzaklasamiyor.muhyemel.kirabilir.fakat küçük hisselere bakın garanti ve bankalarla endeksi yutup mal veriyorlar .peki neden.cunku tam.kapanma gelecek çare yok.bu tedbirlerle vaka sayıları istenilen seviyeye yaz ortası belki düşer buda turizmi öldürür.daha öncede yazdım ben filyasyon ekibindeyim.durum hiç iç açıcı değil.mutasyon fena yayılıyor.gec olmadan ramazan fırsatını değerlendirmeliyiz ve tam kapanma yapmalıyız.yoksa bu senede turizmi unutun.tam kapnmanin zararinin en az 100 katı zarar bizi bekler.haftaya muhtemel gıdalar bu beklentiyi almaya başlar.

8. Petunda kademe analizi iyi görünmüyor altlar çok dolu bu sebeple 23.5akabinde 22.5 görülebilir fakat teknik o arkadaslar daha iyi bilir.ben teknik o değilim.

Sayfa 459/607 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •