Sayfa 169/607 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Ben yanlış mantık kurdum haklısınız arkadaşlar.. Bu kansızlarda 250 milyon değil 2,5 milyar euro da vardır.. Bakalım vadesi gelince yabancıya yan çizebilecek mi..batıyoz ayağına sütle beraber ne kadar da aşağı çekebilir bilmiyorum.. Ben 300 liralık almaya başladım her ay ama kriz böyle Bi şey hala nasıl bilançolarında katakülle yapmıyo şaşıyorum..
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

2. o borç ödenmez ki iki kere refinans yaptı yine yapacak ama faizler çok yüksek şu anki tahvil bile yerlerde sürünüyor 2020 yi beklemez 2019 netleşir olay

3.  Alıntı Originally Posted by Rowing Yazıyı Oku
    o borç ödenmez ki iki kere refinans yaptı yine yapacak ama faizler çok yüksek şu anki tahvil bile yerlerde sürünüyor 2020 yi beklemez 2019 netleşir olay
    Şirketleri bu fiyattan satmayı göze alamaz.. BU faizlerle roll etmez artık.. Mecbur şahsi servetlerini bi şekilde ortaya koyacaklar
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

4.  Alıntı Originally Posted by Rowing Yazıyı Oku
    emirhan petun tek başına kimse almaz petun pnsut pinsu çamlı yem ve pazarlama tek kalemde satılmalı ki bi anlamı olsun ayrıca tahvilin ödenmesini kimse beklemiyor zaten beklentimiz yeni bir tahvil ile refinans yapması bu yönde açıklama rahatlatır öncelikşe petunu kısmende onstu diğerlerini konuşmaya getek bile yok bitikler zati

Tüm şirketlerin kurumsal kişilikleri ayrı ayrı. Pınar sütde PETUN hissesi , PETUN'da Yaşar Birleşik Pazarlama ve Çamlı Yem"in hisseleri var. Evet herşey iç içe geçmiş durumda ama yine de bir formülasyon ile PETUN tek başına satılabilir. Pınar markası ortak olarak kullanılıyor süt ve su ile ama şirket kurumsal olarak ayrı bir statüye sahip.

Yani satmak istedikten sonra mutlaka formülü bulunur. Marka da kullanılmaya devam eder bunun için belki bir isim hakkı bedeli öder yeni patron ama dediğim gibi istenirse yapılır bu.

Yada Yaşar elinde bulunan %55 PETUN hissesini ve Pınar Sütün elinde bulunan %12 PETUN hissesini yeni patrona devrederken , PETUNun elinde bulunan Çamlı yem , Yaşar Birleşik Pazarlama ve diğer küçük iştirak hisselerini geri alır ve üstüne belli bir para alır. Marka kullanım bedeli olarak da her sene ciro üzerinden belli bir oran almaya devam eder. Dünyada bunun örnekleri var.

Yani profesyonel bir şirket bu değerlemeleri yapar ve değer belli olur. İstenirse bu halledilir ve PETUN tek başına da satılabilir.

Ama benim de tahminim ve daha yüksek ihtimal olarak gördüğüm , Yaşar Holding holdinge bir ortak alabilir. Yani Yaşar Holdingin sahip olduğu herşeye ortak olacak bir işlem yapabilir. Yani Yaşar Holdingin azınlık hissesini , yönetimi tam olarak bırakmayacak şekilde ( %30-40 gibi ) satabilir yada sermaye artışı yaparak , yeni ortağa belli bir bedel üzerinden arttırılan sermayenin satılmasıyla ksaya para konulabilir ( Aselsan bunu yaptı ama borsada yaptı. Yaşar Holding borsaya kote olmadığına göre , o da normal sermaye artışı ile bunu yapabilir ).

Yani yeter ki o parayı verecek birisi bulunsun , gerisi kolay halledilir.

5. şahsi servetleri olduğunu sanmıyorum ayrıca petun'u tek başına kimse almaz olay hisse devri değil o halledilir ama üretimi ve dağıtımı nasıl yapacak alan kişi çamlı yemide almalı pazarlamayıda almalı yoksa maliyeti çok artar alıcının tabi yerleşik dağıtım ağı olan bir alırsa başka tabi de

6. 220 EUR Bont. borcunu
    Çeviremeye bilirim?
    Diye insanlar kafa yoruyor.
    insanlar Parasıyla Resmen
    Rezil Oluyor.
    Bana Ne yaaaa ister Borcunu cevirsin isterlerse çevirmesin
    böyle hayat mı olur.
    isterse de batsın.
    böyle borsa olmaz.
    böyle yatırım olmaz.
    bu resmen işkence
    Y.T.D İRONİ bu yazı
    bu benim yorumum kimseyi bağlamaz.
    herkes birey

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. yasarh tahvili can sıkıcı noktalarda geziyor artık 60.125 oldu 104 den geldi buralara kadar
    zarar beklenir ama bu tehlikeli olmaya başladı

8.  Alıntı Originally Posted by Rowing Yazıyı Oku
    yasarh tahvili can sıkıcı noktalarda geziyor artık 60.125 oldu 104 den geldi buralara kadar
    zarar beklenir ama bu tehlikeli olmaya başladı
    Üstad nerden bakabiliriz bu tahvilin fiyatlarına ?

Sayfa 169/607 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •