Sayfa 273/607 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 2,177 - 2,184 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. PETUN'U BMD model portföyüne eklemiş hemde 8 li fiyatllardan, uzun zamandır takip ederim bir ara ekleyip çıkarmışlardı ben çıkmadım iyi ki de çıkmamışım, zaten artık aldığım hisseyi satmama kararı aldım... 8 li fiyatlardan model portföye eklemişlerse bir bildikleri vardır herhalde, 3. çeyrek karı olumlu fiyatlandı 4. çeyrek de güzel gelirse tabi işler bambaşka olacaktır...
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

2. Defter değeri 12,5 TL. Dokuz aylık karı sürpriz ve çok yüksek geldi. Buralarda niye bekler anlayamadım. Karı yüksek olduğu için , normalde defter değerini de geçerek 15 TL. lere yükselmesi gerekirken , 8,07 TL. de , hindi gibi düşünüp bekliyor.

Bu speklerde hiç kafa yok. Sadece para var. Kafa olsa ,dandik dundik hisseleri toplayıp duracaklarına , bunu toplarlardı.
    Son düzenleme : By Akıl; 11-11-2019 saat: 17:34.

3. Sermaye

43.335.000,00
    Öz Sermaye

539.868.386,00
    Defter Değeri

12,46
    Fiili Dolaşım Oranı

33,15
    Piyasadaki Senet Sayısı

14.365.552,50
    Piyasa Değeri / Defter Değeri

0,65
    Fiili Dolaşımdaki Hisse Sayısı

14.365.553
    Mali Tablo Dönemi

2019-9
    En Son Dönem Karı

31.617.051,00
    İşlem Gördüğü Pazar

1. Ulusal Pazar

Bu günkü kapanış fiyatı 8,03 TL..... Yukarı potansiyelini , verileri incelediğimizde , görebiliriz.

4. biraz dinlensin sakıncası yok benim portföyde %41 artıda yılbaşından bu yana da %56 artmış... tabi isterlerse 9,2 lere kadar yolu açık ama yükselip şelale olacaksa hiç yükselmesin daha iyi... kar eden borcu az ve düzenli temettü veren bir şirket neticede, değerini muhakkak bulacaktır.. son çeyrekte de güzel bir kar gelirse temettü miktarına da olumlu etki edecektir... ama buna rağmen yüklü almak yerine yeni girenler veya girecek olanlar temkinli olarak girmeliler.. düzeltmeler gelebilir.. ben her zaman %50 nakit-altın şeklinde alım yapıyorum mesela, düşerse daha ucuza alırız yükselirse de sıkıntı yok zaten... nakit gücü olmayan yatırımların riski oldukça yüksek oluyor genelde...
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

5. Yüksek kar bunda ,düzenli ve yüksek temettü bunda , defter değerinin neredeyse yarısından işlem gören bu , borcu oldukça az olan bu..... Öyleyken , cambaza bak , misali , başka hisseleri yükseltip , bunu gözden kaçırıyorlar. Sabretmek lazım. Orta ve uzun vadede , şimdikinin 2 katı fiyatı olan, 16 TL. leri , hatta daha da yukarıları görmesi hiç de sürpriz olmaz.

6. sütçünün yoğurtçunun etine güvenirsen içinden kurt çıkar mınıyım buda bana ders olsun
    Herkeş Hayin herkeş düzenbaz

7. Bu gün , hisseyi biraz gevşettiler , ben de fırsattan istifade , 7,96 TL. ortalama ile , 5000 Adet hisse kaptım.
    Millet , aşırı yükseltilmiş ve hala yükseltilen , andik dundük hisselerin peşinde giderken, ben güvenli limanı seçtim. Her yönüyle ,süper bir hisse olan Petun dururken, macera peşinde koşanlar, yanıldıklarını çok acı bir şekilde anlayacaklar maalesef..... İşlem hacmi az , doğru düzgün yükselmiyor diye hisseyi almayanların ileride pişman olacaklarını tahmin ediyorum. Genelde, böyle ucuz kalmış , değerli hisselerde bıktırma taktiği uygulanıyor. Uzunca bir zaman sonra , birileri hisseyi alıp, çok yukarılara götürüyor. Bu nedenle , bu tür hisselerde sabırlı olmak gerekiyor. Sabrı olmayan , bu hisseye hiç girmesin... Unutulmamalıdır ki , bedava peynir ancak fare kapanında vardır.
    Son düzenleme : By Akıl; 12-11-2019 saat: 21:41.

8. 5000 lot bu tahtada tek kalem alınmaz aman diyelim
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Sayfa 273/607 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •