Sayfa 232/607 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 1,849 - 1,856 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

Alıntı Originally Posted by Hisseci44 Yazıyı Oku
    endeksin düşüşüne petun yakalandım ,üstelikde fena yakalandım.
    dolayısıyla an itibari ile yakın takibimde olan hissede yaptığım çalışmadır .

bu çalışmanın tutarlılığına bu hafta açıklanacak bilançonun etkisi de epeyce fazla olacaktır sanıyorum .
    etkiden kastım elbette sadece pozitif yönlü değildir.

herkese bol kazançlar..

Alıntı Originally Posted by Hisseci44 Yazıyı Oku
    Herkese merhabalar,

Geçen hafta teknik analiz karalaması çalıştığım hisse ile ilgili beklentimi paylaşmıştım.
    Dün akşamda bilançosu gelen hissenin temel tarafındanda bir kaç şey söylemek isterim.
    43 milyon sermayeli petun 12 aylıkda 62 milyon gibi bir kar sağladıki hisse başına 1,43 TL gibi bir kazanç oluştu, 6 TL fiyatlı hisse için bu karlılık çok hemde çok başarılı.
    Ayrıca bu karlılık hissede sürpriz de değil son yıllardır sürekli bu rakamlar civarında kar sağlıyor, üstelik bu yıl krize rağmen geçen yıllardan daha fazla kar sağlamayı başardı.
    Neredeyse son 4-5 yıllık karı piyasa değeri kadar olan hissede pd 4 civarına indi , gıda sektörünün marka ve en sağlam şirketi olduğu halde en ucuz pd si oldu.
    Ayrıca son çeyrekte 20 milyon kar artışı da şirketin gelecek performansları ile ilgili çok güzel işaretler sağladı.
    Borç yükü hafif olan finansal borcu neredeyse sıfır olan şirkette mali yapıda fazlasıyla güçlü.
    Özetle temeli bence güzeldi son bilanço ile çok daha güzel oldu,
    Geçen yıl 59 milyon kar ile 12 TL civarında fiyat gören hisse bugün daha fazla kar ile 6 TL ise esasen söyleyecek çok da birşey yok .
    Geçen yıl alışılagelmişin dışına çıkarak temettü miktarını düşüren hisse Önümüzdeki günlerde tekrar 1 TL civarı temettü açıklar ise yeniden. Eski fiyatlarına hatta belki de üzerine hareketlenebilir.
    Sonuç olarak bence başlığın hak ettiği temel ve tekniğin buluştuğu bir hisse olmuş.
    Herkese bol kazançlar...
    ..............

http://www.hisse.net/topluluk/showth...52#post3214652
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

Alıntı Originally Posted by mhtakif Yazıyı Oku
    Bu tablonun faaliyet karı kısmında gösterdiği sonuçlar bence çok büyük yanılgıya neden olur.
    Özkaynak yöntemi ile değerlenen yatırımlardan payların kur farkı karı/zararı hariç olan faaliyet karları da petun faaliyet karı içerisinde değerlendirilmeli. Tablo bunu dikkate almıyor ve faaliyet karı sanki azalmış gibi bir görüntü ortaya koyuyor.
    Ben analizimde yıllık faaliyet karında bir azalma görmüyorum hem de yatırım faaliyetlerinden elde edilen 3.4 milyon gayrimenkul değer artışını hesap dışı tutmama rağmen.

Bu tablo anladığım kadarıyla , belli bilanço kalemlerine göre yapılan bir bilgisayar hesabından ibaret.

Sayın Hisseci44, eklediğiniz teknik formasyonu çizenler acaba karı önceden biliyorlar mıydı ?

Düşüşün fibonacci %50 dizeltme seviyesi 7,5
    %38.2 düzeltme seviyesi de 6.9

Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Sayın Hisseci44, eklediğiniz teknik formasyonu çizenler acaba karı önceden biliyorlar mıydı ?

Düşüşün fibonacci %50 dizeltme seviyesi 7,5
    %38.2 düzeltme seviyesi de 6.9
    Selam sn. parasever

paylaştığım çizim naçizane benim karalamam , eğer kastınız bu çizim ise
    evet kar ile ilgili beklentim vardı elbette ama bilgim yoktu tabii,

üstelik açıklanan kar beklentilerimi aştı...

ancak kastınız grafikleri bu hale getirenler ise,yani tahtanın sahipleri ise yüksek ihtimalle bekliyorlardır .

herkese bol kazançlar...
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

5. Terzico nerelerde bu arada, gören varmı

6. Ben 57-58 gelir diye düşünüyordum.şimdi petun geçmiş bilinço rakamlarına göre bu fiyatları hak ediyor muydu? hayır!bu gün de karda geçen yıla göre %5 artış var,yatay hasılat,kar vardır deyip fiyatı buralarda tutarlarsa şaşmam...ama benim gönlümde hak ettiği yer çok yukarılarda....

7. "Pınar Et <PETUN TI> 4Ç18’de TL20mn net kar ettiğini açıkladı (Operasyonel olarak beklentimizin altında)

Şirket için 4Ç net kar beklentimiz TL13mn düzeyindeydi. ? Şirketin TL165mn olarak açıklanan cirosu beklentimizin %4 altında kalırken, Pınar ET’in %9.7 olarak tahmin ettiğimiz FAVÖK marjı %6.7 olarak açıklandı
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

8. Beklenen kârlar.. şaşırtıcı değil,, sonrası önemli

Sayfa 232/607 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •