Alıntı Originally Posted by terzico Yazıyı Oku
Ben bu konuda mastır
yaptım.
senin dediğin olması gerek
filim işler.
senin Borc un varsa
bu borcu Araba lar makinalar binalar
Arsalar ödemiyor .
Tamamı bu borcu kazanacağı para ödüyor
oraya yazdığın öz sermaye
de ödemiyor.
bunlar hep fasa fiso
şirketler bedeli veriyor
kalan hiseler şirket
alıyor .
siz zanediyirmusunuz
şirket cebinde çıkarıp
para koyuyor.
para filan koymuyor.
koyuyormuş gibi yapıyor
heeeee
oraya yazıyor para koymuş
gibi siz bunları bilmesiniz
bunlar hep filim
keşke oyle olsa .
beni anlayan anladı.
y.t.d ironi bu yazı
bu benim yorumum kimseyi bağlamaz

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

valla masterı ne üzerine yaptın bilmiyorum ama bu işlerden anlamadığın besbelli.

Şirketler bedeli vermez. Bedelli sermaye artışı yaparlar.

Daha bedelli yazamıyorsun. Bunu daha önceki paylaşımlarında da yaptın. Hepsine teker teker baktım hepsinde bedeli yazmıştın. Yani bir dafaya mahsus bir hata değil. Bedelli yazmayı beceremeyen insanlara dert anlatıyoruz.

Biraz daha basit anlatayım.

Petunun toplam finansal banka borcu 5 milyon. Şu an kasasında bile 9 milyon var. Yani istese bugün bu borcu sıfırlar.

Kalan borç ise ticari borç yani mal aldığı tedarikçilerine olan borcu. Bu borç iş yapan her şirketde olur zatem. İş yapıyorsanız borcunuz olur alacağınız olur.

PETUN'un ticari borcu ile alacağı eşit sayılır. Yani tüm alacağını tahsil etse tüm borcunu öder.

Geri kalan tüm stok , makina teçhizat arsalar veasire ise net varlık olarak kalır. Bu da 520 milyon TL.

Yani hisse başına en az 12-13 lira borçsuz net varlığı olan şirketin piyasa değeri hisse başı 5 lira. Olay bu kadar basit anlayana.

Ama anlayabilen anlar gerisi master yaptım deyip şu basit hesabı bile yapamaz.

Sen anlat hocam eski yazılarına dön hiç umrumda değil.

Başla yine bu yaşarlara güven olmaz bunlar battı borcu ödeyemezler. Paranla reail ol borsa bitmiş herkes bedeli veriyor diye yazmaya devam et. Sana başarılar