Sayfa 328/607 İlkİlk ... 228278318326327328329330338378428 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 2,617 - 2,624 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

isme kayıtlı olduğu için bildirmek zorunda olduğu sadece 612 lotu satmak üzere bildirmiş bir yatırımcı,

612bin lot sanılmasın..

sorun yok ..
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

Herkese merhabalar,

bu tabloda petun un temel değerleri ve fiyat hareketlerini bir arada görmek istedim,
    2013 mart ayında fiyat 7,5 tl
    2013 yıllık bilançoda özkaynak 333 milyon yıllık kar 38 milyon iken fiyat 10;40

bundan 5 yıl sonra

2018 yıllık bilançoda özkaynak 553 milyon ve yıllık kar 62 milyon olduğu halde yani 2013 e göre neredeyse %70 daha yüksek özkaynak ve kar oluştuğu halde fiyat 7 tl ye gerilemiş ..

bana göre 2016 dan sonra her geçen gün çok daha iyi özkaynak varlığı ve karlılık oluştuğu halde ne yazık ki, fiyata yansımamış, bilakis fiyat geri gitmiş, hisse değer kaybetmiş, (belki de holdingin borcuna olan kefalet sebebi ile )

2019 da ise özkaynaklar 650 milyon ve iştirakde oluşan dönemsel yüksek zarar rağmen yıllık kar beklentinin altında olduğu halde 48 milyon kar gelmiş yani özkaynaklar 2013 e göre iki katına ulaşmış ve iştirak zararına rağmen oluşan kar 2013 den %30 fazla iken fiyat neredeyse 2013 fiyatında kalmış

yani 2014 10 tl fiyat gören hisse geçen yıllarda temeli daha iyi olduğu halde fiyat 6 yıl öncesinde kalmış

demek istediğim şu ki bana göre corona etkisinden önce oluşan bilançolar ile zaten 2013 fiyatından çok daha yukarıda olmalıydı,

corona etkisine gelince , malum salgın neredeyse mart sonunda ne yazık ki ülkemizde etkili oldu , yani 3 aylık hesaplar kapanmak üzereyken bu bela ile karşı kaşıya kaldı ülkemiz ,
    dolayısyla 3 aylık bilançolarda corona etkisi beklememek lazım ,ancak yinede 2020 yılında enflasyon ve gıda da yaşanan fiyat artışları ile ciro ve karlılık artmış olmalı.

geçmiş zamanların en iyi 3 aylık karını görebiliriz (25-30 milyon çeyrek kar şaşırtmaz beni)

corona sebebi ile oluşan etki ile gıdaya olan talep artışı ile 6 aylık bilançoda rekor karlar görülebilir diye düşünüyorum ,
    gıda talebinin ve kıymetinin bundan sonra hep gündemde kalacağını sanıyorum ki ,her geçen dönem daha istikrarlı ve iyi karlar beklemek hayal olmaz sanırım..

bu kapsamda 2013 e kadar sermayesi kadar bile kar edemezken 10 tl fiyatlar görüldü ise ,

petun özelinde yıllıkda belkide 80 milyon karlar yani sermayenin 2 katı kadar karlar söz konusu olabilecekken , belki 800-900 milyon özkaynak varlığı oluşabilecek...ise hangi fiyatlar normal olabilir

belki de temel değerlerin fiyata yansımamış olmasının sebebi kefillik meselesiydi ve ortadan kalkması fiyatı tetikledi, üzerine corona ile gelen sokağa çıkma yasakları ve gıdaya olan talep artışı ve geleceğin sektörü olma olasılığı artık sadece bugünü değil geleceği de satın almaya sebep olan bir rüzgar oluşturdu..

bakalım zaman ne gösterecek..

artık yazmayacağım dedim ancak bu çalışmayı yapınca paylaşmadan yapamadım ,
    bu da son olsun :)

bu tablo ise iş yatırım gıda sektörü seçilerek elde dilen değerlerdir

Alıntı Originally Posted by Hisseci44 Yazıyı Oku

herkese bol kazançlar..
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

3. Hisseci44, senin grafikte, kısa-orta dönemli hedef fiyat ne diyor?

4. Virüs etkisi ile gıdaya olan talebin artması ve Ramazan ayı etkisiyle sektörünün lider firması petunun 12 yıllık haftalık grafiğini baktığımızda 40 liralara kadar teknik olarak yolunun açık olduğu öngörülebilir. Yükselmeyebilirde ) karar sizin. Yatırım tavsiyesi değildir...

Hissede kimse kalmadı sanirim

SM-J810F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. 09.55 seansında 30.62 tl tavan açtı
    Hayırlı olsun
    275.000 lot alıcı var

7. Maaşallah 👁️*🗨️

8. 29.10 a kadar tek kalemde verdi biri 250 bin lot kadar
    %5 ile devre kesti

Sayfa 328/607 İlkİlk ... 228278318326327328329330338378428 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız