Sayfa 284/607 İlkİlk ... 184234274282283284285286294334384 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 2,265 - 2,272 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Temettü verimi süte göre 2 kat fazla

bilanço karı süt 18 milyon, petun 31.6 milyon

borsa fiyatları açısından bir uyumsuzluk var, petun ucuz.. defter değeri 12.45 tl

şu anda en az defter değerinde olmalı diye düşünüyorum.. mutlaka ilgi buna da dönecek.. zaten 10.19 hareketi bunu gösteriyor, ..

ytd değildir

2. sütteki tahtacı ,petuna da uğramalı, ayıp oluyor yani, aynı şirketler sonunda.. aslında su+süt+petun tek hisse olsa daha sinerjik olur,
    birleşseler personel ve yönetim açısından bi dünya tasarrufları olur ,bunu bi düşünsün yaşar holding.. hepsi gıda sonuçta..

ytd değildir

3. Defter değeri 12,5 TL.

9 Aylık bilançosunda , sermayesine yakın kar açıkladı.

Birilerinin dikkatini çekmeyi bekliyor.

Abuk subuk birçok hissenin , defter değerini katladığı bu ortamda , bu hissenin hakkı ,en az 15 TL. diye düşünüyorum... Orta ve uzun vadede 15 TL. yi yakalayıp , daha da yüksekleri hedefleyeceğine inanıyorum.

Bugünkü, 9,20 TL. fiyatın , aslında ne kadar ucuz olduğu, ileride daha iyi anlaşılacaktır.

4.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Defter değeri 12,5 TL.

9 Aylık bilançosunda , sermayesine yakın kar açıkladı.

Birilerinin dikkatini çekmeyi bekliyor.

Abuk subuk birçok hissenin , defter değerini katladığı bu ortamda , bu hissenin hakkı ,en az 15 TL. diye düşünüyorum... Orta ve uzun vadede 15 TL. yi yakalayıp , daha da yüksekleri hedefleyeceğine inanıyorum.

Bugünkü, 9,20 TL. fiyatın , aslında ne kadar ucuz olduğu, ileride daha iyi anlaşılacaktır.
    Sorun kademeler çok sığ, kimse istediği miktarı istediği uygun bir ortalama maliyet toplayamıyor sanırım, ancak öyle yukarıya taşınır sanırım.

5.  Alıntı Originally Posted by WindowsUp Yazıyı Oku
    Temettü verimi süte göre 2 kat fazla

bilanço karı süt 18 milyon, petun 31.6 milyon

borsa fiyatları açısından bir uyumsuzluk var, petun ucuz.. defter değeri 12.45 tl

şu anda en az defter değerinde olmalı diye düşünüyorum.. mutlaka ilgi buna da dönecek.. zaten 10.19 hareketi bunu gösteriyor, ..

ytd değildir
    Evet bu iki şirketin hisse fiyatlanmasıda doğru kolerasyon yok.
    Bu iki şirketin rasyolarından bakıldığında ortaya çoksa iki sonuç yorum;
    Ya Pnsut şişmiş fiyatta.
    Ya Petun çok ucuz kalmış.

6. petun gibi şirketler bence ilk olarak temettü verimi için alınır şu andaki fiyatlarla 9,09 için %8,7 temettü verimi var, fena sayılmaz ayrıca bu sene ki karlılık daha iyi gelebilir temettü miktarıda artabilir.. ancak temettü şirketleri içinde verimi daha yüksek ve karlılığı daha iyi petuna oranla daha ucuz kalmış hisselerde mevcut, bu sebeple önce ucuz kalanlar da fiyatlanırsa o zaman yükseliş için daha uygun bir ortam oluşabilir diye düşünüyorum... ama her zaman dediğim gibi temettü şirketleri bence satılmaz ömür boyu tutulur. tabi karlılığı devam ettiği, borç oranının düşük olduğu, ve düzenli temettü vermeye devam ettiği sürece...
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

8. Bol temettüler arkadaşlar
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Sayfa 284/607 İlkİlk ... 184234274282283284285286294334384 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •